Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ Χιονο-Βροχο-Ανεμο κακοκαιρίας "Oliver-Βettina" 25-26/11....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως σχεδον τα περίμενα για Ηπειρο αγνοώντας τις άχρηστες προβλέψεις του καθενός στο φβ οπότε είμαι ευχαριστημενος. Όπως έγραψα και στο ξεκίνημα της μέρας αξιόλογες χιονοπτώσεις θα υπάρξουν από τα 2000 μέτρα περιπου και πάνω και χαμηλότερα τίποτα της προκοπής στην γύρω ζώνη των βουνων στα Γιάννενα με βάση τα υψόμετρα.Στο Μέτσοβο στα 1250 μέτρα περιμενα ελάχιστα πράγματα από πασπαλισματα στα αμάξια μέχρι και πέτσα σαν έκπληξη αλλά δεν κατάφερε τίποτα τελικά. 

Μέτσοβο. Νιφάδα τσακιστη δεν εριξε

webcam.jpg.3e04d4d426ee217ccee8b481cf43743a.jpg

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτη η πτώση θερμοκρασίας στο Βόλο. Απο τους  13C στις 22.00 είμαστε στους 6c στις 00.00

Στα Χάνια  χιονίζει από όσο βλέπω απ' τη σχετική κάμερα που υπάρχει εκεί.

Εδώ (περιοχή Κηπια, Βόλος) βρέχει με ωραίο χειμωνιάτικο ρυθμό.

Ονειρεμένο βράδυ ότι και να λέμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η σημερινή ημέρα στη Χρυσούπολη Περιστερίου κλείνει με 11.0 χιλιοστά, εκ των οποίων περίπου τα 6 mm έπεσαν στις 03:15 περίπου τα ξημερώματα βίαια, μέσα σε μερικά λεπτά, με τρελά κεραυνίδια κι έναν πολύ κοντινό! O σταθμός μου στη καταιγίδα κατέγραψε μέγιστη ραγδαιότητα 125.2 mm/h και μέγιστη ριπή 64.4 km/h (8 Bf).

Χαμηλότερη τιμή βαρομετρικής πίεσης στα 984.9 hPa και ρεκόρ για τον σταθμό μου τα τελευταία 4 χρόνια που τον έχω! Αυξάνει rapidly, ακριβώς όπως έπεσε rapidly!

Όσο για απόψε, πρωταγωνιστές πλεον είναι οι άνεμοι και φυσικά η θερμοκρασιακή πτώση, ώρα με την ώρα. Στα 7 μποφόρ προς το παρόν οι ριπές εδώ (50αρες) και βαράνε τέντες... τις αμέσως επόμενες ώρες και μέχρι το ξημέρωμα, αναμένεται να φτάσουν οι άνεμοι στο peak τους...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξαστερια τωρα γιαννιτσα 5 βαθμοι! λογω κ της προστασιας που παρεχει το βουνο στον Βαρδαρη μια συνηθισμενη φθινοπωρινη κακοκαιρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νοσοκομειο Παπανικολαου...Θεσσαλονικη.Και Αρναια..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Οπως σχεδον τα περίμενα για Ηπειρο αγνοώντας τις άχρηστες προβλέψεις του καθενός στο φβ οπότε είμαι ευχαριστημενος. Όπως έγραψα και στο ξεκίνημα της μέρας αξιόλογες χιονοπτώσεις θα υπάρξουν από τα 2000 μέτρα περιπου και πάνω και χαμηλότερα τίποτα της προκοπής στην γύρω ζώνη των βουνων στα Γιάννενα με βάση τα υψόμετρα.Στο Μέτσοβο στα 1250 μέτρα περιμενα ελάχιστα πράγματα από πασπαλισματα στα αμάξια μέχρι και πέτσα σαν έκπληξη αλλά δεν κατάφερε τίποτα τελικά. 

Μέτσοβο. Νιφάδα τσακιστη δεν εριξε

webcam.jpg.3e04d4d426ee217ccee8b481cf43743a.jpg

Αφου ρε Μιλτο από τις 10 το βράδυ έχει σταματήσει ο υετός... Δεν πρόλαβε να μπουκάρει η ψυχρή μαζα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΛΛΑΓΗ κ στην.Αττικη...

