Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα ιστορικά δεν είναι κ πολύ καλός. Αλλά εχω την αίσθηση ότι αν φτάσουμε μέσα Γενάρη με κλειστά ΧΚ δεν θα έχει ξαναγίνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

500αρια ανύπαρκτα, υετικό διάγραμμα χάλια απλά θα κρυώσει μετά τα φώτα (άγνωστο πόσο). 

Αυτά βλέπω προσωπικά στα παρακάτω ανσάμπλ του τζίφου που το πιθανότερο θα αλλάξουν στα επόμενα ραν.Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρωι 2 ανσαμπλ εδειχναν σκανδιναβιο το μεσημςρι 13 σενάρια με σκανδιναβικο και γι αυτό εδώ αυξήθηκαν τα σενάρια Χίονιου...αν συνεχίσουμε ετσι στα 12 άρια έτσι Πάμε καλά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενώ έχει πτώση ο μέσος όρος (από 0 το πρωί σε -1.5) μόνο τρία σενάρια πέφτουν κάτω από -8 και ο μο στην Ουκρανία και Ρωσία είναι επίσης τραγικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπεσε πολύ η ψυχολογία...ειδικα οι κεντροβορειοι τι πάθατε ορέ ....τι να παθαμε ειδαμε τον ηλιο για αλλη μια μερα χαχαχαχα

Πάμε πολύ καλά προς το χειμώνα,  μη σας ρίχνουν οι προσηνεμοι απλα δεν έχει τόσο κρύο και στεναχωριουνται.....εμάς μα ς φτάνει για ν έχουμε πάχνη και ηλιο 😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο κατεβάζει η καναδική δίνη στα βορειοανατολικα (Κεμπέκ κλπ) και ο δικός τους "Αζορικος" τεντώνει κεντρικό Καναδά και βορειότερα, ξεχάστε χειμώνα στην Ευρώπη. Μέχρι 20 Ιανουαρίου είναι τελειωμένη η κατάσταση. Μόνη ελπίδα να μπούμε σε 7αρι mjo γύρω στα μέσα Ιανουαρίου και να αρχίσει ψήσιμο στρατοσφαιρικο ώστε τον Φεβρουάριο να πάρει κάτι και η Ευρώπη και ειδικά η ΝΑ Ευρώπη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Έπεσε πολύ η ψυχολογία...ειδικα οι κεντροβορειοι τι πάθατε ορέ ....τι να παθαμε ειδαμε τον ηλιο για αλλη μια μερα χαχαχαχα

Πάμε πολύ καλά προς το χειμώνα,  μη σας ρίχνουν οι προσηνεμοι απλα δεν έχει τόσο κρύο και στεναχωριουνται.....εμάς μα ς φτάνει για ν έχουμε πάχνη και ηλιο 😂😂😂😂

Περιμένουμε να φτιάξει ο Βασιλιάς ... Όσο είναι κακός στα κύρια και σφιχτός στα Ενσεμπλ δεν αναθαρρηνουμε ... Τώρα οι haters που βλέπουν Ευρωπαίο θα πονέσουν .... 🙃🤭

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος ο πρωινός κωλοτουμπαίος, μακάρι να έβγαινε κάτι σε αυτή τη λογική, αλλά επειδή το λέει και το όνομά του απλά έβγαλε ένα σενάριο για να κερδίσει την πρόκριση για την ολυμπιάδα με την βαθμολογία που θα πάρει από το κοινό για την απογευματινή του κωλοτούμπα. 

 

Από την άλλη με τον βασιλιά ξεχνάμε όλο το πρώτο 20μερο του γενάρη και πάμε για τέλη του μήνα (και αν) για την οποιαδήποτε χειμερινή αλλαγή. Τα ανσάμπλ καλά αφού αυξήθηκαν αρκετά τα δυτικά σενάρια και μειώθηκαν τα ανατολικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

Ο προσηνεμος ψάχνει την δυτική κυκλοφορία εγώ την φωτοβολίδα και ο Μιχαήλ να χιονιστει με διάταξη φουλ προσηνεμη...άλλος με την βάρκα μας?🤣🤣☀️☀️

Εγώ που ψάχνω τον οριζόντιο αυλώνα με την καμήλα από το μαρόκο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βάζω και τα best of από τα ανσάμπλ του βασιλικού 6αριου. Δεν βάζω τα άλλα που σηκώνεται πιο μετά ο αζορικός στις 350 ώρες, γιατί και πριν 120 ώρες (5 μέρες) πάλι στις 360 ώρες ήταν οι καλοί χάρτες, οπότε τώρα θα έπρεπε να μπαίνουμε στη ζώνη των 240 ωρών (ώρες που βγάζουν και τα υπόλοιπα μοντέλα). Οπότε ό,τι δείχνει στις 300 φεύγα από δω και πέρα θα πηγαίνει παρέα με την παροιμία "καράβι που αργεί, σκατά είναι φορτωμένο"

gens-3-1-288.png

gens-14-1-276.png

gens-28-1-336.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως τα ανσμπλ χωρίς να δείχνουν κάτι σοβαρό τουλάχιστον μετακινήθηκαν λίγο από το τέλος προς το μέσο του διαγράμματος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πάντως τα ανσμπλ χωρίς να δείχνουν κάτι σοβαρό τουλάχιστον μετακινήθηκαν λίγο από το τέλος προς το μέσο του διαγράμματος.

