Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το μονο πολυ δυνατο σεναριο,με την Λαμια να εξαφανιζεται απο τον χαρτη @Delsnowxx_model-en-318-0_modez_2023011200_360_17_108_m25.thumb.png.2fa10d213c43801cf7beefd76a55cf09.png

Εγώ έχω κι άλλα ααααααα 😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με ουτε μια γραμμή κάτω απο -10 στο διάγραμμα της Αττικής, εγώ προσωπικά δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξος για πεδινό χιόνι στην Αθήνα. Αν δεν υπάρξουν έστω 2-3 γραμμές , δύσκολα θα υπάρξει πιθανότητα για κάτι καλο. Και ο ΜΟ είναι ακόμα στο 0. Ψηλά είναι. Αν ήταν στο 0 αλλά υπήρχαν κάποια ακραία σενάρια προς τα κάτω, θα ήμουν περισσότερο στην πρίζα. Τωρα όχι. Και τα σενάρια στα 500αρια δεν τα βλέπω δυνατά. Λέω για 24/1 και έπειτα. Βέβαια ακόμα είναι νωρίς. Αλλα αυτές οι δουλειές φαίνονται απο νωρίς για το αν υπάρχουν ελπίδες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

Καλημέρα σε όλους. Θα με ασπρίσει τελικά η θα πάρω τα βουνά?

Μέχρι 22-23 τα βουνά...μετά κάνε τον σταυρό σου μπας και...επιτέλους!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O χαρτης που ποσταρε ο φιλος απο περσισυ τετοια εποχη σε συγκριση με φετος τα λεει ολα. Δεν υφισταται πεδινο χιονι μεχρι τις 22 του μηνα. Απο εκε και περα ελπιζουμε σε νεα αναδιπλωση αντικυκλωνα σε καλυτερο σημειο, αλλα για να γινει αυτο πρεπει πρωτα να κλειδωσει οτι θα ανεβει εκει που το δειχνουν τα κυρια τωρα στις 240φευγα ωρες. Με λιγα λογια απλως δεν καιμε επιπλεον διαστημα αλλα αναμενουμε για κατι καλυτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Μέχρι 22-23 τα βουνά...μετά κάνε τον σταυρό σου μπας και...επιτέλους!!!!

Δεν εισαι και φουλ αισιοδοξος...;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το μονο πολυ δυνατο σεναριο,με την Λαμια να εξαφανιζεται απο τον χαρτη @Delsnowxx_model-en-318-0_modez_2023011200_360_17_108_m25.thumb.png.2fa10d213c43801cf7beefd76a55cf09.png

Θελω να σολαρω στο χιονι και να βουλωνει το κλαρινο απ την στουπα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν εισαι και φουλ αισιοδοξος...;;

Όταν σοβαρευουν τα πράγματα όχι...αρχίζω και μαζεύομαι...😋...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Όταν σοβαρευουν τα πράγματα όχι...αρχίζω και μαζεύομαι...😋...

Βαγγέλη αδερφέ πραγματικά τώρα έχω ελπίδες να χιονίστω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

Βαγγέλη αδερφέ πραγματικά τώρα έχω ελπίδες να χιονίστω?

Ρε συ!! Στο Κιλκίας μένεις! Οχι στη Φολέγανδρο!! Φυσικά και έχεις!!! Υπομονή μερικές μέρες και θα φανεί καλύτερα το πράγμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

Βαγγέλη αδερφέ πραγματικά τώρα έχω ελπίδες να χιονίστω?

Ναι έχεις αλλά ακόμη είμαστε στην αρχή μια τάσης...όλοι υπομονή θα κάνουμε να περάσουν 3-4 μέρες και τότε θα ξέρουμε αν και πότε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Ναι έχεις αλλά ακόμη είμαστε στην αρχή μια τάσης...όλοι υπομονή θα κάνουμε να περάσουν 3-4 μέρες και τότε θα ξέρουμε αν και πότε...

Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ρε συ!! Στο Κιλκίας μένεις! Οχι στη Φολέγανδρο!! Φυσικά και έχεις!!! Υπομονή μερικές μέρες και θα φανεί καλύτερα το πράγμα. 

Σε ευχαριστώ πολύ αδερφε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλο ένα τειλειωμενο ονειρο. Όσο καλά και να δείχνουν τα πράγματα, πάντα καταλήγουμε στο αποτέλεσμα ενός τυπικου βροχοχαμηλου.. η ευκαιρία για νέο 2005 τελείωσε συνοπτικά με τα 00αρια... 

