Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε παρακολουθώ καν τι κάνει έξω από το σπίτι μου.

Έχω βάλει απαλή τζάζ ενώ πίνω ταυτόχρονα σιγά σιγά τη ζεστή σοκολάτα μου όσο μέσα ο μπόμπιρας και ο σύντροφος μου παίζουν (στη κόσμαρα τους κλασικά).

Όμως πίσω από τη φαινομενική ηρεμία μου συνομωτώ σιωπηλά εναντίον του λιμανιού του Πειραιά. Έχω ανοίξει full screen τη κάμερα από το λιμάνι ενώ ταυτόχρονα έχω σε 7 καρτέλες στο browser ανοιχτούς όλους τους σταθμούς του Πειραιά και παρακολουθώ σιωπηλά κάνοντας βουντού...

Δε με νοιάζει τι κάνει ή τι θα κάνει η Γλυφάδα. Δε με απασχολεί καν...

Το λιμάνι όμως θα πέσει. Έχει κανείς να μου στείλει μεγάλο χάρτη του λιμανιού του Πειραιά να τον εκτυπώσω και να πετάω βελάκια? 🤣

Βλέπω τώρα 3.2 βαθμούς το λιμάνι Πειραιά ΕΑΑ  και ραγδαιότητα 1.4km/hr και 0.4 dew....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω πλέον είναι θέμα υετού καθώς έχουμε 1,9C με ασθενή φαινόμενα. Αν μπει κανονική μπούκα θα πέσει για πλάκα 1-1,5 βαθμό αρκεί να κρατήσει και ο ΒΔ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Χαλκίδα τίποτα… μας έχει σαρώσει ο ΒΔ κ η θερμοκρασία σταθερή στους 3c…! 

Μας έχει σκίσει ο Βδ και εδώ.. τρεις ώρες χιονίζει και έχουμε μόλις 3-4 εκ χιονιού...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο πιο δυτικά σε αυτή την πρωινή φάση τόσο καλύτερα θερμοκρασιακά, το μόνο κακό είναι ότι δεν υπήρξε τέλειο ταιμινγκ ανέμου και υετού, αφού μάλλον αυτός θα πέσει στις 12-1 που θα αρχίσει σταδιακά να γυρίζει ο άνεμος σε Β στη δυτική Αττική και ΒΒΑ στην ανατολικη βάση τζιφου και θα ανέβουν τα επίπεδα παγοποιησης, μακάρι να κάνει λάθος και να μην γυρίσει ποτέ ο αέρας

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Έχει ενεργοποιηθεί αλλά η Αττική θα το νιώσει από το βράδυ και έπειτα...τώρα δε χιονίζει με Αιγαίο

Σωστος η ιστορια αυτο δειχνει.. Μεσημερι σταματαει και μετα οσο πιο πολυ πεφτει το σκοταδι τοσο πιο πολυ χωνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και Λάρισα ρίχνει απο καμιά νιφάδα. Γελάει ο κόσμος δηλαδή. Είμαι 27..με την συχνότητα που βλέπω χιόνι άλλα 2-3 θα προλάβω..με την βασική προϋπόθεση ότι θα φτάσω και σε κάποια ηλικία φυσικά. 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Όσο πιο δυτικά σε αυτή την πρωινή φάση τόσο καλύτερα θερμοκρασιακά, το μόνο κακό είναι ότι δεν υπήρξε τέλειο ταιμινγκ ανέμου και υετού, αφού μάλλον αυτός θα πέσει στις 12-1 που θα αρχίσει σταδιακά να γυρίζει ο άνεμος σε Β στη δυτική Αττική και ΒΒΑ στην ανατολικη βάση τζιφου και θα ανέβουν τα επίπεδα παγοποιησης, μακάρι να κάνει λάθος και να μην γυρίσει ποτέ ο αέρας

Λόγω νυκτός και ραγδαιοτητας θα πέφτει χιόνι όμως και σε χαμηλότερα υψόμετρα. Άσε που έχει καλύτερη υποστήριξη τότε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Frostfang8 said:

Ειμαστε εξαιρετικα θερμοκρασιακά. Το Τ εχουμε στα 850hpa

Έχουμε -4 με -5 στα 850 σύμφωνα με τον τζίφο με ΒΔ. Οπότε δε θεωρώ ότι είμαστε πολύ καλά. Με το που γυρίσει σε πιο καθαρό Β, θα ανέβουν 1-2 βαθμούς οι θερμοκρασίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Ειμαστε εξαιρετικα θερμοκρασιακά. Το Τ εχουμε στα 850hpa

Kάπου στο -4....και αν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκοψε λίγο εδώ με το πασπαλι να παραμένει αυστηρά στις ευκολες.. Έτσι για το ντεκόρ και μόνο.. Να δούμε και τη συνέχεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε όλους ξύπνημα με νιφάδες στην Αγία Παρασκευή ,έβγαλα το σκυλί να πάρω τζούρα  από κρύο.οι νιφάδες είναι υγρές ακόμα ,κατά περιόδους πιο ποιοτικές .απ πτι είδα στο βουνό πάνω απ το κολέγιο μπορεί και να στρώνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογική δεν έχει ο καιρός αλλά με -4 στα 850 τώρα έχουμε 3,5-4,5 εδώ γύρω στο -7,50 απόψε και αύριο μια πέτσα δεν θα την πιάσουμε ; Σκέψεις ενός χιονοτρελαμενου που περιμένει 2-3 μέρες Τον χρόνο  αν είναι τυχερος τον θεό των φαινομένων εδώ στον Αττικό νότο ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...