Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο καθηγητής μου, μιας και μιλάμε για το ενδεχόμενο χιονόπτωσης, δεν είναι αισιόδοξος πάντως για μέσα στην πόλη των Ιωαννίνων. Μάλιστα είμαστε σε φάση να ανακατεύουμε με το paper Του Ντάφης για τις χιονοπτώσεις των Ιωαννίνων.. Θα είναι όλα πολύ οριακά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bill24 είπε:

Εγω να κανω μια ερωτηση...οταν εστω και προσκαιρα χιονισε στα γιαννενα με αυτο

gfs-1-6.png

πως γινεται να μην χιονισει με αυτο?

ECG0-96.GIF?17-12

Γιατι η πρωτη περιπτωση ηταν ακραια και λογικα εγινε λογω νεφων κατακορυφης αναπτυξης..... Δεν ειναι καθε μερα 16/2/2022

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

οχι νταξει κοιτα σε σχεση με θεσσαλονικη και γιαννιτσα τα γιαννενα ειναι ετη φωτος μπροστα σε χιονι...με την λαρισα νταξει ντερμπι

Καλα γιαννενα χιονιζει πιο πολυ απο λαρισα γενικα, απλα στα αξιολογα χιονια (>10 εκ) ειναι στα ιδια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Καλα γιαννενα χιονιζει πιο πολυ απο λαρισα γενικα, απλα στα αξιολογα χιονια (>10 εκ) ειναι στα ιδια

Τα γιαννενα γενικα χιονιζονται λιγοτερο απο τις θεσσαλικες πολεις γιατι οι θεσσαλικες πολεις εχουν το πλεονεκτημα να χιονιζονται σχεδον με ολες τις διαταξεις .επισης δεν μπορει να συγκρινει 0 υψομετρα με 500 μετρα.μιλαω παντα για τα τελευταια 20 χρονια

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

στα ιδια με λαρισα ναι αλλά με θεσσαλονικη πχ οχι...σκεψου 11/1/2017 και 4/1/2019 και 9/1/2019 ειναι χιονιαρες στα γιαννενα που η θεσσαλονικη δεν εχει να αντιπαραθεσει κατι πλην του 4/1/2019

Η θεσσαλονικη τα τελευταια 18 χρονια εχει τα λιγοτερα χιονια απο ολους απο λαμια και πανω (πλην θρακης, γιατι εκει δεν ειμαι σιγουρος)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Τα γιαννενα γενικα χιονιζονται λιγοτερο απο τις θεσσαλικες πολεις γιατι οι θεσσαλικες πολεις εχουν το πλεονεκτημα να χιονιζονται σχεδον με ολες τις διαταξεις .επισης δεν μπορει να συγκρινει 0 υψομετρα με 500 μετρα

Καλα ναι κανονικα δεν γινεται να συγκριθουν,μονο αν τα συγκρινουμε σαν αστικα συγκροτηματα ανεξαρτητως υψομετρου, το οποιο προφανως δεν εχει νοημα αχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, bill24 είπε:

οχι νταξει κοιτα σε σχεση με θεσσαλονικη και γιαννιτσα τα γιαννενα ειναι ετη φωτος μπροστα σε χιονι...με την λαρισα νταξει ντερμπι

ΔΕΝ μπορεί να τα εννοείς αυτά!! χαχααχ. Για καμία απο τις πόλεις που ανέφερες!

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Η θεσσαλονικη τα τελευταια 18 χρονια εχει τα λιγοτερα χιονια απο ολους απο λαμια και πανω (πλην θρακης, γιατι εκει δεν ειμαι σιγουρος)

Στην Θεσσαλονικη ηταν χειροτερα δηλαδη ολα αυτα τα χρονια και απο τα Γιαννενα?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Εγω να κανω μια ερωτηση...οταν εστω και προσκαιρα χιονισε στα γιαννενα με αυτο

gfs-1-6.png

πως γινεται να μην χιονισει με αυτο?

