Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ψυχρής εισβολής 15-18/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χεχε η κακοκαιρία δεν κρύβει μόνο χιονάτες εκπλήξεις..

ανεμοστρόβιλος σήμερα τα ξημερώματα στη Βάρη Αττικής

 

FB_IMG_1702714052278.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπέροχες οι φωτογραφίες από χιόνια παιδιά. Να σας αλλαξω τελείως κλίμα εγώ! Αυτή τη στιγμή Χανιά επικρατεί νηνεμία δεν κουνιέται φύλλο έχει ηλιοφάνεια και πολύ καλή θερμοκρασία, (17 γράφει στο κινητό ότι έχει). Χτες φυσούσε πολύ δυνατός νοτιάς, μήπως τώρα είμαστε πριν τη μετάβαση σε βοριά για αυτό και βρισκόμαστε σε «καλοκαιρινές» συνθήκες 😝

IMG_4048.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Χιονίζει στον Άγιο Νικόλαο (Λάσπη) Καρπενησίου, ενώ στο Βελούχι όλα λευκά με -3οC θερμοκρασία!!

https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/ellada/central-greece/evrytania/karpenisi.html

IMG_20231216_091936.jpg

IMG_20231216_092202.jpg

Αν κατέβουν λίγο ακόμα τα,χιόνια αρχίζω να ελπίζω γερά πλέον.  Κώστα 950 η Λάσπη σωστά; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, swter είπε:

Αν κατέβουν λίγο ακόμα τα,χιόνια αρχίζω να ελπίζω γερά πλέον.  Κώστα 950 η Λάσπη σωστά; 

1020μ. γιατρε μου!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Τρελός αέρας στον Βόλο τώρα και συννεφιά. Που και που φτύνει καμία ψιχάλα… Γενικά αυτή η κακοκαιρία δεν ήταν αυτό που περίμεναν οι περισσότεροι, αν και νομίζω αναμενόμενο να μην ήταν… Μια κακοκαιριούλα κίτρινων γεωδυναμικών με σάπιο κρύο και χάλια βαροβαθμίδα ήταν. Απλά το σπαστικό είναι ότι δεν μπορεί να κάνει ούτε μια κανονική κακοκαιρία πλέον και όχι μόνο αυτό, θα ακολουθήσουν 10+ μέρες σίγουρα με βαρετοκαιρια και +5 απ’τα κλιματικά. Έχω σιχαθεί τον Δεκέμβριο πλέον, έχει γίνει ο πιο τραγικός μήνας…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες 1,4 βαθμοι πτώση και έχω την αίσθηση πως είμαι ήδη σε Τ χιονόνερου.  3,2 το αναξιόπιστο θερμομετρο  στο περβαζι . Φουντώνουν  τζάκι και ελπίδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, swter είπε:

Παίδες 1,4 βαθμοι πτώση και έχω την αίσθηση πως είμαι ήδη σε Τ χιονόνερου.  3,2 το αναξιόπιστο θερμομετρο  στο περβαζι . Φουντώνουν  τζάκι και ελπίδες 

Ποια περιοχή εισαι γιατρε Σωτηρη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 25 cm το χιόνι στο χωριό Σέλι Ημαθίας και συνεχιζει να ρίχνει....Δρομοι ανοιχτοί απο Ναουσα κ Βέροια με αλυσιδες ή χιονολαστιχα, όπως λέει η αναφορά....Σε εξελιξη αποχιονισμος στο οδικο δίκτυο προς Σελι απο την Περιφέρεια αλλα και μεσα στο χωριό απο τον Δημο!!!

FB_IMG_1702714426488.jpg

FB_IMG_1702714399681.jpg

FB_IMG_1702714397431.jpg

FB_IMG_1702714394966.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, swordy said:

Υπέροχες οι φωτογραφίες από χιόνια παιδιά. Να σας αλλαξω τελείως κλίμα εγώ! Αυτή τη στιγμή Χανιά επικρατεί νηνεμία δεν κουνιέται φύλλο έχει ηλιοφάνεια και πολύ καλή θερμοκρασία, (17 γράφει στο κινητό ότι έχει). Χτες φυσούσε πολύ δυνατός νοτιάς, μήπως τώρα είμαστε πριν τη μετάβαση σε βοριά για αυτό και βρισκόμαστε σε «καλοκαιρινές» συνθήκες 😝

IMG_4048.jpeg

κάποιες φορές ανναρωτιέμαι αν ζούμε στην ίδια χώρα😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε να χιονίζει στα 800μ του Χορτιάτη στο προσκοπικό καταφύγιο ... Με 1,3 C ! Κάλιο αργά παρά ποτέ

Και μια εικόνα του βουνού όπως το βλέπω από το σπίτι ...

780919333_image1(2).jpg.b9ffc05c75f935a619766d31a3b42e5d.jpg

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Δεν ανεβάινεις μια βόλτα στα Χάνια λέω εγώ...Πότε θα το ξαναδούμε;

Μα και στα Χάνια ακόμη βρέχει, ξεφτίλα μιλάμε..

https://www.zagora.gr/chania-live-camera

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα βορισια πλέων βροχή Ηλιούπολη εδώ καί ώρες βασικά...15.6mm καί συνεχίζουμε δυναμικά... πολύ αέρας  11.6c θά ανεβάσω καί βιντεάκι από το βράδυ αργότερα 

Επεξεργάστηκε από tendcol
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με συγκίνηση αναφέρω υγρό χιόνι Επτάλοφο ( Άνω Αγοριανη) Φωκιδας , μόλις πέρασε εκχιονισιτκο από Παρνασσό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Καλημέρα σε ολα τα παιδιά! 

6,7 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι στον κάμπο της Ημαθίας με ασταμάτητη ποτιστική βροχούλα όλο το ξημερωμα και τώρα... στα 13,6 τα χιλιοστά τα σημερινά στα 24,6 της κακοκαιρίας από χτες...όπως προείπαν όλα τα παιδιά κι εδώ κολλημένη η θερμοκρασία σχεδόν από τα μεσάνυχτα μόλις μισό βαθμό κάτω ....

τουλάχιστον η ατμόσφαιρα έξω θυμίζει όντως Χριστούγεννα....!!!

makrochori

Πάντως κατώτερη του αναμενομενου.. Πανελλαδικά.. Ως συνήθως Σωτο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Πάντως κατώτερη του αναμενομενου.. Πανελλαδικά.. Ως συνήθως Σωτο. 

Ότι και να ναι μιλάμε για την μεγαλύτερη σε διάρκεια και σε έκταση κακοκαιρία ως τώρα για την χειμερινή σεζόν … κακοκαιρία που κανονικά θα πρεπε να χούμε το δεύτερο 15ημερο του Νοέμβρη αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε βαρδάρης έντονος! Επιτέλους για να δούμε αν θα πέσει λίγο η θερμοκρασία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...