Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κότα πως μοιάζουν στις 168 όλα τα σοβαρά μοντέλα ..Όχι ο τζίφος φυσικά 

Και μάζεψε και ψυχος 

 

Κότα είναι ο τζίφος Αντουάν..Μην του  δίνεις σημασία.. Θα εναρμονιστεί αργότερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα εδώ παίζονται

ECH1-216.GIF?08-0

 

Πολικός αντικυκλώνας, αυλώνας από ΒΔ, ψύχος από ΒΑ.. Αρκεί να καθίσει η αποκοπή της Αμερικής καλά.. Για τις επόμενες 7 μέρες αυτή την αποκοπή στην Αμερική θα την βλέπω στα όνειρά μου να γίνεται σωστά... και στους εφιάλτες μου λάθος...

Σήμερα By the way είδα ότι πήγα πίσω στο 2001 και είδα την γειτονιά μου θαμμένη στον ιστορικό, με τα ελάχιστα σπίτια που είχε τότε..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

ασχολουμαι με χαρτες απο το 2015 περιπου.με αυτους τους χαρτες οντως δεν ασχολουμουν καν.ειναι βεβαια ο ορισμος του ψυχρου νοτιοδυτικου ρευματος αλλά με ανεπαρκεις θερμοκρασιες.οντως θυμαμαι τι εκανα...νταξει να πω την αληθεια εντος ιωαννινων μια πετσα στα αυτοκινητα εβαλε εριχνε για κανα 2ωρο.ηταν κατι περιεργο ναι αλλά οχι αξιολογο που να πεις πως χιονιστηκαμε ετσι...να βαλει ρε παιδι μου ενα 10 ποντο απο το πουθενα,εκατσαν τελεια τα ρευματα ψηλα και μετατραπηκε σε 10 νιφαδες.its ok  που λεμε χεχε

καλα ναι δεν ηταν σημαντικο, βεβαια πιο διπλα πανεπιστημιο εστρωσε κανονικα, και πεδινη ακομα περισσοτερο....Αλλα πως ?? Πραγματικα αν με ρωτουσες την προηγουμενη μερα θα σου ελεγα οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση.....κι ομως....ενυγουει αυτο σου το εφερα σαν παραδειγμα για το ποσο απροβλεπτα ειναι ολα μερικες φορες..... Καλα και εσυ απο το 2015 δεν εχεις δει καμια φορα εκει που δεν περιμενεις τιποτα ξαφνικα τα μοντελα σου εμφανιζουν μια εισβολη στις 180 ωρες και σε βαζουν στην πριζα αχαχαχα ; Ωστοσο ειδες ευρωπαιο ;

ECM1-240.GIF?08-0

αυτο σε δευτερη φαση θα ηταν πολυ καλο....αυτο τι σημαινει ? οτι δεν μπορεις να αποκλεισεις το διαστημα 16-23 εντελως ( αν και εγω δεν θελω να κανει κατι μεχρι 31 γεναρη γιατι δεν θα ειμαι ελλαδα και θα το χασω)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκ.....οι σωστές διατάξεις είναι το πρώτο που μας ενδιαφέρει. Εντούτοις... υπάρχουν πολλά παραδείγματα άρτιων διατάξεων όπου δεν είχαμε ψύχος και ήρθαν ρεταλια του -3 και του -5. 

Εν ολίγοις....δεν φτάνει μόνο η τέλεια διάταξη. Χρειάζεται και ψύχος. Και μερικές φορές αυτό δεν εμφανίζεται ως δια μαγείας, δλδ χωρίς να υπάρχει ήδη στα ΒΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Όλα εδώ παίζονται

ECH1-216.GIF?08-0

 

Πολικός αντικυκλώνας, αυλώνας από ΒΔ, ψύχος από ΒΑ.. Αρκεί να καθίσει η αποκοπή της Αμερικής καλά.. Για τις επόμενες 7 μέρες αυτή την αποκοπή στην Αμερική θα την βλέπω στα όνειρά μου να γίνεται σωστά... και στους εφιάλτες μου λάθος...

Σήμερα By the way είδα ότι πήγα πίσω στο 2001 και είδα την γειτονιά μου θαμμένη στον ιστορικό, με τα ελάχιστα σπίτια που είχε τότε

+++++  large high pressure  β.α ΗΠΑ/ΚΑΝΑΔΆ ☢️☢️☢️⏳☢️🆘

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Οκ.....οι σωστές διατάξεις είναι το πρώτο που μας ενδιαφέρει. Εντούτοις... υπάρχουν πολλά παραδείγματα άρτιων διατάξεων όπου δεν είχαμε ψύχος και ήρθαν ρεταλια του -3 και του -5. 

Εν ολίγοις....δεν φτάνει μόνο η τέλεια διάταξη. Χρειάζεται και ψύχος. Και μερικές φορές αυτό δεν εμφανίζεται ως δια μαγείας, δλδ χωρίς να υπάρχει ήδη στα ΒΑ

μια διαταξη η οποια δεν ειναι ικανη να φερει ψυχος δεν ειναι μια αρτια διαταξη ειχε πει ενας σοφος καποτε ....αχαχαχα εε συνηθως το καλο συστημα διαταξεων φερνει και ψυχος...το οποιο δεν ειναι παντα ικανο να επηρεασε τους παντες αλλα παντα για καποιους ειναι αρκετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαίνει το νερό στ αυλάκι και πλέον αρωματίζεται με κανονικό χειμώνα όλη η πλάση!!

