Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύετε ότι με ΒΑ θα καταφέρει να κάνει τίποτα εδώ στα πιο νοτιοανατολικα του νομου; μήπως φέρει τίποτα απο νότιο ευβοϊκό;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σφοδρή λιακαδα εδώ αλλά  δεν με πειράζει! Ελάχιστο χιόνι σε σκιερά σημεία. Θρακομακεδόνες ανελέητο θάψιμο στα 500μ υψόμετρο. Θα ανεβάσω φωτογραφίες μετά με θαμμένα αυτοκίνητα. Πιο κάτω, γύρω στους 10-15 πόντους στα 350 στην πλατεία. Στα 300 (εκεί που χωρίζει με Μενίδι) έχουμε μερική  χιονόστρωση στα χορτάρια. Σιγουρα τα πήγαν πολύ καλύτερα τα 300 της Πεντέλης και του Υμμητού σε σχέση με τα 300 της νότιας Πάρνηθας. Να δούμε τώρα με τη νέα έξαρση αν θα μας πιάσει καλύτερα. Αν και δεν το νομίζω ούτε και τώρα χαχααχ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Σφοδρή λιακαδα εδώ αλλά  δεν με πειράζει! Ελάχιστο χιόνι σε σκιερά σημεία. Θρακομακεδόνες ανελέητο θάψιμο στα 500μ υψόμετρο. Θα ανεβάσω φωτογραφίες μετά με θαμμένα αυτοκίνητα. Πιο κάτω, γύρω στους 10-15 πόντους στα 350 στην πλατεία. Στα 300 (εκεί που χωρίζει με Μενίδι) έχουμε μερική  χιονόστρωση στα χορτάρια. Σιγουρα τα πήγαν πολύ καλύτερα τα 300 της Πεντέλης και του Υμμητού σε σχέση με τα 300 της νότιας Πάρνηθας. Να δούμε τώρα με τη νέα έξαρση αν θα μας πιάσει καλύτερα. Αν και δεν το νομίζω ούτε και τώρα χαχααχ. 

Έρχεται και θα είναι το καλύτερο πιάτο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, geod said:

http://malakasa.meteoclub.gr/ ΑΛΛΟΣ ΘΕΟΣ. . . .

Η βόρεια Αττική δεν επηρεάζεται από την Πάρνηθα όπως το λεκανοπέδιο... τώρα με την αλλαγή του stream ευτυχώς δεν θα την έχουμε εμπόδιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Έρχεται και θα είναι το καλύτερο πιάτο. 

Μακάρι!!! Γιατί μετά τη Μήδεια που τα πήγαμε εξαιρετικά, γενικά έχουμε πέσει εδώ. Μακάρι να πάρει κάτι δυνατό και η Χαλκιδάρα. Καιρός είναι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Όχι απαραίτητα. 

Είχαμε υψηλότερες θερμοκρασίες σε σχέση με πέρσι κ προπερσι, κι όμως τα κατάφερε!

Αν είχα 1β πιο πάνω, μπορεί να μην είχα καν στρώσει, όπως ο Νικόλας παράδειγμα που είναι λίγα χιλιόμετρα πιο νοτιανατολικά μου, επίσης κοντά στην θάλασσα.

Κ το έχω πάθει πολλές φορές.

απλα δεν ισχυαν αυτα που λεγαμε οτι θελουμε -10 και -11.
στην δεκαετια 2010- 2020 πηραμε το μαθημα μας. οποτε ειχαμε Τ δεν υπηρχε υετος.
πλεον συνειδητοποιω οτι το καλυτερο ειναι να εχουμε εστω και χειροτερες Τ αλλα με καλα φαινομενα. ετσι βλεπω πως γινεται σοβαρη δουλεια. 
οκ υπαρχουν εξαιρεσεις τυπου 2008 που συνδιαζουν και τα δυο. αλλα κατα γενικη ομολογια γιατο ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟ, τα φαινομενα ηταν και θα ειναι παντα το ζητουμενο Α και μετα οι Τ (εστω και ενα -8 οπως μαθαμε πλεον) το ζητουμενο Β 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, menidi said:

Μακάρι!!! Γιατί μετά τη Μήδεια που τα πήγαμε εξαιρετικά, γενικά έχουμε πέσει εδώ. Μακάρι να πάρει κάτι δυνατό και η Χαλκιδάρα. Καιρός είναι!!

