Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπορει και αρκετα περισσοτερα στα δυτικα και βορεια του νομου.

ναι απλα μιλησα για εντος λεκανοπεδιου. αν και περισσοτερο με καιει να βραχει και ο υμηττος που δεν θα βραχει τοσο καλα στις δυτικες πλαγιες του που εχουν και τις αναδασωσεις....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυλώνα στον Αυλώνα και όλα μες την λίμνη...αυτό μας λένε τα ανσμπλ που βγαίνουν τώρα....😎😎😎...ΚΒ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΑΣ γιατί είναι πολλές οι ώρες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή την στιγμή,τα ανατολικά έχουν τις λιγότερες πιθανότητες για 26-30.Μας βολεύουν τέτοια τρεξίματα,για να έχουμε ένα καλό μέσο όρο για ΚΒ...Πάντως σιγά σιγά δείχνει ότι όλοι θα πάρουμε με την σειρά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ μεγαλη βελτιωση του 28 με 30 για εδω ...αντίθετα το κύριο οτι να ναι αλλά ποιος νοιάζεται...Η ευκαιρία συνεχίζεται...όσον αφορά το χαμηλο 26 με 27 με πιάνουν τα γέλια μια εμφανίζεται σε ολα τα μοντελα μια εξαφανίζεται αλλα οπως ειπα κατω απο μειον 1 δε θα χει στα βορεια οποτε δεν με νοιάζει ουτε το κοιταω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

ναι απλα μιλησα για εντος λεκανοπεδιου. αν και περισσοτερο με καιει να βραχει και ο υμηττος που δεν θα βραχει τοσο καλα στις δυτικες πλαγιες του που εχουν και τις αναδασωσεις....

Έχει τραβήξει κι αυτός πολλά!! Μακάρι να βραχεί ναι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

ναι απλα μιλησα για εντος λεκανοπεδιου. αν και περισσοτερο με καιει να βραχει και ο υμηττος που δεν θα βραχει τοσο καλα στις δυτικες πλαγιες του που εχουν και τις αναδασωσεις....

Ναι διαβασα βιαστικα και νομιζα οτι ελεγες για αττικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Αυτή την στιγμή,τα ανατολικά έχουν τις λιγότερες πιθανότητες για 26-30.Μας βολεύουν τέτοια τρεξίματα,για να έχουμε ένα καλό μέσο όρο για ΚΒ...Πάντως σιγά σιγά δείχνει ότι όλοι θα πάρουμε με την σειρά...

Θα διαφωνήσω λίγο,  νομίζω ότι Οταν στρώσουν τα πραγματα και δούμε που θα πάει ο Α και αν θα κατέβει αυλωνας νομιζω τα μοντελα θα αρχίσουν να βλέπουν οτι οι αυλωνες θα πάνε στα ίδια μέρη μετα ...απλά με διαφορετικό κρυο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια λέξη χαρακτηρίζει την καιρική εξέλιξη από αύριο. Φλωριές. Μακάρι να βρέξει σοβαρά τουλάχιστον και όχι πάλι 8mm. Με φοβίζει το ότι τα καλά χιλιοστά τα δείχνουν μόνο τα ensembles..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Θα διαφωνήσω λίγο,  νομίζω ότι Οταν στρώσουν τα πραγματα και δούμε που θα πάει ο Α και αν θα κατέβει αυλωνας νομιζω τα μοντελα θα αρχίσουν να βλέπουν οτι οι αυλωνες θα πάνε στα ίδια μέρη μετα ...απλά με διαφορετικό κρυο

Ακριβώς...αν έρθει που είναι το πιο πιθανό ο πρώτος έστω και μικρός 27-29 θα ακολουθήσει ακριβώς από πίσω ο δεύτερος που θα πάει στο ίδιο σημείο και θα αφορά και πιο πολλά κεντρικά δυτικά και άλλους γενικά...30 και έπειτα...ενοποιήσει κακοκαιριών 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Θα διαφωνήσω λίγο,  νομίζω ότι Οταν στρώσουν τα πραγματα και δούμε που θα πάει ο Α και αν θα κατέβει αυλωνας νομιζω τα μοντελα θα αρχίσουν να βλέπουν οτι οι αυλωνες θα πάνε στα ίδια μέρη μετα ...απλά με διαφορετικό κρυο

