Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Τέλειο το διάγραμμα.........

............

.............

............

...........

για Νοέμβριο

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12&date=2023-01-07&model=gfs&member=ENS&bw=1

ελα ρε οχι, ειναι πολυ καλο....για νοεμβριο θα ηταν επικος......σκεψου να επαληθευτει αυτο και μετα να κατσει και ενα χιονακι....σωζεται η εικονα του γεναρη ανετα

Επεξεργάστηκε από Γιάννης μασ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

ελα ρε οχι, ειναι πολυ καλο....για νοεμβριο θα ηταν επικος......σκεψου να επαληθευτει αυτο και μετα να κατσει και ενα χιονακι....σωζεται η εικονα του γεναρη ανετα

Ε άμα κάτσει και κανονικό χιόνι μετά (όχι 5 πόντοι και μαλ....) τότε ναι συμφωνώ. Εγώ όμως λέω αυτό που βλέπω. Μην παρεξηγηθώ δεν νευριάζω που απλά θα βρέξει, νευριάζω που δεν φαίνεται χιόνι πουθενά στα πεδινά ή έστω ημιορεινά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Ε άμα κάτσει και κανονικό χιόνι μετά (όχι 5 πόντοι και μαλ....) τότε ναι συμφωνώ. Εγώ όμως λέω αυτό που βλέπω. Μην παρεξηγηθώ δεν νευριάζω που απλά θα βρέξει, νευριάζω που δεν φαίνεται χιόνι πουθενά στα πεδινά ή έστω ημιορεινά.

καλα δωστου λιγο χρονο...τωρα αλλαζει η κυκλοφορια, πιστευω αν ειναι να φανει χιονι μεχρι 20 του μηνος θα φανει μεσα στο επομενο 3ημερο αλλιως παμε για 3ο δεκαημερο.....θυμαμαι και περυσι δεν φαινοταν τιποτα, μετα δειξαν τον διομιδη αλλα με θερμοκρασιες >-2  και μετα απο 5-6 μερες δειχναν την μια εισβολη μετα την αλλη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κουίζ. Ποιο μοντέλο είναι ολομοναχο σε μια μεταβλητή στην Αμερική [ποια είναι αυτή καλά μου παιδάκια?😹] και θα είναι το μοντέλο που θα τουμπιάσει???

ECN1-96.GIF?07-0ukmona-0-96.png?12gfsna-0-96.png?12gemna-0-96.png?12gemna-0-96.png?12arpegena-0-96.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κουίζ. Ποιο μοντέλο είναι ολομοναχο σε μια μεταβλητή στην Αμερική [ποια είναι αυτή καλά μου παιδάκια?😹] και θα είναι το μοντέλο που θα τουμπιάσει???

ECN1-96.GIF?07-0ukmona-0-96.png?12gfsna-0-96.png?12

Τα γαλάζια γεωδυναμικα στην νέα υορκη και ότι ο Αυλώνας είναι πολύ δυτικα, φυσικά ο τραγικός τζιφος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Τα γαλάζια γεωδυναμικα στην νέα υορκη και ότι ο Αυλώνας είναι πολύ δυτικα, φυσικά ο τραγικός τζιφος

Ναι εκεί, είναι και κυρίως λίγο βορειότερα στον αναολικό Καναδά. Εδώ και άπειρα τρεξίματα ο τζίφος δείχνει το ίδιο πράγμα, με τον αυλώνα εκεί να απλώνεται, να ενισχύει το χασμηλάκι από νότια και να σηκώνει πρόσκαιρα τον Αζορικό.  εμάς ίσως δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά στο αποτέλεσμα έως κάποια μέρα, αλλά στον καιρός της Ευρώπης έχει τεράστιο. Τώρα για καλό/κακό θα δείξει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ετοιμάζομαι να δω τα εσνέμπλς του τζεμ, αλλά ο μέσος όρος είναι επικ!

 

Ο μέσος όρος του τζιφου τι λέει?

γιατί το 12 άρια την είχε πολύ δυτικά την όλη φαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, billipiros12 είπε:

Ο μέσος όρος του τζιφου τι λέει?