Πότε προλάβατε να πέσετε ωρέ? Πέρυσι ήταν η Μήδεια. Τι να πουμε και οι πιο παλιοί που κάναμε 12 χρόνια να δούμε χιόνια στην Αθήνα?

Κακομάθαμε μου φαίνεται και θα έρθουν φάπες κάποια στιγμή από τον καιρό. Στο Μενίδι φίλε μου δεν χιονίζει συχνά. Μην μπερδεύεσαι και περιμένεις Μήδεια κάθε χρόνο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Iluvatar είπε:

Πότε προλάβατε να πέσετε ωρέ? Πέρυσι ήταν η Μήδεια. Τι να πουμε και οι πιο παλιοί που κάναμε 12 χρόνια να δούμε χιόνια στην Αθήνα?

Κακομάθαμε μου φαίνεται και θα έρθουν φάπες κάποια στιγμή από τον καιρό. Στο Μενίδι φίλε μου δεν χιονίζει συχνά. Μην μπερδεύεσαι και περιμένεις Μήδεια κάθε χρόνο...

η μηδεια ηταν 2021, ελπιδα 2022 και βαρβαρα 2023.
αλλα ναι μας κακομαθαινει και πολυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, Seth13 said:

Η βόρεια Αττική δεν επηρεάζεται από την Πάρνηθα όπως το λεκανοπέδιο... τώρα με την αλλαγή του stream ευτυχώς δεν θα την έχουμε εμπόδιο.

ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξος για αποψε το βραδυ/ξημερωμα πως οι εκπληξεις θα ειναι μεγαλυτερες για τα γνωστα ΒΑ προαστια. . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Frostfang8 said:

εντωμεταξθ εχει διαρκως νεφικα στην υπερβορεια αττικη στην δορυφορικη. τι γινεται;

Απλα ασθενη χιονοπτωση, τιποτα σπουδαιο... Σε λιγο τα καλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.livecameras.gr/up/kifisia.php

 

ξερουμε που ειναι αυτη η καμερα? λογικα κτημα συγγρου? με τη πεντελη αριστερα (δε φαινεται) κι απεναντι ο λολος? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδη τωρα διαβασα οι περισσοτεροι λετε για συγκριση με.Τηλεμαχο συμφωνω εν μερει ως προε τα υψη χιονοστρωσης π.χ. στα Ανατολικα προαστεια...

ΟΜΩΣ ο Τηλεμαχος ηταν μια νυχτα κ τελος...

Ουτε 6-8ωρη χιονοπτωση την προηγουμενη ημερα.εστω κ με.θετικες (μετα ανοιγμα.ξαστερια.κ.βροχουλα) ουτε 2ος 3ος 4ος.5ος γυρος για 4 ημερες μετα !!!

Οποτε εαν φερνει κατι.στο μυαλο ειναι.η 4ημερη χιονοκαιρια του 2002 που βεβαια απο ψυχος κ υψη χιονιου ειναι ο ΜΠΑΜΠΑΣ του Αρχιδαμου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, nikolas 2365 said:

Ξέρουμε από ποιο Σαιτ είναι η φωτό; 

FB_IMG_1675686429394.jpg

Ρε παιδί δεν τα παίρνει ο αέρας τα σύννεφα και τα πηγαινοφέρνει 800 χιλιόμετρα περα δώθε. Θέλει πολλές παραμέτρους. Δεν κοιτάς δορυφορική, βλέπεις σύννεφα να πηγαίνουν λίγο δυτικοτερα και λες "α έρχονται!".

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...