Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Καταιγίδα και βόρεια των Ιωαννίνων φαίνεται τωρα

image.png.b9cee30e2583a3fed68c612a2490ee39.pngκλασσσικά φετινά Γιάννενα

image.png.4596a2d9f63c4892d1ae425ef43ad49c.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες.Εχουν παγιωθει πλεον οι ελαχιστες στους 13-14 και εχει ψυχρα τα βραδια.Τωρα ειμαστε στους 18 με συννεφια.

Ομαλη μεταβαση προς το φθινοπωρο θερμοκρασιακα.Υετικα πηγαμε ανελπιστα καλα με 118μμ αλλα αρκετα λιγοτερα απο αλλες κοντινες περιοχες.Βεβαια εχει δρομο ακομα,ο σταθμος στην Ιπποκρατειο απεχει ακομα κατι λιγοτερο απο 400μμ απο το να πιασει τον μ.ο. του και δεν νομιζω οτι θα τον φτασει για 3η σερι χρονια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα και απο δω...Στα 96.8mm ο μηνας και με τουλαχιστον 20mm  χαμενα...Στα 117mm το βροχομετρο μου.Δροσια και βροχουλα στο Κοκκινο..Βορισιος καιρος..Τσιπουρακι και μεζεδες...

Μοχλος Λασιθιου χθες. 

384512971_6824611044228763_8262219088785042736_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα! Ηλιοφάνεια αυτή την ώρα εδώ, ζεστούλα έξω. Έβρεχε λιγάκι κατά διαστήματα από χθες το βράδυ στις 21:30 μέχρι και τις 4 το ξημέρωμα σήμερα. Τίποτα το σπουδαίο βέβαια, κυρίως ασθενή ήταν τα φαινόμενα εκτός από μια μικρή έξαρση κατά τις 3. 

Φάνηκαν και κάποιες λάμψεις για μια στιγμή στα βορειοανατολικα και στα δυτικά μας. 

 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδιανόητο ειλικρινά!

13 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

797823338_Screenshot(33).png.1b8aaceb64f5ffc8fea07e5ca86505c2.png

Όσο και να το βλέπεις δεν το πιστεύεις. 450, 121 και μετά 306! Στον ίδιο μήνα!

Κλείνει λοιπόν ένας επικός Σεπτέμβρης που λογικά(;) θα τον θυμόμαστε πολλά χρόνια!!!!!
 

Παραθέτω την αντίστοιχη καρτέλα του σταθμού της Ιστιαιας, με συνολικά 850mm μηναίο υετο! 

IMG_4851.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από 2 φωτοβολίδες που εκτοξεύτηκαν από το γήπεδο της Καισαριανής κατά τη διάρκεια ποδοσφαιρικού αγώνα παραλίγο να έχουμε ιστορίες από πυρκαγιά που ξέσπασε στον Υμηττό πάνω από τον περιφερειακό Καρέα  αλλά τέθηκε γρήγορα υπό έλεγχο από την Π.Υ. και τους εθελοντές αφού στάλθηκαν άμεσα πάρα πολλά οχήματα 

FB_IMG_1696086277354.jpg

FB_IMG_1696086282434.jpg

FB_IMG_1696086285296.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Από 2 φωτοβολίδες που εκτοξεύτηκαν από το γήπεδο της Καισαριανής κατά τη διάρκεια ποδοσφαιρικού αγώνα παραλίγο να έχουμε ιστορίες από πυρκαγιά που ξέσπασε στον Υμηττό πάνω από τον περιφερειακό Καρέα  αλλά τέθηκε γρήγορα υπό έλεγχο από την Π.Υ. και τους εθελοντές αφού στάλθηκαν άμεσα πάρα πολλά οχήματα 

Αχαρακτήριστοι ηλίθιοι... Τελικά δεν χρειαζόμαστε εμπρηστές για να καούμε, αρκεί η ανυπέρβλητη ηλιθιότητα του μέσου πολίτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηπια φθινοπωρινα σημερα, οπως και τις επομενες πολλες πολλες ημερες....

Κλεινει ενας ΜΑΓΙΚΟΣ Σεπτεμβριος, υετικα ισως απο τους κορυφαιους μηνες, καλα για περιοχες Βολου κλπ, ρεκορ απο καταβολης μετρησεων.....για βιβλιο Γκινες

Ελαχιστη 18,7 και δροσουλα το πρωι.....μεγιστη ομως 25,6 παρακαλω και εως 26 - 26,5 στα περιξ, με κυριως λιακαδα και καποιες αραιες νεφωσεις....τα μεσημερια παραμενουν αμιγως καλοκαιρινα, σημερα μας γλυκανε καπως ενα οψιμο μελτεμακι - βοριαδακι στα 35-40 χλμ που τωρα επεσε....

24,0 στο μπαλκονι, ο,τι πρεπει για βολτες - αραγματα, καταπληκτικες συνθηκες, βεβαια για Οκτωβριο σε λιγες ωρες, θα θελαμε 5-6 βαθμους χαμηλοτερα.....αλλα απτο ολοτελα...

Και μονο το οτι μαλλον δεν ξαναναβει αιρκο για τους επομενους πολλους μηνες ειναι κερδος....καντε σωστο αερισμο και ηλιασμο στα σπιτια να δροσιστουν σιγα σιγα, εγω το παλευω ευλαβικα και προσπαθω για 24,5 - 25,0 εσωτερικες, σιγα σιγα θα τις ριξουμε που θα παει !!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Αχαρακτήριστοι ηλίθιοι... Τελικά δεν χρειαζόμαστε εμπρηστές για να καούμε, αρκεί η ανυπέρβλητη ηλιθιότητα του μέσου πολίτη

Μα το 90% των πυρκαγιών από άχρηστους ξεκινάνε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Αλήθεια τώρα βρέχει πάνω? 

Nαι τωρα γίνεται χαμός έξω από το σπίτι μου με καταιγίδα και κεραυνους και 12mm στον σταθμό της περιοχής μου σε λιγότερο από 15 λεπτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Nαι τωρα γίνεται χαμός έξω από το σπίτι μου με καταιγίδα και κεραυνους και 12mm στον σταθμό της περιοχής μου σε λιγότερο από 15 λεπτα

Δεν είναι σε όλο το λεκανοπεδιο ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε άλλο πλανήτη εμείς όλες αυτές τις ημέρες και σχεδόν όλο το μήνα με ζέστη και ηλιοφάνεια.... στους 30,2 η σημερινη μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι χωρίς ευτυχώς υγρασία... στους 14,9 η ελαχιστη νωρίς το ξημέρωμα ήθελε την ζακέτα .... τώρα 26 βαθμοί και δροσιά... πολύ ζεστός θα βγει για την περιοχή ο Σεπτέμβρης....και σχετικά κοντά στα φυσιολογικά υετικά με 46 χιλιοστά ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Δεν είναι σε όλο το λεκανοπεδιο ομως

Προς τις βορειοτερες περιοχές του λεκανοπεδιου από την μέση της λίμνης και πάνω που είμαι εγώ χεχεχε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...