Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ διπλής ψυχρής εισβολής 9-14/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

ε ναι. γι' αυτό είπα ότι ο μόνο τρόπος να έχει 6 στο Βόλο και θετική στα Χάνια θα ήταν με εγκλωβισμό που προφανώς δεν υπάρχει.

θυμασαι το ακραιο στην υπατια, 9/1/2019 που ειχε -0,2 ο βολος στο πεδιον του αρεως το μεσημερι, 1,8 στην αγια παρασκευη, 6 στην πορταρια και 1 στα χανια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Τσαπουρνιά, Μίχα στα 950-1000μ υψόμετρο..! Υπέροχα μέρη, πραγματικά. Αλλά σήμερα χιόνι δεν βλέπουν... Άλλο είδος καιρού χρειάζονται... Βλέπε τώρα Τρίκαλα Κορινθίας, έχει φτάσει+2.8 από +1 που ήταν αργά το απόγευμα... Αύριο με την είσοδο του ψύχους, ο.τι.προλαβουμε και για όσο...πάμε για άλλα...

Σε τι υψομετρο εισαι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, Γιάννης μασ said:

ναι αλλα με τι το συγκρινεις ;

Όσες φορές έχω περάσει από εκει πάντα το θερμόμετρο του αυτοκινήτου μου δείχνει 3 βαθμούς πάνω.

Και θα μου πεις, θερμόμετρο αυτοκινήτου είναι. Μόνο που με άλλα θερμόμετρα στο δρόμο ή περιοχές με ονλαιν σταθμό πάντα δείχνει την ίδια θερμοκρασία. Το πολύ να έχει 1 βαθμό απόκλιση. Όχι 3.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

θυμασαι το ακραιο στην υπατια, 9/1/2019 που ειχε -0,2 ο βολος στο πεδιον του αρεως το μεσημερι, 1,8 στην αγια παρασκευη, 6 στην πορταρια και 1 στα χανια

καλά ναι, άλλο ότι να 'ναι εκείνο, χαχα.

Για Σάββατο ξημερώματα λες θα κάνει τίποτα ή να πάω στη Γατζέα που εκεί η σύγκλιση (αν βγει) λογικά θα πιάσει καλύτερα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, heavy snow είπε:

Και 2 εκατοστα να καταφερει να βαλει θα ειναι οκ το Μετσοβο.

1 με 1,5 εκατοστα. Τα αναμενομενα για μετσοβο. (παλια λεγαμε 1 με 1,5 μετρο χαχα)

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πονηρο το συστηματακι που μπαινει...Τα ορεινα της Πελοποννησου θα δουν το καλυτερο χιονι της χρονιας μεχρι τωρα...

Στην Αττικη θα βρεξει οσο πιο δυτικα και πιο κοντα στο Σαρωνικο τοσο καλυτερα...Με λιγη τυχη 5-10mm θα τα ριξει εδω κατω...

Σημερα το πρωι ξανα χιονισε στη Μηλια Μετσοβου...

418488449_372598582084551_1052203806411805244_n.jpg

Παρνηθα σημερα το πρωι.

12468426220175242764.jpeg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, allematic είπε:

Όσες φορές έχω περάσει από εκει πάντα το θερμόμετρο του αυτοκινήτου μου δείχνει 3 βαθμούς πάνω.

Και θα μου πεις, θερμόμετρο αυτοκινήτου είναι. Μόνο που με άλλα θερμόμετρα στο δρόμο ή περιοχές με ονλαιν σταθμό πάντα δείχνει την ίδια θερμοκρασία. Το πολύ να έχει 1 βαθμό απόκλιση. Όχι 3.

εχω παρατηρησει και εγω να δειχνει χαμηλοτερα μερικες φορες αλλα οχι3 βαθμους και οχι παντα, αλλα δυστυχως δεν εχουμε σταθμο εκει να πουμε σιγουρα οποτε μπορει να εχεις δικιο, αλλα τωρα αποκλειεται να εχει θετικες, φαινεται απο αλλες καμερες στα χανια ποσο ευκολα στρωνει δρομο και αυτο το λιγο χιονι που ριχνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

καλά ναι, άλλο ότι να 'ναι εκείνο, χαχα.