Ναι! Έχουν πιάσει ΕΡΑ ΣΠΟΡ.

Ενώ πρώτα ήταν Ράδιο Μπλακμαν. 

Τέρμα δεξιά και για τα πανηγύρια 

"Στις 13 Γενάρη έρχεται ο μεγάλος προσηνεμος! Μαζί του.....χαμηλό στη Ρόδο, αυλωνας εξ Ουκρανίας, -13 στα 850 , dam 528 και πολλοί ακόμα συμμετέχοντες. 

Κυριεεεες μουυυυυυ"

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έλα πάμε για σκανδιναβικαρααααααααα  να θαφτώ εγώ η Καστοριά τα Τρίκαλα και η Καρδίτσα 

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ναι! Έχουν πιάσει ΕΡΑ ΣΠΟΡ.

Ενώ πρώτα ήταν Ράδιο Μπλακμαν. 

Τέρμα δεξιά και για τα πανηγύρια 

"Στις 13 Γενάρη έρχεται ο μεγάλος προσηνεμος! Μαζί του.....χαμηλό στη Ρόδο, αυλωνας εξ Ουκρανίας, -13 στα 850 , dam 528 και πολλοί ακόμα συμμετέχοντες. 

Κυριεεεες μουυυυυυ"

Έλεος τόσα πολλά?...ένα απλό -6 θέλω κι ένα χαμηλό ❤️...🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεσα στο Δεκεμβρη, Καταπιονας ΝΑ,

ο υποτροπικουυυυυυυυλης μας μιλά ξανά,

τζιφοσ τζεμ και παίιιιιιιος, ολοι αγκαλια

πάει ο χειμώωωωνας, παν τα χαμηλά.

Λες να αίιιιιιιρθει χιόνι, δεν το βλέπω μπα,

όσο ο κόπρος μένειιιιιι, κέεεεντρονότια......

Εγω κι εσυ, εσύ κι εγώ, με τους χάρτες ξανάαααα,

ωωωω ωω, μπας και δείξουν μετά......

-

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Μεσα στο Δεκεμβρη, Καταπιονας ΝΑ,

ο υποτροπικουυυυυυυυλης μας μιλά ξανά,

τζιφοσ τζεμ και παίιιιιιιος, ολοι αγκαλια

πάει ο χειμώωωωνας, παν τα χαμηλά.

Λες να αίιιιιιιρθει χιόνι, δεν το βλέπω μπα,

όσο ο κόπρος μένειιιιιι, κέεεεντρονότια......

Εγω κι εσυ, εσύ κι εγώ, με τους χάρτες ξανάαααα,

ωωωω ωω, μπας και δείξουν μετά......

-

Ότι και να κάνεις στην καλύτερη θα γίνεις sakis13 από τα λιντλ😋 αξιόλογη προσπάθεια όμως. Πάρε τη καρδούλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ότι και να κάνεις στην καλύτερη θα γίνεις sakis13 από τα λιντλ😋 αξιόλογη προσπάθεια όμως. Πάρε τη καρδούλα.

Ε δε ξέρει θα μάθει....Η προσπάθεια με το ποιημα κατ αρχήν πρέπει να τελειώνει με gif η με εικόνα από παραλία με κάργα ηλιο 😂😂😂...Έχει χρόνο  όμως για βελτίωση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, GEORGE SNOWMAN said:

Αν καει και ο Γεναρης,ολα τα λεφτά μπαίνουν σε 2 σεναρια μετα,αντιθετα μεταξύ τους,για Φλεβαρη.

Α.Αλπική χιονοθυελλα μπαφαλιανη, τυπου 2004 με -13 και -42 στο αιγαιο με 1,5μ.εδω. 

Β.Ακραια και συνεχη κυκλογεννεση κολπου Συρτης με 500μμ τον Φλεβαρη.

 Το αλφα ψηφίζω εγώ με χαμηλό 985mb και κυκλογένεση κεντροβόρειο αιγαίο με γεωδυναμικά -50, δεν ξέρω για σας άλλα αυτή η ζωνική κυκλοφορία μας επηρεάζει πολύ αρνητικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Έλεος τόσα πολλά?...ένα απλό -6 θέλω κι ένα χαμηλό ❤️...🤣🤣

Για στρωσιμο σε πεζοδρομιο,τσιμεντα, βάλε ενα -8 και μην το παιζεις άπλας...🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snowmix99d είπε:

 Το αλφα ψηφίζω εγώ με χαμηλό 985mb και κυκλογένεση κεντροβόρειο αιγαίο με γεωδυναμικά -50, δεν ξέρω για σας άλλα αυτή η ζωνική κυκλοφορία μας επηρεάζει πολύ αρνητικά...

Γεωδυναμικα -50 ? Αρνητικό πάχος ατμόσφαιρας. Χμμμ ούτε σε άλλο πλανήτη, σε άλλο σύμπαν ίσως. Για εδώ όμως ταιριάζει σε ποιο ουράνιο και τόξο??!!

 

Πλάκα κάνω, ξέρουμε ότι εννοείς -50 στα 500😊 πλακιτσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...