Στρες, στροβιλισμός, διαταραχές κατεβαίνουν, πίεση στροβίλου σε συνεχή εξέλιξη, προώθηση θέρμανσης στη στρατόσφαιρα, με ελάττωση ισχύος ζωνικών ανέμων, δυνάμωση αζόρ στην πορεία κι ό,τι παίρνουμε λίγο πριν την τελευταία εβδομάδα του μήνα κέρδος θα είναι, λίγο πριν αρχίσουν τα τρίποντα και τα καρφώματα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bill24 είπε:

χαχαχ και παλι θα σου πω δεν μου κανει...απο θερμ τιποτα.το μετα θα ηταν πολυ μακρια.το καλο κρυο ειναι σκανδιναβια.περισσοτερη αγωνια ειχα περασει στην ελπιδα μπας και μπορουσε η μπιλια να πιασει λιγο ιονιο για καμια υφεση ηπειρωτικα παρα αυτο εδω.

μα τωρα για ποιο πραγμα να εχεις αγωνια ?? ακομα δεν δειχνουν κατι ;ρ επισης το οτι το καλο το κρυο ειναι σκανδιναβια τι σχεση εχει ?? στην αριαδνη απο που νομιζεις μας ηρθε το κρυο ; που ηταν και απο τις μεγαλυτερες ψυχρες εισβολες του αιωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, bill24 είπε:

χαχαχ και παλι θα σου πω δεν μου κανει...απο θερμ τιποτα.το μετα θα ηταν πολυ μακρια.το καλο κρυο ειναι σκανδιναβια.περισσοτερη αγωνια ειχα περασει στην ελπιδα μπας και μπορουσε η μπιλια να πιασει λιγο ιονιο για καμια υφεση ηπειρωτικα παρα αυτο εδω.

Αστα να πανε και στη ελπιδα στο τσαφ γλιτώσαμε και τη εχω αγωνία να σκάσει μυτούλα στην αδριατικη παντα χαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bill24 είπε:

ναι αυτο λεω πως με αυτην την διαταξη δεν κατεβηκε...γενικως αυλωνες που σκανε κεντρικη μεσογειο με χαμηλα τυπου 990 ειναι ζεστα,εγω θελω αυλωνα σε σχημα οπως αυτο απο το οποιο πιαναμε τις παλιες ομπρελες χαχαχ

Μπλε Ρουά Ομπρέλα με εκπληκτικό ύφασμα silicon luxury (κωδικός 01-03-0 –  umbrella-shop.grarchives-2017-1-7-0-0.png

σου  ειπα θα το κατεβαζε αμεσως μετα....και η αριαδνη στην αρχη κοιτα πως ηταν 

archives-2017-1-5-6-0.png

 

αλλη μια ομορφη περιπτωση ηταν ο χιονιας του 2014 (με ενα χαμηλο 990 απο αυτα που δεν σαρεσουν ξεκινησε)

archives-2014-12-28-6-0.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο καλός ο μέσος όρος του ευρωπαίου, αν και έχει μερικά θετικά στοιχεία μέσα...  Θα περιμένω να δω στην μεγάλη ανάλυση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λόγω σορβαιβορ η ενημέρωση θα γίνει 2 λεπτά νωρίτερα χαχαχα...

Μέτρια ανσάμπλ ευρωπαίου, για τα μακρινά για τις 13 εδώ καλά ει αι

Λοιπόν έχουμε ανάμεικτα σενάρια...Βαγγέλη εμφανιστηκαν τα μείον 8 και μείον 10 στα μακρινά 

 

Screenshot_20230108-215714_Chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Λόγω σορβαιβορ η ενημέρωση θα γίνει 2 λεπτά νωρίτερα χαχαχα...

Μέτρια ανσάμπλ ευρωπαίου, για τα μακρινά για τις 13 εδώ καλά ει αι

Λοιπόν έχουμε ανάμεικτα σενάρια...Βαγγέλη εμφβιστηξνα τα μείον 8 και μείον 10 στα μακρινά 

 

Screenshot_20230108-215714_Chrome.jpg

Αβε μια χαρά είναι,υπάρχει αρκετή βελτίωση...για τόσες μέρες μπροστά μπόμπα ειναι...ααααα κ ο μέσος όρος διάταξης πολύ καλός..

image.png.757ebf3e6e27eea3ea49a9a41b8445e4.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραια σύγκλιση. Ε ρε τι χάνουμε για 7 βαθμούς χαχαχα 😛 Περα απ' την πλάκα αν βγει κάτι θα ρίξει Πήλιο, σίγουρα πάνω απ' τους 5 πόντους του Δεκέμβρη.

image.thumb.png.3cd8a622c0be61136a08568d99dbb75f.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Λόγω σορβαιβορ η ενημέρωση θα γίνει 2 λεπτά νωρίτερα χαχαχα...

Μέτρια ανσάμπλ ευρωπαίου, για τα μακρινά για τις 13 εδώ καλά ει αι

Λοιπόν έχουμε ανάμεικτα σενάρια...Βαγγέλη εμφανιστηκαν τα μείον 8 και μείον 10 στα μακρινά 

 

Screenshot_20230108-215714_Chrome.jpg

Ωραίος!!...2 μέρες θέλουμε να έχει σταθερότητα και κάθε μέρα να πυκνώνουν τα ακραία ψυχρά σενάρια και να υπάρχουν και 1-2 πολύ ακραία...στόχος το πεδινό χιόνι στις 23 Γενάρη...😋😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω αυτο που βλεπω ειναι η ενίσχυση του αζορικου σημερα και η ταση για ανοδο του πιο ανατολικα σε σχεση με εχθες αφου πατάει ιβηρική πλεον για τα καλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...