Για Σάββατο ξημερώματα λες θα κάνει τίποτα ή να πάω στη Γατζέα που εκεί η σύγκλιση (αν βγει) λογικά θα πιάσει καλύτερα;

χμμμ πολυ δυσκολα, γατζεα σιγουρα καλυτερη πιθανοτητα αλλα δεν ξερω αν αξιζει να πας να δεις μια χιονοπτωση.... θα σου λεγα ναπας ζαγορα αν μπορεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

χμμμ πολυ δυσκολα, γατζεα σιγουρα καλυτερη πιθανοτητα αλλα δεν ξερω αν αξιζει να πας να δεις μια χιονοπτωση.... θα σου λεγα ναπας ζαγορα αν μπορεις

Στη Γατζέα έχω σπίτι όμως, χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 βαθμοί στα Καλάβρυτα τώρα εν αναμονή του θαψιματος των ορεινών ...το στοίχημα θα είναι όταν μπει το ψύχος πόσο χαμηλά θα κατέβουν τα χιόνια αν υπάρξει υετός .....στα Καλάβρυτα πιστεύω από τα 900μ θα πέσει πολύ χιόνι .....καλά ο Χελμος θα βάλει ακόμα μεγαλες ποσοστητες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

@Tolisk20 @dimitris27...

Εμας μας πιανει τπτ εδω ????

κανα χιονακι ορεινα ???βροχουλα πεδινα????

Αν παει το χαμηλακι λιγο βορειοτερα θα ρισκαρω και θα πω οτι θα μας πιασει καλυτερα απ οτι της τριτοτεταρτης πριν γυρισει ο καιρος προσηνεμος..εκει κατα τα ξημερωματα και μεχρι αυριο το μεσημερι οτι κανει πριν μπει ο βα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Ξεκινησε να ριχνει ψιλο χιονακι στον Πανουργια με 0.5β και αρνητικο dp..ας ελπισουμε το χαμηλακι να παει λιγο βορειοτερα..

https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/ellada/central-greece/phocis/mountains.html

 

Νομίζω ισχύει ήδη για λίγο βορειότερα, βλέποντας από νωρίτερα τη δορυφορική, με τις νεφώσεις πιο βδ.....Θα δούμε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

700μ. στην κεντρική Ευβοια.....Αγιος Ιερεμίας.....Και τώρα φίλος μου λέει στο καταφυγιο έριξε 70-80 πόντους το πρώτο κομματι της κακοκαιρίας που πέρασε....

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

@Tolisk20 @dimitris27...

Εμας μας πιανει τπτ εδω ????

κανα χιονακι ορεινα ???βροχουλα πεδινα????

Οχι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτελους!!Ασπρισε για τα καλα και ο Ψηλορειτης...Εχθες στο χωριο της μητερας μου στον Βατο Ρεθυμνου 640μ..Αρκετο νερο και ο κεδρος το βουνο απεναντι κατασπρο απο τα 900 μετρα περιπου!!

418443320_7213491482007382_594047918731028377_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowparty είπε:

Καλυτερα δεν υπαρχουν αλλα λεφτα για πετρελαιο....

Εχω φιλο γεωπονο να σου κανονισει να καις πυρηνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Καλά ναι στο χωριό όχι,πιο πάνω, από τα 1400 λογικά θα έχει βάλει πράμα ο Ερύμανθος, πρέπει να κάνει παπάδες το Δ-ΝΔ ρεύμα στο βουνό!Γενικά εκεί τα χωριά με τι βάζουν καλό χιόνι;Ψυχρό δυτικο έτσι;

Είτε με δυτικό, είτε με Ανατολικό άνεμο, άνεμο στα 850 αντίθετο με τους δείκτες του ρολογιού ώστε να μη μεταφέρεται ζέστη από το Ιόνιο, και χαμηλό δ-νδ της Πελοποννήσου κινούμενο βα με αργή κίνηση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και να φανταστείτε ότι η χώρα της Σαμοθράκης έχει υψόμετρο μόλις 200+ μέτρα.... Αλλά λειτουργεί σαν δορυφορικό πιάτο, μαζεύει όλο το χιόνι... Αν κρίνουμε από τις φωτογραφίες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...