Θες να πεις ότι όπου πέσει ο πρώτος,θα ακολουθήσουν στο ίδιο σημείο και οι υπόλοιποι αν υπάρξουν;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Θες να πεις ότι όπου πέσει ο πρώτος,θα ακολουθήσουν στο ίδιο σημείο και οι υπόλοιποι αν υπάρξουν;

Ναι αυτο λεω , κι αυτό γιατί πιστεύω θα ανδιπλωνεται στο ίδιο μέρος ο αζορ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχιζει η πρωτη περιοδος ευκαιριων, εστω για λιγες μερες, με την δημιουργια εμποδισμου, ισχυρου και με πιθανη σημαντική διάρκεια.

Το.μονο που κοιταω ειναι η διαρκεια του εμποδισμου. Αν ειναι μεγαλη θα υπαρξουν πολλες ευκαιριες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω τι θα κάνει για μετά, αν και τα ενσεμπλς βελτιώθηκαν ευτυχώς . Εγώ πάντως ακόμα και στην προοπτική έκπληξης.... δεν κρατήθηκα.

Ένα είναι σίγουρο.. θα δω λευκό τοπίο μέσα από το λεωφορειο, αν και θα ήθελα να το πιασω.! Υποθέτω θα το.πιασω μια εβδομάδα μετά τον γυρισμό μου στη Λάρισα.😁

 

 

 

IMG_20230119_144050.jpg

 

Χειριστής.. Μετσοβίτη.. τυχαίο?? χαχα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ICELARISSA said:

8+ μερες προβλεψη κυρια 12z βαθμολογια.το imd ειναι το ινδικο..

IMG_20230119_135837.jpg

IMG_20230119_135852.jpg

ΑΙΠΙΤΑΙΛΟΥΣ, Ο ΙΝΔΟΣ! ΠΟΣΩ ΚΕΡΩ ΤΟ ΦΟΝΑΖΟ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Αρχιζει η πρωτη περιοδος ευκαιριων, εστω για λιγες μερες, με την δημιουργια εμποδισμου, ισχυρου και με πιθανη σημαντική διάρκεια.

Το.μονο που κοιταω ειναι η διαρκεια του εμποδισμου. Αν ειναι μεγαλη θα υπαρξουν πολλες ευκαιριες.

Ψήσε τον ηγέτη να σημάνει συναγερμό. Τι άλλο θέλετε να γίνει? 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Δεν ξέρω τι θα κάνει για μετά, να μια τα ενσεμπλς βελτιώθηκαν ευτυχώς εγώ πάντως ακόμα και στην προοπτική έκπληξης.... δεν κρατήθηκα.

Ένα είναι σίγουρο.. θα δω λευκό τοπίο μέσα από το λεωφορειο, αν και θα ήθελα να το πιασω.! Υποθέτω θα το.πιασω μια εβδομάδα μετά τον γυρισμό μου στη Λάρισα.😁

 

 

 

IMG_20230119_144050.jpg

Γιαννιώτες ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟΝ πριν την Καλαμπάκα! Μπορει να το χασει και το Μέτσοβο!😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

Αττικη βουνο παρνηθα προβλεψη επομενες ημερες πριν λιγο ανανεωσε.. τουλαχιστον να χιονισει εκει αν δεν μπορει πιο χαμηλα..

82305943_Screenshot(53).png.3615a3c6eeacae6732400aa2d71ac562.png

 Φοβάμαι ότι θα πάρει πίσω το χιόνι στις 25 με 27

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχες της εβδομαδας ειπα οτι περιμενω τα 12ρια της Τεταρτης ωστε να ανεβω στα Γιαννενα. Κατοπιν αυτου, αποφασισα να ανεβω Μετσοβο για «σιγουρο» και «πολυ» χιονι. Πλεον φοβαμαι ακομα και το Μετσοβο για χλαπατσα η στην καλυτερη σουποχιονο στρωμενο που θα τρεχουν τα νερα ποταμια. Οριακα φαινεται να πεφτει κατω απο το 0 και το τραγικο ειναι οτι για αρκετες ωρες θα χιονιζει με θετικες Τ. 
Θα κατσω στη μουφοπολη μου, με τον μουφοκαιρο που εχουμε τελικα. 
Τραγικος και ανικανος χειμωνας ακομα και για τις βουνοκορφες. Δεν θελει, δεν μπορει ο ατιμος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...