Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, yiannis_volos said:

Και για να φλεξάρω και λίγο, ποια φράση χρησιμοποιούμε στο Βόλο όταν βλέπουμε κάποιον πολύ συχνά; -Εππππ, σαν τα χιόνια!! χαχα 🤣

Έχει ξανα χιονίσει τόσο πολύ στο Βόλο όπως σήμερα? Δε νομίζω οτι θυμάμαι τον Βόλο ποτέ έτσι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ναι , από ξημερώματα λογικά, θα σου πω μόλις δω και Ευρωπαίο...να δεις που θα έρθω Βόλο το Σάββατο και θα έχει ακόμα στρωμένο 

Έβλαλε ήλιο βέβαια, πήγε 5 βαθμούς σχεδόν και έφαγε αρκετό σήμερα. Για μένα καλύτερα να σου πω. Το πολύ χιόνι στην πόλη μόλις σταματήσει η χιονόπτωση γίνεται μια μαύρη αηδία που μόνο προβληματα προκαλεί. Έχει ακόμη σε χόρτα και σκιερά πάρα πολύ όμως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Έχει ξανα χιονίσει τόσο πολύ στο Βόλο όπως σήμερα? Δε νομίζω οτι θυμάμαι τον Βόλο ποτέ έτσι...

φυσικα και ακομα περισσοτερο εχει βαλει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Snow_Cover said:

φυσικα και ακομα περισσοτερο εχει βαλει

Έπαθα σοκ με τις φώτο και τα βίντεο από Βόλο σήμερα. Οκ μπορεί να είχε ξαναβάλει απλά προσωπικά δε θυμάμαι να τον έχω ξαναδεί τόσο χιονισμένο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Έχει ξανα χιονίσει τόσο πολύ στο Βόλο όπως σήμερα? Δε νομίζω οτι θυμάμαι τον Βόλο ποτέ έτσι...

2006, 2014, 2017, 2021, 2001 (ίσως ένα κλικ λιγότερο τότε) χαχαχ. Το σημερινό βέβαια ήταν εντυπωσιακό γιατί για κάποιο λόγο είχε χιόνι παντού. Και όταν λέω παντού εννοώ πάντού. Ακόμη και κάθετα σε τοίχους χαχα και σε καλώδια της ΔΕΗ και πολύ μάλιστα. Και ίσως γι' αυτο φαινόταν μπούγιο χαχα. Το 2014 και 2006 είχε τα διπλά. 

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

Αλλο το σκουρο πρασινο για ενα 3ωρο που ειχε και αλλο αυτο το πραγμα...επειδη ειχα δει υετος το κυριο του gfs εδινε 5-6μμ και ηταν το πιο ελπιδοφορο με τα υπολοιπα ενς στο 2-3μμ...για ευρωπαιο μην μιλησω εδινε το απολυτο τιποτα και τα ενς και το κυριο.ηταν η απολυτη εκπληξη της κακοκαιριας.μεχρι τωρα ολα οσα εχουν γινει αναμενομενα ηταν

Το Ευρωπαικό στο site τους έδινε πράμα και αυτό πάντως. Εδώ εννοώ https://charts.ecmwf.int/products/medium-mslp-rain?base_time=202302070000&interval=6&projection=opencharts_south_east_europe&valid_time=202302070600

Στο wetterzentrale στα διαγράμματα δεν το δείχνει σωστά. Δεν ξέρω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περάσαμε σε αρνητικές θερμοκρασίες στα Μελίσσια.....Τα Γερμανικά νούμερα έτοιμα.....-0,4οC....-0,7οC στα Ανω Μελίσσια....

ΥΓ Κλείστε τα μοντέλα παιδιά, παρασύρεστε άνευ λόγου και αιτίας.... Εχουμε παρόντα καιρό!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bill24 είπε:

Ακομα και το 2017 τα διπλα ειχε.νταξει επειδη το ειδα σε φωτο δεν ηταν πανω απο 10-15 εντος πολης

Το 2017 δεν είχε τα διπλά. Κάνα 30αρι. Ε σήμερα 25 σε χόρτα/αυτοκίνητα. οκ.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, parismlsp είπε:

Φαίνεται να έχουμε τίποτα για λεκανοπέδιο αργότερα;

αμφιβαλω για πιο νοτια απο αγια παρασκευη πχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Ακομα και το 2017 τα διπλα ειχε.νταξει επειδη το ειδα σε φωτο δεν ηταν πανω απο 10-15 εντος πολης

15 εκατοστά είχε το κέντρο στην Αριάδνη και 20 εκατοστά στα πευκάκια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Έχει ξανα χιονίσει τόσο πολύ στο Βόλο όπως σήμερα? Δε νομίζω οτι θυμάμαι τον Βόλο ποτέ έτσι...

Τώρα μιλάς σοβαρά ρε συ; Τρελή τρολια.....χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

αμφιβαλω για πιο νοτια απο αγια παρασκευη πχ

Στρώσιμο σίγουρα όχι άλλα ευελπιστώ για μια ελαφρά χιονόπτωση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Το 2017 δεν είχε τα διπλά. Κάνα 30αρι. Ε σήμερα 25 σε χόρτα/αυτοκίνητα. οκ.

Μου έστειλε μια γνωστή μου φωτό που μένει κέντρο αλλά λίγο πιο μέσα, και λέω ναι, αυτό είναι 20+ πόντοι.

Μετά είδα κάτι φωτό από προκυμαία και λέω 10-15 πόντοι μαξ. Μάλλον εκεί ακριβώς στην ακτή το τρώει αρκετά η υγρασία της θάλασσας έτσι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μηδενίσαμε στα 300 μέτρα της Κηφισιάς χωρίς φαινόμενα . Μαγεία έξω υπάρχουν σημεία με ολική και σημεία που έχει μόνο σε εύκολες αλλά και ως 15 πόντους ίσως σε σημεία που δεν τα βλέπει ο ήλιος 20 . Τα δέντρα είναι λευκά ακόμα και στα πιο λεπτά κλαδάκια που δημιουργεί μια μαγική εικόνα . Εν αναμονή της συνέχειας .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιών είπε:

Μου έστειλε μια γνωστή μου φωτό που μένει κέντρο αλλά λίγο πιο μέσα, και λέω ναι, αυτό είναι 20+ πόντοι.

Μετά είδα κάτι φωτό από προκυμαία και λέω 10-15 πόντοι μαξ. Μάλλον εκεί ακριβώς στην ακτή το τρώει αρκετά η υγρασία της θάλασσας έτσι;

καλα για να δεις σε θαλασσα διπλα ακριβως περισσοτερα θα πρεπει να ανατρεξεις στην ανατολικη αττικη το 2004 ( νομιζω) . που ειχαν 60 εκ.... πανω στο κυμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...