Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

ΕΡΧΕΤΑΙ !!!!!!!!

 

IMG_20230112_095029.jpg

IMG_20230112_095048.jpg

IMG_20230112_095103.jpg

Το snow depth νομιζω είναι από το 12αρι πατριώτη ... (Σερραιος κι εγώ, καταγωγή Νιγρίτα) 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΕΥΟΥΝ ΠΟΛΥ...

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗΡΗΘΟΥΝ ΕΥΛΑΒΙΚΑ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ...

CHAT ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΚΤΟ ΟΥΤΕ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΣΕΙΣ ΑΥΛΩΝΩΝ.. ,

ΑΥΣΤΗΡΑ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΧΑΡΤΩΝ...

ΟΚ ??? ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....

 

Υ.Γ. ΛΟΓΙΚΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝΕΤΑΙ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΕΥΟΥΝ ΠΟΛΥ...

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗΡΗΘΟΥΝ ΕΥΛΑΒΙΚΑ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ...

CHAT ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΚΤΟ ΟΥΤΕ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΣΕΙΣ ΑΥΛΩΝΩΝ.. ,

ΑΥΣΤΗΡΑ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΧΑΡΤΩΝ...

ΟΚ ??? ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ???

Με 1000, Κώστας νομίζω. Σέρρες βλέπω θαψιμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατ αρχήν προσπαθούν πολλοί να μου φάνε τη θέση 😂😂

Πάμε  παρακάτω 

Τα ανσαμπλ χάλασαν θα ροκραισακα σε σχέση με χθες λίγο αλλά έφτιαξα  αρκετά θετικά..Μέχρι τις 21 δε νομίζω να κάνει τίποτα παρά μόνο ο σε βουνά από κει και πέρα 22 με 24 ημιορεινά και ίσως λίγο χαμηλότερα από 24 και μετά μου κάνει εντύπωση ότι ο μεσοος όρος εδώ και 2 μέρες σταθερά κατεβαίνει ...παντως παμε σε χειμωνιατικο διάστημα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Κατ αρχήν προσπαθούν πολλοί να μου φάνε τη θέση 😂😂

Πάμε  παρακάτω 

Τα ανσαμπλ χάλασαν θα ροκραισακα σε σχέση με χθες λίγο αλλά έφτιαξα  αρκετά θετικά..Μέχρι τις 21 δε νομίζω να κάνει τίποτα παρά μόνο ο σε βουνά από κει και πέρα 22 με 24 ημιορεινά και ίσως λίγο χαμηλότερα από 24 και μετά μου κάνει εντύπωση ότι ο μεσοος όρος εδώ και 2 μέρες σταθερά κατεβαίνει ...παντως παμε σε χειμωνιατικο διάστημα 

Αντουαν αν αναφέρεσαι σε μενα, εγώ απλά βάζω χάρτες χωρίς να εξηγώ γιατί δεν ξέρω. Εσύ τα λες πιο αναλυτικά. Καμία σχέση. Κι εγώ εσένα περιμένω μετά (Αλλα αργείς ρε φίλε χαχαχα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρες!

μεγάλες διαφορές πάντως διαταξιακά Ευρωπαίος με Τ΄ζιφο στα πρωινά αν και μιλάμε για πολλές μέρες μπροστά.ecm.jpg.ef51be513be659035424b32c995c9bc2.jpggfs.jpg.8084087549bd18247bb3e3524ffe58a8.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τακουλη καλημερα....Καλη χρονια...Σακης απο weather club..Βλεπω Τουμπα,Χαριλαου ασπρα...Τι λες ρε Τακαρε...??Καιρος ειναι και τα καρντασια να το δουν το τιμημενο!!😜

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντουάν έδωσες δικαιώματα...δελφίνοι υπάρχουν παντού😋😋🤣🤣..εμένα μου αρέσει αυτή η σταδιακή κατρακύλα της θερμοκρασίας καθολικά σε όλα τα ανσμπλ των μοντέλων.Γιατι?γιατί δεν προϊδεάζει για φωτοβολίδα αλλά για χειμώνα διάρκειας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα.Ασχημη τροπη πηραν τα πρωινα αλλα ειναι νωρις ακομα.Στα πιο κοντινα θα ειναι κριμα να χαθει η διαταξη "δυτικου χιονια" που λεει ο Μιχαλης,γιατι πραγματικα θα εδινε τα πολυποθητα αφθονα χιονια στη ραχοκοκκαλια της Πινδου.Στα πιο μακρινα ο αζορ ειναι σχεδον δεδομενο οτι θα ανεβει,το θεμα ειναι τι θα κατεβασει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αντουάν έδωσες δικαιώματα...δελφίνοι υπάρχουν παντού😋😋🤣🤣..εμένα μου αρέσει αυτή η σταδιακή κατρακύλα της θερμοκρασίας καθολικά σε όλα τα ανσμπλ των μοντέλων.Γιατι?γιατί δεν προϊδεάζει για φωτοβολίδα αλλά για χειμώνα διάρκειας..