ECG0-96.GIF?17-12

Αν έχει καταιγίδες θα χιόνιζε, αν όχι, βροχή με 3-4 βαθμούς. ΄Είμαστε παράξενη πολή γενικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά από δυτικό, έχει αυτό το υπερΤΕΡΑΣ κεντροβόρειο, γιατί να μην έχει επόμενο φρειμ!! Θα έκανε το 2001 κομμάτια!

gens-17-1-384.pnggens-17-0-384.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειλικρινα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να φυγω για Μετσοβο...Αδεια εξασφαλισα...Ξενοδοχειο βρηκα,περιμενω την συζυγο αν μπορεσει...Τουλαχιστον καλη,παρεα,τσιπουρακι,μεσα στη φυση και χιονοκαταιγιδες!!Ψηνομαι παρα παρα παρα πολυ...!!

Αυτη η εικονα δεν πληρωνεται με τιποτα..Παιρνεις χρονια και γεμιζεις μπαταριες...

metsovo57579-34-298-765-502-1542549104.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο,τι να ναι ο τζιφος,παει να σηκωσει υποτροπικο αρχες Φλεβαρη..οχι οτι τον πιστευει κανεις, αλλα δεν παλευεται αλλο αυτο το πραγμα φετος..ουτε εικονικο δεν εχουμε δει,ποσο μαλλον πραγματικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Ειλικρινα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να φυγω για Μετσοβο...Αδεια εξασφαλισα...Ξενοδοχειο βρηκα,περιμενω την συζυγο αν μπορεσει...Τουλαχιστον καλη,παρεα,τσιπουρακι,μεσα στη φυση και χιονοκαταιγιδες!!Ψηνομαι παρα παρα παρα πολυ...!!

Μήπως μπορείς να αφήσεις την Βιβή ρε Σάκη και να πάρεις εμένα???🥲🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

μιχαηλ οσο και να μην το πιστευεις εγω ειμαι σχετικα αισιοδοξος για τα γιαννενα χαχα.επισης ειναι η διαταξη που γινεται μια φορα στα 20 χρονια με το -1 να ερχεται απο τα νοτιοδυτικα.ΜΙΧΑΗΛ ΣΟΥ ΕΦΙΣΤΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ.Ή ΤΩΡΑ Ή ΠΟΤΕ.ΑΝΕΒΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.

Συμφωνω! Τα Γιαννενα θα δουν χιονι, αρκει να μη χαλασουν κι αλλο τα τρεξιματα.

Αυριο το απογευμα τα σπουδαια…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Γιατί δεν γεννήθηκα καλοκαιρακιας…. 😂🥲😂

μην στενοχωριεσαι σε κανα 2-3 χρονια θα γινεις χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μετά από δυτικό, έχει αυτό το υπερΤΕΡΑΣ κεντροβόρειο, γιατί να μην έχει επόμενο φρειμ!! Θα έκανε το 2001 κομμάτια!

gens-17-1-384.pnggens-17-0-384.png

Μπραβο ρε Μιχαηλ..τωρα παμε καλα...αρχισαν και γραφουν φεβρουαριο οι χαρτες😅😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, EVIA 1987!! είπε:

Συμφωνω! Τα Γιαννενα θα δουν χιονι, αρκει να μη χαλασουν κι αλλο τα τρεξιματα.

Αυριο το απογευμα τα σπουδαια…

Αχχχχ δεν τα ξερετε καλα τα γιαννενααα αχχχχ ( οντως μπορει να χιονισει αλλα πρεπει να σταθουν τυχερα) εγω τεινω στο οχι παντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μήπως μπορείς να αφήσεις την Βιβή ρε Σάκη και να πάρεις εμένα???🥲🤣

Αφου ξερεις ρε...Ειμαι ο παντοφλινος σας θα με σκοτωσει...🤣Κατσε να την πεισω να παμε..Γιατι δεν ειναι του χιονιου...

20220404_163302.jpg.0d524c810d5ef5fc5c8cd3514a0e7c37.jpg

Ναι Βασιλη μου,ξερω να βαζω φιλε...Δεν εχω θεμα...Εδω παλια μ ενα φαμπιακι ειχα ανεβει Διρφυ με χιονι 2 μετρα...Εκανα Αθηνα-Κυμη απο Διρφυ,Στροπωνες,Μετοχι..5.5 ωρες...Δε μασαω..Παω παντου...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...