Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι σαν να υπαρχει ενα φραγμα δεξια μας και αριστερα μας που δεν αφηνει τιποτα να κατεβει.. 

gfseu-0-174.png?6

Αυτο δεν ξερω αν το εχω ξαναδει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικα τα ανατολικα ηπειρωτικα δεν εχουν να παρουν τιποτα σε πρωτη φαση, ουτε θερμοκρασιες εχει ουτε υετο, και μιλαω για ορεινα , υψομετρα πανω απο 1000.... ενολιγοις ταιριαζει αυτο το μιμ

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bill24 είπε:

σπηλια κισαβου θεωρω πως κατι θα δει

Πριν 10 χρονια απο το νοεμβριο δεν ανεβαινες πανω με ι.χ. και τωρα κυνηγαμε πεταλουδες εκδρομη το σ.κ....απιστευτο ειλικρινα!😉🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αστεια περασματα εδω.Μαρτυριο χωρις τελος

σιχαθηκα πραγματικα...
δεν εχω ζησει πιο ανομβρο διαστημα νοεμβρη-γεναρη....
φετος φοβομουν ουτως η αλλως για τα δαση οσα μεινανε λογω των... πολιτικων αλλαγων...
τωρα ιδιως δεν ξερω πως θα γλιτωσουμε τα χειροτερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Γενικα τα ανατολικα ηπειρωτικα δεν εχουν να παρουν τιποτα σε πρωτη φαση, ουτε θερμοκρασιες εχει ουτε υετο, και μιλαω για ορεινα , υψομετρα πανω απο 1000.... ενολιγοις ταιριαζει αυτο το μιμ

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Ωπ!!Σωστοοοοοs!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bill24 είπε:

περιοχες της δυτικης και βορειας θεσσαλιας θα το παλεψουν γερα για χιονι στα 700-800.πχ σπηλια κισσαβου,ελατη τρικαλων,χωρια πανω απο την καλαμπακα στο δρομο καλαμπακα-εισοδος εγνατιας

Χαχαχαχα εγω ηθελα απλα να βαλω το μιμ . Ισχυει για δυτικη θεσσαλια....Για σπηλια κισσαβου δεν το βλεπω αλλα ναι

Επεξεργάστηκε από Γιάννης μασ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Γενικα τα ανατολικα ηπειρωτικα δεν εχουν να παρουν τιποτα σε πρωτη φαση, ουτε θερμοκρασιες εχει ουτε υετο, και μιλαω για ορεινα , υψομετρα πανω απο 1000.... ενολιγοις ταιριαζει αυτο το μιμ

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Βαλ'το και στα καιρικά memes 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να δούμε και από βροχές τι θα πέσει στην τελική. Μόνο τα ενσέμπλια δίνουν τρελά νούμερα. Το κύριο του Ευρωπαϊκού δίνει φυσιολογικά πράγματα, ενώ το κύριο του gfs δείχνει κάτι τρελά για 26 του μήνα αλλά μιλάμε για 9 μέρες μετά. Τρέχα γύρευε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Που ειναι το θεμα ; δεν το βρισκω ;

Στην ενότητα σχολιασμού χαρτών, είναι λίγο κάτω στη λίστα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Να δούμε και από βροχές τι θα πέσει στην τελική. Μόνο τα ενσέμπλια δίνουν τρελά νούμερα. Το κύριο του Ευρωπαϊκού δίνει φυσιολογικά πράγματα, ενώ το κύριο του gfs δείχνει κάτι τρελά για 26 του μήνα αλλά μιλάμε για 9 μέρες μετά. Τρέχα γύρευε..

Θα το ξαναπω αλλη μια......δεν προκειται να κανει τιποτα αξιολογο αν δεν γυρισω ελλαδα εγω! Και αυτα τα χιονακια στο πηλιο νοεμβρη δεκεμβρη μου ξεφυγαν γιατι δουλευα και δεν τα πηρα πρεφα, οποτε κανετε υπομονη 2 εβδομαδες ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Χαχαχαχα!!!ολη η αληθεια για το τι μαs περιμενει το Σαββατο.

Ανεβειτε φροτζο κορυφη, εκει θα ριχνει αχαχαχαχ Περα απο την πλακα, μια βολτιτσα μαρμαρα,μαζια η λιγκιαδες θα ηταν οτι πρεπει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως αν μπορούσαμε σαν φόρουμ στην κυριολεξία να κλείναμε ξενοδοχείο στο Μέτσοβο το ΣΚ.. θα πήγαινα τρέχοντας. Και θα ήταν ευκολότερο με λιγότερα λεφτά και όλο και κάποιο όχημα θα βρισκόταν.. 🤩 Που βασικά ίσως άξιζε κπαραάνω, αλλά δεν μπορείς να παρεις άδεια.. Αυτό το επικό χαμηλό έπρεπε να έρθει μέσα στις γιορτές, όπου θα ανέβαιναν και οι πραγματικοί χιονόφιλοι στα βουνά, όχι οι ινσταγκραμικές μουσίτσες...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

Ανεβειτε φροτζο κορυφη, εκει θα ριχνει αχαχαχαχ Περα απο την πλακα, μια βολτιτσα μαρμαρα,μαζια η λιγκιαδες θα ηταν οτι πρεπει

Αν εχουμε τουs 4,2 βαθμουs τηs φωτογραφιαs βροχεs θα εχει και στιs λιγκιαδεs και στα μαρμαρα χαχαχα.

