Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να λεμε και του στραβου το δικιο, ο τζιφος σε χιονοκακοκαιριες αττικης ειναι μακραν του δευτερου το καλυτερο μοντελο στην αποτυπωση του υετου. Στην μηδεια πχ, ειχε πιασει με μεγαλη ακριβεια την συγκλιση πανω στην Αθηνα, μαλιστα πεταγε εκτος την χαλκιδα, που οντως εμεινε εκτος. Ο ευρωπαιος απο την αλλη ειχε συνολικα 2-3mm υετου, τα οποια πρεπει να επεσαν τα πρωτα 20 λεπτα του χιονια. Επισης, το κυριο του εχει μια ικανοτητα να βλεπει σε τρελες ωρες πιθανες κακοκαιριες, πριν καν φανει κατι σε ensembles. Φυσικα αυτο συμβαινει και λογω τυχαιοτητας, αλλα επειδη το εχω παρατηρησει πανω απο 2-3 φορες, εγω πλεον του δινω σημασια. Τωρα στα υπολοιπα, εχει φαει συντριπτικες ηττες τα τελευταια χρονια, με μεγαλυτερη αυτη την λιμνη περσι τον δεκεμβρη που επεμενε οτι θα εσκαγε πανω μας μεχρι τις 100-120 ωρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι μου μυρίζει σε αυτό το ραν του τζίφου και ελπίζω να μην έχει καιρό απλά να αλλάξει κάλτσες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Η σοφία δεν έδωσε τίποτα το τρελό στην Λάρισα, 14 πόντοι ήταν. Σιγά τα αυγά. Μόνο Αριάδνη έχω να θυμάμαι, από τα Γιάννενα βέβαια. Λάρισα μεγάλο χιόνι έχω να δω [προσωπικά] από το 2010

14 ποντοι ειναι μια χαρα αξιολογος χιονιας για λαρισα! Επισης χιονιαδες σαν το 2010 και το 2017 κανει ενα την δεκαετια, με το ζορι 2. Δεν ειναι και τοσο ευκολο να ριξει 30 εκ στην λαρισα η τον βολο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Δείτε τι κατεβάζει το άτιμο το τζεμ.. Την τρέλα μουυυ

gem-13-216.png?12

Με το ζορι -8 στην Σκωτία δεν μαμησε κανεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Μια χαρά είναι! 

Στα τελειώματα θα βγάλει μεγάλο χιόνι Μαγιορκας. Πολύ Δυτικά ακόμα και για Γιάννενα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα 850 αρια θα πέφτουν μόνα τους σταδιακά όταν αποκοπέι η ψυχρόμπαλα στην Ευρώπη, λόγω εποχής, και άλλων διεργασιών βέβαια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο να σηκωθεί π αζορικος και να  μην είναι στρογγυλό στο τζεμ και δω θα βγαζε μετα μεγαλη χιονοκακοκαιρια , βέβαια για πεδινα θπδε θα αρκούσε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε καθε περίπτωση με το τζεμ, προσωπικά παίρνω τα Κτελ, και μαζί μου θα έχω και ένα φτυάρι καλού κακού.

 

Μακαρι να βγει!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Λίγο να σηκωθεί π αζορικος και να  μην είναι στρογγυλό στο τζεμ και δω θα βγαζε μετα μεγαλη χιονοκακοκαιρια , βέβαια για πεδινα θπδε θα αρκούσε 

Εμ αυτό είναι το θέμα. Κοίτα, εγώ έχω σημαδέψει μετά τις 23. Αρχικά μπορεί να βγάλει μεγάλο δυτικό χιόνια ( Ιωάννινα, Γρεβενα, Φλώρινα, Καστοριά μέχρι Κοζάνη) και μετά να το γυρίσει σε ωραίο πανελλαδικό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σενάριο 46 ευρωπαίου, αυτό είναι το ψύχος που ξεκινάει:

gens-46-0-210.png

 

 

Και αφού έχει κάνει τα δικά μου και αποκόπτεται από την κυκλοφορία, σε αυτό καταλήγει

gens-46-0-360.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα παίξω με τα Γιάννενα στα ίσα ο μιχαηλ θα ζητάει το χαμηλο ν περάσει βορεια μου και γω  Νότια μου και όποιος κερδίσει, η παράδοση ειναι με το μέρος μου βεβαια χαχαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δείτε τι κατεβάζει το άτιμο το τζεμ.. Την τρέλα μουυυ

gem-13-216.png?12

Ωωωωωωωω!!!!Ωμορφιες !!!!!

Επιτελους ενας σωστος χαρτης!!!!!

Μεινε οπως εισαι!!!!😍

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέτριο το ούκμο που ανανέωσε στις 168:

ukmo-0-168.png?12

 

η αποκοπή έγινε μικρότεερη, οπότε ο Αζορικός δεν ρίτζαρε τόσο καλά. Αλλιώς θα είχε παρόμοιο σενάριο με τζεμ. Βασικά σαν το αικον είναι, λίγο χειρότερο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Σενάριο 46 ευρωπαίου, αυτό είναι το ψύχος που ξεκινάει:

gens-46-0-210.png

 

 

Και αφού έχει κάνει τα δικά μου και αποκόπτεται από την κυκλοφορία, σε αυτό καταλήγει

gens-46-0-360.png

Αυτο ηθελα να πω...για καποιο λογο πιστευουν ολοι οτι οταν μιλαμε για αυλωνες απο τα δυτικα θα κουβαλαν ντε και καλα το κρυο που εχουν μολις αφησουν τον ατλαντικο....Ειχα γραψει και παλιοτερα οτι το κρυο μπορει να δημιουργηθει στην ευρωπη μετεπειτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Petros21 είπε:

.Στην μηδεια πχ, ειχε πιασει με μεγαλη ακριβεια την συγκλιση πανω στην Αθηνα, μαλιστα πεταγε εκτος την χαλκιδα, που οντως εμεινε εκτος. 

Αχ μαχαίρια στην πλάτη ήταν αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...