Μπηκε.πιο.Δυτικη συνιστωσα στον ριπαιο Λυσσασμενο πραγματικα ΝΝΔ-ΔΝΔ ανεμο κ πεσαμε 3 βαθμους αμεσως...

14.5 ακριβως μεσανυχτα, 14.2 τωρα κ πεφτεο αργα αλλα.σταθερα...

Ξαναριξε λιγη βροχουλα.ανεμοβροχο βασικα κατα τις 22.30 και συνολο η ημερα βγηκε με 10-12 ως 15 μμ στορμ τοταλ ΜΙΑ ΧΑΡΑ τουλαχιστον 5πλασια απο τα προβλεπομενα για Κουλα

Απολαμβανουμε πραγματικα Λευκες.Χιονισμενες Εικονες κ Βιντεο κ Καμερες απο τα.Βορεια...Φλωριναρα Σελι Νυμφαιο.κ.επονται οι επομενοι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζουν κανονικά οι δυνατές ριπές στα 7 με 8bf. Πάμε και αύριο με την πτώση της Τ για να νιώσουμε λίγο κρύο.. Πολύ ωραία μέρα η σημερινή γεμάτη... συγκινήσεις🙂

Καλό βράδυ από εμένα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζονται τα περασπατακια βροχοθυελλας στην Πάτρα που από χθες έχουν αφήσει 30μμ. Πλέον όμως το κρύο δεν αστειεύεται καθόλου ενώ ο αέρας κανει βόλτες το πεταμένο σκαμπό στο μπαλκόνι μου. Χοντρό μπουφάν στην βόλτα σήμερα. 12 βαθμοί και κατρακύλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Αφου ρε Μιλτο από τις 10 το βράδυ έχει σταματήσει ο υετός... Δεν πρόλαβε να μπουκάρει η ψυχρή μαζα

Γενικα δεν ειχε πολλα να δωσει και πολλα ο υετος Γιαννη σε εμας οταν θα επεφταν οι θερμοκρασιες. Εσυ οκ ξερεις καλα την Ηπειρο και τι αναμενουμε αλλα ομως με τα υψομετρα που διαβαζα αλλου οχι εδω μεχρι και οι λυγκιαδες στα 900 μετρα εδω και ακομη χαμηλοτερα επρεπε να παιζουν χιονοπολεμο τωρα χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ ανέβηκα κατά τις 10 ελευθεροχωρι Γιαννιτσων(μέχρι το εκκλησάκι για όσους ξέρουν). Στο εκκλησάκι έριχνε υγρές νιφάδες αλλά με πολύ μικρή ένταση! Η πρώτη απογοήτευση ήρθε για φέτος καθώς ανέβηκα ως εκεί με 30 χλμ και ομίχλη να μη βλέπεις στα 5 μέτρα 😂

Όπως και να χει μαθημενα τα βουνά στα χιόνια, πάμε για την επομενη!🥹

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λόφος Χαιδαρίου 83.7 Km/h !! (9 Βf)

https://penteli.meteo.gr/stations/chaidari-lofos/

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έφυγα από το σπίτι φθινόπωρο και γύρισα χειμώνα.. τρομακτικές ριπές στην άνω Τούμπα να δούμε πως θα κοιμηθούμε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έξω αρχιζει πραγματικά να γίνεται το αδιανόητο ανα διαστήματα!!!!!! Αυτό μόνο!!!

Στους 13.9 η θερμ. στη Χρυσούπολη Περιστερίου.. θα τραβήξω βιντεακι πάλι φυσικά, με αυτόν τον αέρα... θα βγω μπαλκόνι για λίγο αργότερα... ελπίζω να μη με πάρει χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4.6 Καλάβρυτα στα 730μ και 40mm από χθες ....στη μία κάμερα που έχει αυτή τη στιγμή σε λειτουργία το χκ στο Χελμό φαίνεται ότι ρίχνει πατσαβουρια στη βάση στα 1700μ

Εδώ σε μένα 12.6 τώρα και 50αρες ριπές ΔΒΔ ανέμου ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...