Jump to content
KYRIAKOS

Αδυναμία σύνδεσης με WU

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις εγκατέστησα το Bresser 7 in 1 στο υψηλότερο σημείο των Χανίων. Λειτουργεί κανονικά, είναι συνδέμένο σε wifi, αλλά δεν συνδέεται στο WU. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω;  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, KYRIAKOS είπε:

Μόλις εγκατέστησα το Bresser 7 in 1 στο υψηλότερο σημείο των Χανίων. Λειτουργεί κανονικά, είναι συνδέμένο σε wifi, αλλά δεν συνδέεται στο WU. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω;  

Μπορεις 1ον να ελέγξεις ξανά το user και το pass που έλαβες από το WU (φαντάζομαι θα το έχεις κάνει ήδη)

2ον να αλλάξεις το κανάλι εκπομπής του ρούτερ σου και να δεις μήπως (καμιά φορά συμβαίνει και αυτό)

3ον δες την ώρα στο interface του σταθμού να συγχρονίζεται σωστά 

4ον δες στο site της bresser μήπως έχεις παλαιό firmware και υπάρχει κάποιο καινούριο που διορθώνει τέτοια προβλήματα 

5ο (πιο σπάνιο) μήπως το ρούτερ σου έχει κάποια ρύθμιση που μπλοκάρει τον έξω κόσμο της κονσόλας??

Αυτά σκέφτηκα ... Τώρα αν ήμουν μπροστά και το έβλεπα θα το είχα λύσει σε 3 ' 😛

Δοκίμασε και με άλλο λογαριασμό στο WU τζάμπα είναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σας,

 

εδω και 15 ημέρες έχω στήσει ένα Bresser και τον έχω ανεβάσει στο weathercloud και στο weather underground. Στο weathercloud στα πρώτα λεπτά τον εμφανισε κατευθείαν. Στο WU συνεχίζει και τον δείχνει offline. Δεν μπορείς να τον έχεις ταυτόχρονα και στα δυο site?

 

ευχαριστω

Επεξεργάστηκε από Snowfunlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Snowfunlove είπε:

Καλησπέρα σας,

 

εδω και 15 ημέρες έχω στήσει ένα Bresser και τον έχω ανεβάσει στο weathercloud και στο weather underground. Στο weathercloud στα πρώτα λεπτά τον εμφανισε κατευθείαν. Στο WU συνεχίζει και τον δείχνει offline. Δεν μπορείς να τον έχεις ταυτόχρονα και στα δυο site?

 

ευχαριστω

και βέβαια μπορείς ...!! τουλάχιστον σε αυτον που έχω εγώ και άλλα παιδια εδώ... ποιο μοντέλο είναι το δικό σου??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, freeze said:

και βέβαια μπορείς ...!! τουλάχιστον σε αυτον που έχω εγώ και άλλα παιδια εδώ... ποιο μοντέλο είναι το δικό σου??

weather centre professional wsc with 7-in-1

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλο μοντέλο είναι το δικό σου αλλά γίνεται σίγουρα να ανεβάσεις και στα 2 ... Το wu καμιά φορά τρώει κολλήματα ...model station στο wu να βάλεις other 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, freeze said:

Άλλο μοντέλο είναι το δικό σου αλλά γίνεται σίγουρα να ανεβάσεις και στα 2 ... Το wu καμιά φορά τρώει κολλήματα ...model station στο wu να βάλεις other 

Ετσι το έχω δηλώσει. Αργεί τόσο πολύ το wu? Να περιμένω και άλλο η να τον διαγράψω και να τον περάσω πάλι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, Snowfunlove είπε:

Ετσι το έχω δηλώσει. Αργεί τόσο πολύ το wu? Να περιμένω και άλλο η να τον διαγράψω και να τον περάσω πάλι?

Στο interface του σταθμού σίγουρα έχεις τσεκαρει το κουτάκι του wu??

Αν δεις ότι αργεί κάνε άλλο εννοείται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...