Πάμε για τον κεντροβορειο τώρα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Άλλο ένα τειλειωμενο ονειρο. Όσο καλά και να δείχνουν τα πράγματα, πάντα καταλήγουμε στο αποτέλεσμα ενός τυπικου βροχοχαμηλου.. η ευκαιρία για νέο 2005 τελείωσε συνοπτικά με τα 00αρια... 

Πάμε για τον κεντροβορειο τώρα .

AΑυτή ειναι αληθεια μιχαηλ ,, τώρα κοιτα πως θα χαθεί και ο Χίονιας της δυτικής Μακεδονίας,  και εμείς το ίδιο παθαίνουμε χρονια τωρα ...μο ο με κλασσικό κεντροβορειο η με ενδιάμεσο προσηνεμο χιονιζομασταν πλεον ,,συγνωμη ξεχασα και τον εγκλωβισμό 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας τα χάλασαν λίγο τα τελευταία ρανς αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη. Θα αλλάζουν συνέχεια καθώς μιλάμε για πολλές μέρες μπροστά. 

Αυτό που δεν θέλετε είναι να βγει πάλι κυκλοφορία αρχών Δεκεμβρίου 2022 καθώς εκεί υπάρχει πάλι ο κίνδυνος αναδιαταξης του ευρωπαϊκού αντικυκλωνα, όπως τον λένε εδώ στην Αγγλία (δυτικής Αφρικής υποτροπικου όπως συνηθίζεται να τον χαρακτηριζουν πιο σωστά οι φίλοι στην Ελλάδα). 

Το σενάριο ψύχους από ΒΔ/Κεντρική Ευρώπη εκτιμώ είναι καλύτερο σενάριο στην παρούσα φάση για Ελλάδα διότι τέλη Ιανουαρίου μπορεί να ενωθεί με "μπάλα" από Βορειοανατολικα και να δώσει αξιόλογα χιόνια σχεδον σε όλη την Ελλάδα, ανάλογα βέβαια και με τις ταλαντώσεις του Αζορικου στο επίμαχο διάστημα που προσδιορίζω περίπου από 25/01-30/01. 

Υπομονή λοιπόν, κοιτάμε ρανς και ειδικότερα ensembles χωρίς να δένουμε κόμπο ο,τι δείχνουν πέρα των 120h.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πρωινά δείχνουν ότι έχουμε πολύ δρόμο ακόμα. Σαν πρώτη εικόνα με τα πρωινά τα Κεντροβόρεια εοχυξ ελπίδες, βέβαια αυτό στη πορεία ίσως αλλάξει. Αρχικά, ο Αζορ θα καθορίσει τα πάντα. Όσο πιο βόρεια τόσο πιο πολύ ψύχος θα σκάψει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολο το παιχνιδι ειναι για μετα τις 24/1 οσο αφορα τα πεδινα.Πιο πριν ουτε έδειχναν ουτε δειχνουν κατι οι χαρτες παρα μονο για δυτική Μακεδονία .Εχουμε με κατι να ασχολουμαστε τουλαχιστον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπως σωστα λενε και οι απο πανω ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ να μη γινει, τουλαχιστον εχουμε ενα καιρικο ενδιαφερον ρε αδερφε....

Παμε μπας και ρεφαρει ο Φλεβαρακος το ΑΙΣΧΟΣ Νοεμβρη, Δεκεμβρη, Γεναρη....παμε μωρε χειμωνα, εδω ειμαστε μη μας ξεχνας !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

πολύ μακριά και θα αλλάξει αλλά σαν διάταξη αφήνει περιθώρια αιδιοδοξίας για μετά τις 24/1 για εδώ (έστω για ένα καλό χιόνι ημιορεινών)

gens-51-1-306.png

gens-51-0-306.png

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 00ζ αικον ήταν το μόνο που έδειχνε ένα καλό χιονακι δυτικων. Από τα υπόλοιπα ο Τζιφός μου άρεσε περισσότερο, με την λογική η μαυρίλα της Γροιλανδίας να μπει στον Αυλώνα και ίσως βοηθήσει σε ένα κβ αμεσως μετά.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες επειδή το internet μου αργοπεθαίνει και δεν μπορώ να δω μοντέλα, τι λένε σήμερα; Φαίνεται κάτι ουσίας από χιόνια για εδώ (πεδινά πάντα εννοείται) σε κάπως λογικές ώρες ή τα ίδια;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Θελω να σολαρω στο χιονι και να βουλωνει το κλαρινο απ την στουπα..

Μ αυτο στον πανουργια ψαχνουμε να βρουμε το σπιτι😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...