Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις μίλησα με τον αδελφό μου που μενει στη Ραφήνα στα 60μ υψόμετρο. Ρίχνει πολύ καλά και έχουν ασπρίσει όλες οι ευαίσθητες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως το φαντάστηκα... Η θερμοκρασία σε άνοδο φτάνει τους 3 από 1.8 και έξω ξαστεριά...

Ληξανε τα δυτικά προάστια και ο Πειραιάς.. δεν έχουν κάτι άλλο να πάρουν...

Κρατάω το ότι ήταν και ακόμα είναι λόγω κρύου μια υπέροχη κακοκαίρια με πάρα πολύ κρύο (κολασμένο) και προσπάθεια να ρίξει κάτι και εδώ .. μου φτάνουν και μου περισσεύουν...

Έχουμε και άλλο χειμώνα μπροστά φυσικά και ποτέ δεν ξέρεις!

Καλό βράδυ και ότι καλύτερο εύχομαι στους Βόρειους στους Ανατολικούς και στο κέντρο!! Δεν θα ξεχάσω και Σούνιο φυσικά που μπορεί να δει τρελές μέσα στη νύχτα, ανάλογα τον πονο που θα δώσει το Αιγαίο 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η δορυφορική συνεχίζει και φθίνει.

Συνεχόμενα ανοίγματα ,καμια   σχέση με την δυναμική του μεσημεριού 

Επεξεργάστηκε από periklis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το εντυπωσιακο στο Βολο ειναι οτι παιζει να εβαλε στο κυμα οσο εβαλε Πορταρια ¨Μακρυνιτσα,

Αυτος κ η Θηβα εχουν δωσει τις πιο ωραιες φωτο , ειδικα αυτος με το παραθαλασσιο χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μόλις μίλησα με τον αδελφό μου που μενει στη Ραφήνα στα 60μ υψόμετρο. Ρίχνει πολύ καλά και έχουν ασπρίσει όλες οι ευαίσθητες 

Επιβεβαιωνω , μολις ειδα καμερες, Καλλιτεχνουπολη Ραφηνας χιονιζει και ο κηπος ασπρος ολος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Όπως το φαντάστηκα... Η θερμοκρασία σε άνοδο φτάνει τους 3 από 1.8 και έξω ξαστεριά...

Ληξανε τα δυτικά προάστια και ο Πειραιάς.. δεν έχουν κάτι άλλο να πάρουν...

Κρατάω το ότι ήταν και ακόμα είναι λόγω κρύου μια υπέροχη κακοκαίρια με πάρα πολύ κρύο (κολασμένο) και προσπάθεια να ρίξει κάτι και εδώ .. μου φτάνουν και μου περισσεύουν...

Έχουμε και άλλο χειμώνα μπροστά φυσικά και ποτέ δεν ξέρεις!

Καλό βράδυ και ότι καλύτερο εύχομαι στους Βόρειους στους Ανατολικούς και στο κέντρο!! Δεν θα ξεχάσω και Σούνιο φυσικά που μπορεί να δει τρελές μέσα στη νύχτα, ανάλογα τον πονο που θα δώσει το Αιγαίο 

 

Καλά, και στο Κέντρο κολλημένοι στους 2,5°C είμαστε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες η Τ τωρα δεν έχει σχέση. Και εδώ πριν τα φαινόμενα είχε φτάσει 3 και λίγο και όταν άρχισε ο χαμός έπεσε σε 10 λεπτά το πολύ. Ραγδαιοτητα και 850 κατάλληλα να δώσουν αρνητική χρειάζονται και έληξε το θέμα. Αν δεν έχεις αυτά τότε και ξαστεριά να έχεις και να μηδενίσει πριν, μόλις συννεφιασει θα πάει σε θετική και θα μείνει εκεί ή γενικά θα είναι οριακά. Ούτε η βροχή έχει σχεση. Εγώ πάω στοίχημα ότι ακόμη και 50mm βροχής να είχε ρίξει χθες μια χαρά θα έστρωνε σήμερα έτσι και αλλιώς με το χαμό που έγινε. 

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Καλά, και στο Κέντρο κολλημένοι στους 2,5°C είμαστε. 

Ναι αλλά κάτι μπορεί να πάρετε σε κάποια έξαρση αργότερα .. Βέβαια εντάξει το παιχνίδι δεν είναι για μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, periklis είπε:

Η δορυφορική συνεχίζει και φθίνει.

Συνεχόμενα ανοίγματα ,καμια   σχέση με την δυναμική του μεσημεριού 

συμφωνω οτι πλεον κλεισαμε με την κακοκαιρια για λεκανοπεδιο τουλαχιστον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Παίδες η Τ τωρα δεν έχει σχέση. Και εδώ πριν τα φαινόμενα είχε φτάσει 3 και λίγο και όταν άρχισε ο χαμός έπεσε σε 10 λεπτά το πολύ. Ραγδαιοτητα και 850 κατάλληλα να δώσουν αρνητική χρειάζονται και έληξε το θέμα. Αν δεν έχεις αυτά τότε και ξαστεριά να έχεις και να μηδενίσει πριν, μόλις συννεφιασει θα πάει σε θετική και θα μείνει εκεί ή γενικά θα είναι οριακά. Ούτε η βροχή έχει σχεση. Εγώ πάω στοίχημα ότι ακόμη και 50mm βροχής να είχε ρίξει χθες μια χαρά θα έστρωνε σήμερα έτσι και αλλιώς με το χαμό που έγινε. 

Σωστος! οπως το 2019 στον βολο που σε εδαφος μουλιασμενο απο την βροχη εβαλε 5-10 εκ σε 3 ωρες με πολυ οριακες κιολας θερμοκρασιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχισε ννα ψιλοχιονιζει κι εξω παγωνενα ολα ...κρυσταλιζοον, η δε ασφαλτον κατω λαμπυριζει ......τρεχω να παρω τη συζυγο να γυρισω ασφαλως!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε τι περιμένουμε. Όλοι νομίζω συμφωνούν και συμφωνούμε για on off καταστάσεις. Τώρα πόση ένταση και πόση διάρκεια θα το δούμε στη πράξη. Σήμερα πάντως ήταν καλή μέρα και για τα δύο τόξα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...