Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ψυχρής εισβολής 15-18/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα απο Καλλιθεα..Μετα τα 20.6mm που αφησε η καταιγιδα βρεχει εκ νεου και και μαλιστα δυνατα...Προσεγγιζουμε τα 25mm..Βαρυς ουρανος,κρυο...Υπεροχα!!

Ελατη τωρα.....

webcamimage (1).jpg

webcamimage.jpg

Και Περτουλι.

5G051FCPAG51C72.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα Μουφαρα Κοζανη. Φανηκε με τον απογευματινο και τον βραδυνο τζιφο χτες. 2-3 ποντους οι ευκολες επιφανειες εκτος πολης ουτε λογος για πληρη χιονοκαλυψη . Πανω απο 800 μετρα οι καλες χιονοστρωσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλείσαμε πάνω από 12 ώρες βροχής στην Ξάνθη με τη θερμοκρασία τώρα να είναι στους 4c. Το σημείο δρόσου είναι στο -1c χιονίζει από τα 400 μέτρα και πάνω. Οι άνεμοι έχουν ενισχυθεί και άλλο, πιάνουν πλέον τα 70κμ/ώρα. 

Ο σταθμός του ΕΑΑ έξω από την Ξάνθη έχει γράψει 20,4μμ ως τώρα, αλλά με την οριζόντια βροχή χάνει μμ. 

Πρόκειται για τη μεγαλύτερη κακοκαιρία για φέτος πολύ καλύτερη από την προηγούμενη.  Λογικά θα έχει και συνέχεια αφού το χαμηλό βρίσκεται ΝΔ μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Mountain είπε:

Καλημερα Σακη το Νυμφαιο δες να σου φυγει το τσερβελο

Καλημερα αγορινα μου!!!Στουποχιονο και χωνει καργα...

nymfaioflorinas2.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Soto Weather είπε:

απίστευτη ηττα... καλημερα

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω πως δεν χιόνισε στα Χάνια. Μέσα στη νύχτα μπήκε το 0 στα 850. Άρα είτε είναι λάθος τα μοντέλα, είτε απλά τέλειωσε κλασσικά ο υετός όταν μπήκε το κρύο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν κ θελουμε χιονι ειναι μια πολυ ωραια κακκοκαιρια για εμας με βροχη σχεδον απο χτες το πρωι κ συνεχιζει με θερμ αυτην την στιγμη στους 4 κ χιονι στο παικο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε ολουσ.Στους 5.3 η Τ ΚΑΙ ΔΕ ΛΕΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ.βΡΕΧΕΙ ΠΟΤΙΣΤΙΚΑ .Θανο σε εσκισα ειμαι 0.1 ποιο κατω χαχχαχα Δε θελει το ρημαδι δεν θελει

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, yiannis_volos said:

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω πως δεν χιόνισε στα Χάνια. Μέσα στη νύχτα μπήκε το 0 στα 850. Άρα είτε είναι λάθος τα μοντέλα, είτε απλά τέλειωσε κλασσικά ο υετός όταν μπήκε το κρύο.

κυριολεκτικά εχω τρελαθεί... ξυπνησα 3 το βραδυ και το θερμομετρο ελεγε 0 βαθμους και ειχε ομιχλη... μαλλον ο υετος και η συγκλιση πηγε στα ψαρια... αλλα τελείως καθολου ρε παιδι μου... έστω μια πασπάλα

και αν δεις ουτε καν στη ζαγορα δεν εριξε κατι αξιο του λογου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, thanossnow είπε:

Φούλ κολλημένη η θερμοκρασία από χθες το βράδυ στο 5.7 και σταθερή ποτιστική βροχή...απαίσια...την καλημέρα μου ...

θανοο εισαι μεσα??

