Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εμενα 400 δίνει ο Σάκης και η εμυ ανέφερε 600 ενδεικτικο γιαν θεσσαλια παντως 

Από ΕΜΥ για αύριο. Αυτό είδα εγώ ρε συ. Τώρα ...τι να σου πω. Εσύ ξέρεις καλύτερα. Είσαι πιο έμπειρος (το εννοώ). Μακάρι να έχεις 1 μέτρο φίλε. 

Χιονοπτώσεις θα σημειωθούν στα ηπειρωτικά ορεινά, οι οποίες από το βράδυ θα είναι κατά τόπους πυκνές στη δυτική Μακεδονία, στα ορεινά και τα ημιορεινά (ενδεικτικό υψόμετρο τα 800 μέτρα και πάνω) της Ηπείρου, της δυτικής και κεντρικής Στερεάς, της κεντρικής Μακεδονίας (στα δυτικά τμήματα) και της Θεσσαλίας (στα δυτικά και βόρεια τμήματα).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για κεντρικη Μακεδονια δυστυχως σκουρα τα πραγματα. Οτι κανει το πρωι της Πεμπτης και δυστυχως θα χαθει αρκετο σε βροχη για 1-2 βαθμους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Επιμενει ακομα ο ψευτοτζιφοs για εντονεs χιονοπτωσειs ακομα και στα Γιαννενα

Και το ενίσχυσε κιολας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεύτερη φορά μετά το Βίκτωρα βλεπω τέτοιους χαρτες και μάλιστα με τριπλή διάρκεια απο τότε.....μάλιστα ο τζιφος ήδη από τις 11 το βραδυ εχεξ 800 μέτρα επίπεδο παγοποιησης αρα χιονιζει νωρις ενω ο ευρωπαιος 2,3 ωρες αργότερα

 

33-574GR.gif

36-574GR.gif

39-574GR (1).gif

42-574GR (1).gif

45-574GR.gif

48-574GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, immortalx είπε:

Για κεντρικη Μακεδονια δυστυχως σκουρα τα πραγματα. Οτι κανει το πρωι της Πεμπτης και δυστυχως θα χαθει αρκετο σε βροχη για 1-2 βαθμους.

ίσα ίσα βελτίωσε ο τζίφος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, thanossnow said:

ίσα ίσα βελτίωσε ο τζίφος. 

Το θεμα ειναι τι χανουμε Θανο. Το ιδιο pattern τα τελευταια χρονια. Φτασαμε να εχουμε θεμα με θερμοκρασιες κατι που καποτε τετοια εποχη φανταζε αδιανοητο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, nikolas 2365 said:

Αυτό και Τζεμ περιμένω στα 12αρια. Μετά ευρωπαϊκό. Δεν είναι και πολύ μακριά 

Το ουκμο παντα το εμπιστευομαι για καποιο λογο περισσοτερο απο ολα τα αλλα... Και αυτο γιατι τρεχει μονο σε κοντινες ωρες οποτε μου φαινεται πιο ρεαλιστικο ας πουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απορώ με καποιους  που βλέπουν τον μανιασμενο  βορειοανατολικο  στην ήπειρο. 

εγώ ΝΔ βλέπω.  δεν είναι τόσο νότια το χαμηλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

@Galanto λιγη τυχη θες και πας για μισο μετρο.

Ας ρίξει 10 πόντους δε πειράζει...χαχαχαχαχα...λες να με το κάνει...Καλά με νοτιο ρεύμα ψηλα και νοτιοδυτικό υετο δε φοβάμαι πιστευω θα φορτώσουμε αλλα θελω να δω τι θερμοκρασιες ,,,τρελή αγωνια ολα θα κριθούν από τις θερμοκρασιες ...Αύριο βράδυ στις 10 πρέπει να χω ωποσδηποτε κατω απο 3,5 βαθμους και όλα θα γίνουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Galanto said:

Ε οχι ενταξει μετα απο αυτο το χαρτη δεν ανησυχώ....νομίζω λογω ραγδαιοοτητας θα χιονιζει απο τη 1 ,2 το βραδυ με 1 βαθμό 

 

 

Θα χιονιζει απο τις 21:00 -22:00 λεω. Στοιχημα μια ζαμπονοτυροπιτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ας ρίξει 10 πόντους δε πειράζει...χαχαχαχαχα...λες να με το κάνει...Καλά με νοτιο ρεύμα ψηλα και νοτιοδυτικό υετο δε φοβάμαι πιστευω θα φορτώσουμε αλλα θελω να δω τι θερμοκρασιες ,,,τρελή αγωνια ολα θα κριθούν από τις θερμοκρασιες ...Αύριο βράδυ στις 10 πρέπει να χω ωποσδηποτε κατω απο 3,5 βαθμους και όλα θα γίνουν 

Οχι.Αν ριξει 10 θα ειναι αποτυχια με τετοια κακοκαιρια.Το βραδυ κατα τις 11 αναλυση για πανω που θα γυρισω σπιτι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

100 χιλιοστά χιονουετου με οριακές θερμοκρασίες δίνει ο Τζιφός στα Γιάννενα αν είναι δυνατόν!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Modele GFS - Carte prévisions

επιπεδα παγοποιησης 1000μ ο @Galanto και 400μ εγω...ελατε φαρσαλα για θαψαρ ρε...22μμ σε χιονι μου δινει ο ευρωπαιος 

 

και εγώ στα 400 με 500 με έχει αλλά βροχές αχχαχαχα να ή γκαντεμιά που έχω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

100 χιλιοστά χιονουετου με οριακές θερμοκρασίες δίνει ο Τζιφός στα Γιάννενα αν είναι δυνατόν!!

100???!!! Τρελο θαψαρ η Πινδος και δυτικη Μακεδονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, menidi είπε:

Από ΕΜΥ για αύριο. Αυτό είδα εγώ ρε συ. Τώρα ...τι να σου πω. Εσύ ξέρεις καλύτερα. Είσαι πιο έμπειρος (το εννοώ). Μακάρι να έχεις 1 μέτρο φίλε. 

Χιονοπτώσεις θα σημειωθούν στα ηπειρωτικά ορεινά, οι οποίες από το βράδυ θα είναι κατά τόπους πυκνές στη δυτική Μακεδονία, στα ορεινά και τα ημιορεινά (ενδεικτικό υψόμετρο τα 800 μέτρα και πάνω) της Ηπείρου, της δυτικής και κεντρικής Στερεάς, της κεντρικής Μακεδονίας (στα δυτικά τμήματα) και της Θεσσαλίας (στα δυτικά και βόρεια τμήματα).

Αυτό είναι για αύριο...Αλλά όσο περνάει η ώρα θα πεφτουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, elkithro είπε:

Θα χιονιζει απο τις 21:00 -22:00 λεω. Στοιχημα μια ζαμπονοτυροπιτα.

Λες ;;;; Ίσως εχουμε και χαμηλο διπλα τι στα κομμάτια μειον 2,5 με μειον 3 να μη χιονισει νωρις ;;; θα δείξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

100 χιλιοστά χιονουετου με οριακές θερμοκρασίες δίνει ο Τζιφός στα Γιάννενα αν είναι δυνατόν!!

Παει να βγαλει ιστορικο Ιωαννινων ο τζιφοs χαχαχα

Ειπαμε ειναι ψευτηs αλλα τωρα το ομωs το παραμαμησε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...