Δεν εχω τιποτα σιγουρο ακομη για τα υψομετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Αν εχουμε τουs 4,2 βαθμουs τηs φωτογραφιαs βροχεs θα εχει και στιs λιγκιαδεs και στα μαρμαρα χαχαχα.

Δεν εχω τιποτα σιγουρο ακομη για τα υψομετρα.

Ε πιστευω θα πατε και 3 αχαχαχαχ Αλλα θυμαμαι φλεβαρτη του 18 που ειχε γιαννενα 3,5-4 και χιονονερο για ωρες και χιονιζε κανονικα λιγκιαδες και μαρμαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο Τζιφος δινει την επομενη αρνητικη Τ στα 850 στην Αθηνα 27/1

Για να συνειδητοποιησουμε το δραμα, η προηγουμενη μερα ηταν στις 20/12 και η προπροηγουμενη στις 23 ΜΑΡΤΙΟΥ!!!!!! 

10 μηνες με 2 μερες αρνητικη στα 850 δεν εχει ξαναγινει ποτε στην ιστορια

Εχουμε ξεφυγει εντελως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παμε ολοι μαζι να μαλωσουμε για το που θα σκασει και αν θα σκασει αυλωνας στις 3356 ωρες.Παμε παιδΓιά,παμε πΣυχουλες μου,εχει παρα πολυ ενδιαφερον ο γμωκαιρος.🤬🤬😡😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Καπου τον πηρε το ματι μου...🤣Μιχαηλ χιονισει δε χιονισει. Ανεβα Γιαννενα ρεεε...Βολτουλες στα πανλευκα χιονισμενα ηπειρωτικα βουνα με τις χιονοκουρτινες να σε καταπινουν!!!Τραβα!!

tirini-2.jpg

Σε παρακαλω χάσου από μπροστά μου πρέπει να λέει στον Λιάκο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

τίποτα.  όλα χειρότερα είναι. 

θα μείνουμε με τις σημερινές  βροχες μάλλον. 

Χαλασε και το τρίτο χαμηλό.

Eγω Βασιλη αν δεν ερθει πεμπτη δεν κλειδωνω τιποτα.Μπορει και τα χιονια να πανε απο τα 1200 χαχαχα.

Τα Γιαννενα αν και θεωριτικα εδω ειναι κατα πολυ πιο αχιονη πολη σε σχεση με τιs Κ.Β πεδινεs ανωτερεs πολειs στο χιονι οπωs η Λαρισα η Θεσσαλονικη τα Γιαννιτσα κλπ θελω να πιστευω πωs εχουν και αυτα πιθανοτητεs να χιονιζονται παρομοια γιατι εχουν φτασει στον πατο του βαρελιου σε θεμα χιονιου.

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, dimitris27 είπε:

@Tolisk20 πως το βλέπεις το πρωινό Σαββάτου για ορεινή στερεά;Λες να στρώθουμε μέχρι τα 1200μ?Φοβάμαι μην ανέβω και πέσουμε σε καμιά φόλα...Ψικοαισαιοδοξος ο Τζιφός αλλά τα υπόλοιπα είναι δυσκολία στις Τ..

Παρασκευη πρωι με μεσημερι 1ο κυμα χιονι απ τα 1000+ ..σαββατο πρωι με μεσημερι χιονι  απ τα 900+ το 2ο..αυτη τη στιγμη αυστηρα απο κεντροδυτικη φθιωτιδα και δυτικοτερα..καλλιδρομο-παρνασσος απ εξω..φωκιδα ευρυτανια σε καλυτερη μοιρα..ελπιζω σε λιγο νοτιοτερη τροχια του χαμηλου που συνηθιζει να κανει ετσι ωστε να μπει και η περιοχη απο λαμια μεχρι ανατολικο παρνασσο μεσα στη πρωτη ζωνη φαινομενων..

Ο βασιλης με το καταφυγιο ειναι αισιοδοξος..αυτο μου λεει πολλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ερθει η λιμνουλα πιο κοντα μας??Θα βρεξει αξιολογα και στην Κουλα??

katerina-leni-masterchef-greece2020.gif

Το 06αρι πως σου φανηκε σε γενικες γραμμες??

katerina-leni.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...