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Soto Weather είπε:

κυριολεκτικά εχω τρελαθεί... ξυπνησα 3 το βραδυ και το θερμομετρο ελεγε 0 βαθμους και ειχε ομιχλη... μαλλον ο υετος και η συγκλιση πηγε στα ψαρια... αλλα τελείως καθολου ρε παιδι μου... έστω μια πασπάλα

και αν δεις ουτε καν στη ζαγορα δεν εριξε κατι αξιο του λογου

Βγήκε το Ευρωπαικό που είχε τη σύγκλιση μέσα στη θάλασσα, ανατολικά. Καλά η Ζαγορά είναι μουφάρα στο χιόνι, μόνο για βροχές είναι. Στο Βόλο παίζει να χιονίζει πιο συχνά. Άλλωστε με τόσο μούφα Τ στα 850 δεν χιονίζει Ζαγορά, είναι πολύ χαμηλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

εγω περίμενα να αρχίσει να το γυρνάει και στην πορταριά αλλά μάλλον ζητάω πολλά... βρισκεται στους 5.5 βαθμους😅

Ναι τελευταία στιγμή χάλασαν οι Τ. Ενώ φαινόταν και -5 στα 850, τώρα με το ζόρι -3 θα πάει, αλλά ο υετός έχει χαιρετήσει πλέον.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα

Έλιωσε όλο το χιόνι απ' τα πεδινα. Ωστόσο, παραμένει η χιονόστρωση από υψόμετρο περίπου 750μ και πάνω. Ισχυροί άνεμοι υπήρξαν μέσα στην νύχτα από ότι διακρίνεται από τον μετ.σταθμο

Στους 4 βαθμούς τωρα

IMG_20231216_083544.jpg.08bedd61d82f67fd8c88e5732fd6bb29.jpg

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, yiannis_volos said:

Βγήκε το Ευρωπαικό που είχε τη σύγκλιση μέσα στη θάλασσα, ανατολικά. Καλά η Ζαγορά είναι μουφάρα στο χιόνι, μόνο για βροχές είναι. Στο Βόλο παίζει να χιονίζει πιο συχνά. Άλλωστε με τόσο μούφα Τ στα 850 δεν χιονίζει Ζαγορά, είναι πολύ χαμηλά.

τι να πω... συνήθως με τέτοια συστήματα με ισχυρό βοριοανατολικο παίζει πολυ καλη μπαλα το ανατολικο πηλιο... τωρα τιποτα.... φταιει το νοτιοδυτικο ρεύμα αραγε🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

τι να πω... συνήθως με τέτοια συστήματα με ισχυρό βοριοανατολικο παίζει πολυ καλη μπαλα το ανατολικο πηλιο... τωρα τιποτα.... φταιει το νοτιοδυτικο ρεύμα αραγε🤔

Μια χαρά μπάλα έπαιξαν τα Χάνια, άπειρο υετό είχε απλά δεν συνέπεσε με το κρύο. Ε μετά σιγά σιγά μετακινήθηκε η σύγκλιση ανατολικά και τέλος. Και η Ζαγορά, 43.2mm. Υπήρχε μια χαρά υετός. Βέβαια χαζοφαίνοταν ότι δεν θα υπάρχει συνδυασμός κρύου με τον σοβαρό υετό για τα πιο χαμηλά, αλλά για τα Χάνια δεν το περίμενα με τίποτα.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, yiannis_volos said:

Μια χαρά μπάλα έπαιξαν τα Χάνια, άπειρο υετό είχε απλά δεν συνέπεσε με το κρύο. Ε μετά σιγά σιγά μετακινήθηκε η σύγκλιση ανατολικά και τέλος. 

θέλω να πώ πως η ζαγορά με τέτοια συστήματα βάζει 80+ χιλιοστά... τα χάνια δεν ειναι ακριβως ανατολικο πήλιο, κοιτάει νοτιοδυτικά. Γιαυτό την ευνόησε το νδ ρεύμα και εριξε περισσοτερο απο ζαγορα, αλλα σε κακο timing με το ψυχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...