Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ διπλής ψυχρής εισβολής 9-14/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η γκρίνια πιάνει τόπο μου φαίνεται … μπήκα για μπάνιο … βγήκα μόλις… και έξω χιονίζει ψιλό αλλά πυκνό…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φόλα στον Βόλο… Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια βέβαια, με ΒΑ τι να περιμένουμε; Κάθε φορά την πατάμε λολ!

Βεβαια έχουμε ένα 6ωρακι μπροστά μας αλλά νομίζω πλέον δεν θα κάνει τίποτα πέρα απο αέρα και συννεφιά. Καλό βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Soto Weather said:

υπερμουφα ολικης μεχρι τωρα υετικα και οχι μονο για βολο, τωρα το γυρναει με καλο υετο και ζαγοραimage.png.bb57282fec0672b2c06ab40ab8f6eccc.png

Και ότι ήμουν έτοιμος να βάλω αυτή την κάμερα! Μάχη γίνεται εκεί.

Λες να έχει καθυστερήσει γενικότερα το σύστημα ή απλά δεν μας έπιασε εμάς στη δυτική μεριά του Πηλίου;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, allematic said:

Και ότι ήμουν έτοιμος να βάλω αυτή την κάμερα! Μάχη γίνεται εκεί.

Λες να έχει καθυστερήσει γενικότερα το σύστημα ή απλά δεν μας έπιασε εμάς στη δυτική μεριά του Πηλίου;

δεν ξερω πραγματικα... εχουμε βδυτικο επιφανειακο και ψυχος καλο δεν υπαρχει γιατι δεν εχουμε φαινομενα... αρα δε φταιει το ψυχος... μαλλον η κακη υποστηριξη στα 500hpa μαζι με βανατολικο στα ανωτερα επιπεδα μας εφαγαν... μπορει βεβαια αργοτερα να κανει καμια μπορα... ισως δουμε κατο, υγρασια στο αιγαιο υπαρχει απλα τωρα θα επρεπε να ειμαστε στο πικ των δεδομενων ενω κανονικα ειμαστε στο 0... μας εγινε και η πορταρια δυσκοιλια στο χιονι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, g_ar said:

Χάνια γίνεται χαμούλης πάντως τώρα. Τουλάχιστον θα φορτώσει χιόνι στο Πήλιο πάλι, κάτι είναι και αυτό για φέτος!

IMG_7271.jpeg.23f34071382715def0993504fe0e7232.jpeg

Χάνια έχει δώσει πόνο εδώ και κάμποση ώρα. Ίσως να ήρθε και λίγο καθυστερημένα. Θα δούμε πιο μετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, allematic είπε:

Χάνια έχει δώσει πόνο εδώ και κάμποση ώρα. Ίσως να ήρθε και λίγο καθυστερημένα. Θα δούμε πιο μετά.

Μπορεί να είναι και για καλό μιας και λογικά  θα υπάρχουν λίγο καλύτερες θερμοκρασίες 

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΣΑΛΟΝΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ εκπληξαρα, βρε βγειτε να το χαρειτε, με κοντομανικα ημασταν μεχρι προχθες !!!!!!!

ΧΙΟΝΙ να πεφτει τι αλλο να ζητησουμε ???

Και Αττικη ενα απιθανο κρυο βαθια χειμωνιατικο βραδυ, με ηδη 5,9 στο βορινο μπαλκονι και βοριαδακι να σε ξυριζει πραγματικα....αισθηση οχι πανω απο 1-1,5 βαθμο....

Αυτες ειναι νυχτες, αυτη ειναι ατμοσφαιρα, α ρε Χειμωνα, ας ερχεσαι ετσι 10-15 μερες το χρονο να σπαει η καιρικη μιζερια και η καλοκαιριλα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μου λέει η μάνα μου σήμερα. Έμεινε λίγο χιόνι στα σκιερά,λες να περιμένει το επόμενο;  Μπάααα τις είπα και χαμογέλασα... 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φαίνεται να ρίχνει πολύ καλά στον Ελικώνα (ΖερίκΙ) Βοιωτίας:

image.png.4c8866eecaf500fd09ad5ea314d32d13.png

https://www.livecameras.gr/up/zeriki.php

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά, ξεκίνησε να ψιλορίχνει και Ανακασιά, ψιλό ψιλό. Απροσδιόριστο αν είναι στερεό ή υγρό, λογικά νερο θα'ναι. Άμα δυναμώσει θα το γυρίσει εύκολα πιστεύω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα άρχισαν να χάνονται τα φώτα του Πηλίου… Στο ανατολικό Πήλιο φαίνεται πως τώρα μπήκε ο καλός υετός.

IMG_7272.jpeg.0d08ba8f467da91f74ea9d2a130e6eb8.jpeg

Θα κάτσω ξύπνιος για κανενα 45λεπτο μήπως γίνει κανενα θαύμα… 5,6 βαθμοί στην τελευταία ανανέωση και 0,4 βαθμοί dp. Θεωρητικά αν υπάρχει υετός θα μπορούσε να πέσει και σε μορφή χιονιού, σωστα;

https://penteli.meteo.gr/stations/uth_volos/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Τώρα άρχισαν να χάνονται τα φώτα του Πηλίου… Στο ανατολικό Πήλιο φαίνεται πως τώρα μπήκε ο καλός υετός.

IMG_7272.jpeg.0d08ba8f467da91f74ea9d2a130e6eb8.jpeg

Θα κάτσω ξύπνιος για κανενα 45λεπτο μήπως γίνει κανενα θαύμα… 5,6 βαθμοί στην τελευταία ανανέωση και 0,4 βαθμοί dp. Θεωρητικά αν υπάρχει υετός θα μπορούσε να πέσει και σε μορφή χιονιού, σωστα;

https://penteli.meteo.gr/stations/uth_volos/

Πορταριά ρίχνει τίποτα ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, g_ar said:

Τώρα άρχισαν να χάνονται τα φώτα του Πηλίου… Στο ανατολικό Πήλιο φαίνεται πως τώρα μπήκε ο καλός υετός.

IMG_7272.jpeg.0d08ba8f467da91f74ea9d2a130e6eb8.jpeg

Θα κάτσω ξύπνιος για κανενα 45λεπτο μήπως γίνει κανενα θαύμα… 5,6 βαθμοί στην τελευταία ανανέωση και 0,4 βαθμοί dp. Θεωρητικά αν υπάρχει υετός θα μπορούσε να πέσει και σε μορφή χιονιού, σωστα;

https://penteli.meteo.gr/stations/uth_volos/

Θεωρητικά ναι, οριακά.

Αμα μπήκε τώρα το καλό στα ανατολικά μας αφήνει περιθώρια για μετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λίγο ολοκλήρωσα διαδρομη μέσω εθνικής από Αθήνα - Βόλο

Παίζει να μην έπεσε ούτε σε ένα σημείο η θερμοκρασία κάτω από 4.5C

Απίστευτη μούφα η όλη φάση

Καλά για το Βόλο δεν σχολιάζω που το θερμόμετρο δείχνει 7c στη περιοχή μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...