Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο σενάριο 10 είναι από τις υπεερσπάνιες περιπτώσεις που έχουμε χιόνι στην Λάρισα με προσήνεμη διάταξη, λόγω ΝΑ ισοβαρών

gens-10-1-336.pnggens-10-1-348.pnggens-10-1-360.pnggens-10-0-336.pnggens-10-0-348.pnggens-10-0-360.pnggens-10-2-336.pnggens-10-2-348.pnggens-10-2-360.png

 

 

Δεν νομίζω να ήταν σοβαρό, αλλά θα είχε στρώσιμο. Αλλά λόγω Α ανέμου θα είχαμε οριακές επιφανειακές θερμοκρασίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Ίσως ο παιος αφήσει υπονοούμενα στις 216 και 240...

Πρπεει να αρχίσουν να αφήνουν υπονοούμενα ο που να ναι απο τις 250 και μετα για να μη παει η αλλαγή αν έρθει μετά τις 11 και μείνει στις 8 με 10

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Στο σενάριο 10 είναι από τις υπεερσπάνιες περιπτώσεις που έχουμε χιόνι στην Λάρισα με προσήνεμη διάταξη, λόγω ΝΑ ισοβαρών

gens-10-1-336.pnggens-10-1-348.pnggens-10-1-360.pnggens-10-0-336.pnggens-10-0-348.pnggens-10-0-360.pnggens-10-2-336.pnggens-10-2-348.pnggens-10-2-360.png

 

 

Δεν νομίζω να ήταν σοβαρό, αλλά θα είχε στρώσιμο. Αλλά λόγω Α ανέμου θα είχαμε οριακές επιφανειακές θερμοκρασίες.

Εδώ θα χα 20 ποντο ...σίγουρα...Και μόνο να βρίσκει το πράσινο συν αδριατικη μας κανει χαχααχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Εδώ θα χα 20 ποντο ...σίγουρα...Και μόνο να βρίσκει το πράσινο συν αδριατικη μας κανει χαχααχα

Λογικά ναι.. Εδώ κανένα 5ποντο, όχι παραπάνω, καθώς ισως να έχει που και που κακιά συνιστώσα ο άνεμος. Βέβαια αν έκανε πολύ πιο νότιες ισοβαρείς εκεί, αλλάζει το πράγμα, πέφτει καλούτσικο χιόνι χωρίς ορφανωμένο χαμηλό. Απλά δεν θυμάμαι τέτοιο παράδειγμα. Ίσως το 2012, που το χαμηλό ήταν τόσο δυτικά πρακτικά ήμασταν εκτός επιρροής, με την χιονοκαταιγίδα στα Γιάννενα. Εδώ είχε 20 πόντους περίπου. Στο χωριό μου στα Μεσάγκαλα μισό μέτρο, είχα πάει 2 μέρες μετά τον χιονιά και ήταν όλα θαμμένα, και είχαμε πολλά φυτά που κάηκαν από το χιόνι

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδιάφορα και τα ανσμπλ του τζιφου...πάμε στον παιο που Μ αρέσει από την αρχή το τρέξιμο του καθώς δεν αφήνει τον πανευρωπαϊκό εμποδισμο να πάει βόρεια και να γιγαντωθεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αδιάφορα και τα ανσμπλ του τζιφου...πάμε στον παιο που Μ αρέσει από την αρχή το τρέξιμο του καθώς δεν αφήνει τον πανευρωπαϊκό εμποδισμο να πάει βόρεια και να γιγαντωθεί...

Πάντως έχω εντωπίσει ένα χαμηλάκι στις 168, που σε όσα μοντέλα βγαίνει όπως και στο 6αρι του τζίφου κατασστρέφει τα πάντα, προς Καναδα, ατλαντικό.. Προφανώς δεν φτάνει από μόνο του, αλλά αν μπορούσα να το εξαφανίσω, θα το εξαάνιζα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάντως έχω εντωπίσει ένα χαμηλάκι στις 168, που σε όσα μοντέλα βγαίνει όπως και στο 6αρι του τζίφου κατασστρέφει τα πάντα, προς Καναδα, ατλαντικό.. Προφανώς δεν φτάνει από μόνο του, αλλά αν μπορούσα να το εξαφανίσω, θα το εξαάνιζα...

Στον παιο υπάρχει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Ευρωπαίος πάει να κάνει εμποδισμο αλλα λογικά δεν θα αντέξει την πίεση και θα φάει φαπα

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Νομίζω είναι συνηθισμένο σε κάθε ζωνικη κυκλοφορία

καλά σίγουρα, απλά κάθε χαμηλό, ανάλογα με την θέση του παίζει διαφορετικό ρόλο στο αποτέλεσμα της κυκλοφορίας.. Ε αυτό παίζει κομβικό όπως φαίνεται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

🤑🙊

Screenshot_2022-12-26-21-18-30-040.jpg

Αυτό τδιάγραμμα δείχνει πάντως πως μια χαρά δεν θα έχεις ζωνική, αν έχεις τα χαμηλότεεα στρώματα με χαμηλές ταχύτητες. Και μάλιστα πολύ υψηλές αποκλίσεις προς τα πάνω στα ψηλά στρώματα. Για εμένα δηλαδή το θετικό του διαγράμματος είναι τα μπλεδάκια που που δείχνει στα χαμηλά για το κρίσιμο διάστημα και όχι οι πιο χαλαρές ταχύτητες ψηλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χάλασαν τα διαγράμματα του τζιφου. Όταν βλέπεις ensembles Λευκορωσίας κτλ γύρω στο -3 ΜΟ για το διάστημα 5-10 Γενάρη και ΠΑΝΩ από το 0 στο διάστημα 0-5, καταλαβαίνεις ότι είναι καλύτερα να αφήσεις στην άκρη τις οθόνες και να πας για κάνα ποτάκι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Clapsanto είπε:

Χθες προχθές ήταν πολύ καλύτερα τα διαγραμμα αυτα ...παρά πολύ καλύτερα 

Μήπως το έχεις αποθηκευμένο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκ, άρα υπάρχουν μέρες που ανεβοκατεβαίνουν και αυτά. Μια λίγο χειρότερα, μια λίγο καλύτερα.. Οκ, Θα δείξει λοιπόν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι πιο ήπια η θέρμανση ΣΤΡΑΤΟΣΦΑΙΡΑΣ από χθες προχθές γι'αυτό μάζεψε τα μπλε κωλοτουμπας κλόουν 🤡 ΤΖΙΦΌΣ όπως πάντα τα μαζεύει άρωμα αρων,ο Καναδός έχει καλύτερη θεμρνσση για τότε...

gensnh-0-7-372(2).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...