γιατί το 12 άρια την είχε πολύ δυτικά την όλη φαση

ΕΕΕε εε έτσι και έτσι. Πάντως το 12αρι αν εβγαινε ακριβώς έτσι, θύμιζε το 2005 σε χαλαρή βερσιον. Αλλά επειδή είμαστε πολύ μακριά ακόμα, προς το παρόν μικρή σημασία έχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπαίνει ο καναδικός στρόβιλος στον αυλώνα στον ευρωπαίο, τουλάχιστον σε πρώτη φάση, οπότε δεν τρελάθηκα με το τρέξιμο.. Από την άλλη το προτιμώ από το πρωινό που θα έστελνε τον αυλώνα μέσα στον Ατλαντικό...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα περισσοτερα υποσεναρια του τζιφου δινουν καλο περασμα και απο την Αττικη καθως περνουν το κεντρο του χαμηλου πιο μακρυα με αποτελεσμα να βρεχεται αξιολογα ο νομος...Και πιο δυτικα την μυτουλα του αυλωνα...Και το Τζεμ ειναι βελτιωμενο στο 12αρι του...Και το ευρωπαικο καλο μου φαινεται στις 96 ωρες...Εχω δει μονο διαταξη...

Παντως ο γερο τζιφος εχει ωραια σεναρια για πολυυυ μεταααα..Να χαμε να λεγαμε...Καλη συνεχεια..

gens-7-1-312.png

Εξαιρετικα τα ανσαμπλ βασει διαγραμματατων για τον υετο...Τζιφος..

ens_image.png

Και τζεμ...Αντε να δουμε..

ens_image (1).png

Η λογικη λοιπον με βασει και τις θερμοκρασιες των διαγραμματων λεει οτι παμε για διαταραχες με αρκετα νερα στα πεδινα και χιονια στα βουνα μας..Πεδινο χιονι για την ωρα δεν υφισταται...Εγω και παλι δοξα το θεο θα πω...Καιρος ηταν...Και εχουμε ακομα..Ταμειο τελη Μαρτη...

 

Μελισσουργε..Θεσπρωτε...Γιαννη απο Λιοσια,Γιαννηδες απο Βολο,Γιανναρε απο Λευκαδα...Στο Γιαννη απο Δαφνη και σε ολους σας...Παντα υγεια...Ε και επειδη ειμαι καλο παιδι...Και στον Χιτλερ απο Διονυσο...🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

καλησπερα σε ολους, φενεται τιποτα χιονακι στο επομενο διαστημα?

how-do-we-tell-him-mr-krabs.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, antinod είπε:

Ακριβοθορητος ο ήλιος για το επόμενο διάστημα!! 

Μη σώσει και ξαναβγεί Μάκη 

Μπουχτισαμε 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 5/1/2023 at 5:39 ΜΜ, snowmix99d είπε:

 

Παιδιά πάντως εγώ τώρα που γυρίζω οδικός απο Βιέννη Βουδαπέστη Βελιγράδι, δεν υπάρχει χιονουρα ούτε για δείγμα. Αν εξαιρέσεις τα ψηλά του Ολυμπου, δεν υπάρχει χιόνι πουθενά. Τραγικά τα πράγματα. Τι να λέμε. 10 βαθμοί η κεντρική Ευρώπη ούτε Οκτώβριος να ήταν.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Michael είπε:

Παιδιά πάντως εγώ τώρα που γυρίζω οδικός απο Βιέννη Βουδαπέστη Βελιγράδι, δεν υπάρχει χιονουρα ούτε για δείγμα. Αν εξαιρέσεις τα ψηλά του Ολυμπου, δεν υπάρχει χιόνι πουθενά. Τραγικά τα πράγματα. Τι να λέμε. 10 βαθμοί η κεντρική Ευρώπη ούτε Οκτώβριος να ήταν.. 

Το έβλεπα και εγω από το αεροπλάνο σήμερα. Λετονία Λιθουανία άσπρες και μετά τίποτα ούτε στις βουνοκορφές. -13 με αέρα σήμερα Λετονία. Τρομακτική αίσθηση ψύχους. Πολύ χειρότερο από -22 με απνοια που εχω ζησει 

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, vorios_polos said:

Πολλά υποσχόμενος ο μέσος όρος του παιου...λογικά 19 με 23 πρέπει να έχουν βγει καλά σενάρια...

Copy paste με εχθες και με ολα τα προηγούμενα 12αρια ειναι το διάγραμμα θερμοκρασιακα.Για εδω τουλαχιστον 

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, south coast είπε:

Copy paste με εχθες και με ολα τα προηγούμενα 12αρια ειναι το διάγραμμα θερμοκρασιακα.Για εδω τουλαχιστον 

Μέχρι τις 240?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...