Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ψυχρής εισβολής 15-18/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χιονιζει περιπου απ τα 650-700 μετρα ανηφοριζοντας προς Παυλιανη ακριβως μετα το χωριο Οιτη!!..πλεον αν βρεθει υετος θα χιονισει εως αρκετα χαμηλα στις βορειες και προσηνεμες πλευρες των βουνων τις στερεας..

Χιονοστρωμενος πλεον ο Πανουργιας!!

FB_IMG_1702761225058.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα από λιβαδι Παρνασσού....στο λιβαδι λίγο σκόνη πάνω στο αμάξι,μετά τον μπαμπη αλλος θεος.....Αυτα!!!!! 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν μπορώ να το δω φίλε!

 

22 ώρες πριν, Harrius είπε:

Ούτε γω μπορώ απ το pc μου να το δω. Μόνο από το κινητό. Ίσως επειδή το τράβηξα από iPhone? Δεν ξέρω.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασθενής βορίσια βροχουλα σαν χιονονερο, σε Α.Βριλησσια και Μελισσια....Σιγουρα ψηλοτερα στην Πεντελη θαχει νιφαδουλες!!! Aπίστευτο το κρύο με την βοήθεια του μανιασμένου ΒΒΑ ανέμου!! Πεντέλη και Πάρνηθα είναι ολόκλειστες.....Αλλά και ο Υμηττός όπως τον είδα, με αρκετά χαμηλά νέφη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα Βιλια εχουν storm total 70mm απο χθες και 129mm για τον μηνα..!!Απλα κι αθορυβα...

Εκλεισε ο καιρος..Φυσαει δυνατος βοριας και ωρα για χουχουλιασμα..

Μετσοβαρα σημερα.

411784077_122112510578134096_3918037856572297884_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λάσπη Καρπενησίου (Αγ.Νικόλαος), χιονίζει και τόχει στρώσει!!!
https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/ellada/central-greece/evrytania/karpenisi.html

IMG_20231217_004459.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη περιοχη μου ο σταθμος κατεγραψε 24.6mm ενω εδω στο βουνο επεσαν 22mm. H ραγδαιοτητα στη πολη επιασε 268mm/hr ενω η χαμηλοτερη θερμοκρασια σημειωθηκε το καταμεσημερο με 11.7c 

Στη κορυφη της Παρνηθας (πανω απ τα 1300μ) πρεπει να χιονιζει τωρα καθως χαμηλοτερα στα 1230m εχει 0.9c με 0.7c dp και 99% υγρασια.

Καλο ξημερωμα να εχουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακατάπαυστη χιονόπτωση εδώ και 7 ώρες στο Χελμό χωρις να έχει πέσει σταγόνα στο χωριο.....ο Χελμος κρατάει ολο το νεφικό που έρχεται από ανατολικά και δεν περνάει τίποτα από την πίσω μεριά που είναι τα Καλάβρυτα.....είναι σαν να χιονίζει στην Πεντέλη ακατάπαυστα  και Χαλάνδρι να μην πέφτει σταγόνα.....

index2.php (29).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τιγκαραμε απο νυμφαιο φλωρινας σημερα..μια κατηγορια μονο του..μια γανουδα την εχει. 😁

FB_IMG_1702764788941.jpg

FB_IMG_1702764792504.jpg

FB_IMG_1702764797234.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν τω μεταξύ στην Κέρκυρα είχαν πολύ πιο κρύο πριν την ψυχρή εισβολή....στους 13.5 τώρα ο σταθμός μου εκεί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30,6 χιλιοστά η διήμερη κακοκαιρία εδώ στο Μακροχώρι...στα 62 ο μήνας.... 

5,9 τώρα ο υδράργυρος ενώ  ψιλόβρεχε μέχρρι τις 9 με 10 το βραδάκι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Ο.3β στην Πάρνηθα με 0.1β σημείο Δρόσου, λίγο θέλει και θα ξεκινήσει να χιονίζει 

Αποκλείεται να μη χιονίζει με 0,3 τι να πω πραγματικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Ο.3β στην Πάρνηθα με 0.1β σημείο Δρόσου, λίγο θέλει και θα ξεκινήσει να χιονίζει 

Xιονίζει από αρκετά νωρίτερα στην Πάρνηθα.....Είναι θέμα υετού πλέον, οι θερμοκρασίες εδώ και ώρες επιτρεπουν χιονόπτωση και χιονόστρωση.....Το θέμα είναι τι υετός υπάρχει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0,2 στα 1230 μ της Παρνηθαρας και με τις λοιπες συνθηκες ειναι 100% σιγουρο οτι χιονιζει, θεωρω αυριο πρωι πρωι οι τυχεροι που θα ανεβουν θα απολαυσουν ΦΡΕΣΚΟ απο Μπαφι και πανω χοντρικα.....

ΜΑΓΕΙΑ, καταπληκτικη χειμωνιατικη βραδια και στα αλλοτε καυτα μπετα του λεκανοπεδιου....χαχαχα

Βοριαδαρος με 70αρες ριπες να μας σαρωνει.....

8 βαθμοι ηδη, αισθηση οχι πανω απο 4-5 και πραγματικα ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΑ εξω.....το κρυο το τσουχτερο ρε παιδι μου, σε περονιαζει, μυτες, αυτια, σε ανασταινει !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το βιντεάκι παιδιά απ' τη σύντομη, μα ασύλληπτη καταιγίδα χθές το βράδυ εδώ!

Χρυσούπολη Περιστερίου...

Είμαι άραγε υπερβολικός ή όντως ήτανε τόσο φοβερό;;... ακόμη αναρωτιέμαι ή μάλλον ακόμη δεν το έχω πιστέψει το χθεσινό😆!!!

Υ.Γ. Μετά τους χάρτες κατεβάστε λίγο τον ήχο μη σας έρθει απότομο και κουφαθείτε εάν είστε με ακουστικά χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιλο βορισμα.κ.Ζωγραφου!!!!

Σπανιο κ τρομερο οτι με.τετοιο λυσσασμενο βορια ΔΕΝ εχει νεφοδιαλυση στο λεκανοπεδιο!

Αντιθετα εχει πυκνη συννεφια λες και ερχεται χιονιας μεγαλος, κ χαμηλη νεφωση καταχνια!

Τρελος Πεντελη Παρνηθα χαμενοι σε.χιονοκουρτινες αρε χειμωναρε μας ελειψες μπαγασα...

7.8 πλεον κ δεν στεκεσαι στο.βορινο μπαλκονι ουτε.για αστειο....70αρες ριπες.σε.πετανε κατω, κλαδια καδοι κοβουν βολτες στην παγωνια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...