Τι δελφίνοι ,, αυτοι ειναι καρχαριες μυριστηκαν αιμα οτι καθυστερω δηλαδη και πανε να μου φανε τη θεση 😂😂😂

Πιστεύω και γω σε χειμωνα διάρκειας που κύριο μέλημα θα ναι ο υετος να βρεθεί οποτε Καλα παμε 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, BrainA είπε:

ετσι. καθοσαστε και κοιτατε τις 200φευγα ωρες του καθε καρναβαλου οταν ουδεις ξερει ακομα πορεια αζορ....😂

Τους τα λαις και αυτοί τα ηδια. Δαι μάθε μουν..Καρναβαλως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αχταρμας και τα ανααμπλ ευρωπαιου μετα τις 21 αν δε καθοριστει τι θα γινει με τον αυλωνα θα αποκοπει δε θα αποκοπει και που θα κινηθει ο αζορικος αν θα παει προς σκνδιναβια η αν θα κανει αναδίπλωση ολο τετοια θα βλέπουμε ...το σίγουρο εινια οτι το ψυχος δε θα ναι πολυ δυνατο , πιστευω θα βασανιζομαστε ολη αυτη την εβδομαδα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αντουάν έδωσες δικαιώματα...δελφίνοι υπάρχουν παντού😋😋🤣🤣..εμένα μου αρέσει αυτή η σταδιακή κατρακύλα της θερμοκρασίας καθολικά σε όλα τα ανσμπλ των μοντέλων.Γιατι?γιατί δεν προϊδεάζει για φωτοβολίδα αλλά για χειμώνα διάρκειας..

αρα παμε σε κατι σαν το 12 τελη ιανου  αρχες φλεβ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία τα τρεξίματα σήμερα αφού φρέναραν την ανατολικότερη επέκταση του αζορικού που έδειχναν χθες ενώ σιγά σιγά εμφανίζεται πιθανότητα για σκανδιναβικό σε συνδυασμό με αζορικό (στον σκουπιδαίο πιο έντονα, στον τζίφο όχι τόσο). Το ευτύχημα είναι ότι όλα αυτά συμβαίνουν σχετικά δυτικά, οπότε υπάρχει χώρος για ό,τι κατέβει να κάτσει ΒΔ της ελλάδας από όπου κι αν έρθει, είτε απευθείας από τα ΒΔ αν δεν έχουμε σκανδιναβικό (σενάριο τζίφου), είτε από τα Β-ΒΑ αν έχουμε (σενάριο σκουπιδαίου).

 

Για τα πιο κοντινά για φρανκφούρτη o υετός αυξάνεται σε κάθε τρέξιμο για όλες τις μέρες από τρίτη μέχρι και παρασκευή, ωστόσο ζεστάθηκαν κανά βαθμό τα πρωινά. Ήδη παίζαμε λίγο πάνω από το 0 από τα προηγούμενα, οπότε η κατάσταση είναι οριακή  για βροχές και χιονόνερα. Θα έχουμε πολύ υετό πάντως, οπότε πιστεύω στο τέλος κάτι θα κάνει, πόσο μεγάλο μένει να φανεί. Κι όσο μένει η ψυχρόμπαλα περίξ της κεντρικής ευρώπης, μένει και το κρύο άρα θα έχουμε κι άλλες ευκαιρίες. Στόχος εξάλλου είναι το 30 εδώ, 30 στη θεσσαλονίκη

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Kilkis1989 είπε:

ΚΒόρειοι μην χαίρεστε πολύ...πάντα έτσι κάνουν τα μοντέλα...στις 200+ ώρες ιστορικός κεντροβόρειος και στις 150 ώρες αρχίζει να προσηνεμιάζει...για μένα οι προσήνεμοι πρέπει να βγουν στην Ομόνοια για το 3 στα 3 ...

 

Καλημέρεςςςς

Απο την Ανόρθωση πήγαμε στην Ομόνοια τώρα. Μόνο ο ΑΠΟΕΛ λειπει πλέον. Καλημέρα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και τα ανσάμπλ σκουπιδαίου για κωνσταντινούπολη. Αν μη τι άλλο ελπιδοφόρο ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πουθενά η τουρκία στο παιχνίδι

image.thumb.png.a750d927aa61e1fe6d283624ede08d9d.png

Ακόμα και η ρώμη περισσότερα χιονοσενάρια έχει, που δεν τη λες και χιονομάνα

image.thumb.png.7dad6ca82d91743efc77c599df1cbcf8.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κύριοι, αυτό που θέλουμε είναι ο αζορικος να κινηθεί λίγο πιο γρήγορα βορειότερα κι εν ανάγκη να παρει βοήθεια από Σιβηρικο η' πολικο!!! Για σιγουριά είναι σχεδόν αναγκαίο να γίνει η αρχική αποκοπή και να μείνει η λίμνη κοντά μας!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...