Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8β αυτή την στιγμή στην Αυλίδα δίχως φαινόμενα , το παλεύει να βγει και ο ήλιος(πιο πριν είχε βγει για λίγη ώρα). 5.2μμ μέχρι στιγμής για σημερα σε τρεις διαφορετικές μπούκες που εκανε. Ο άνεμος ΒΑ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, korfalonas είπε:

Αρχισαν τα οργανα και στη Σαμαρια. https://samaria-gorge.gr/Live-camera.html

Μέχρι Πέμπτη πρωί πάει άνετα για 1,5 μέτρο θεωρώ. Ο χιονουετός που δίνουν τα μοντέλα στο νομό Χανίων είναι ακραίος.

Μακάρι να μείνει ενεργή η κάμερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

IMG_20240128_142518.jpg

IMG_20240128_142509.jpg

Α ρε σατανάδες πως ζηλευω , Τζορτζινο φιλιά πολλα σε,όσους ξερω,  πολλα χαιρετίσματα στα υπόλοιπα  παιδιά από το τρένο μεγάλης ταχύτητας στη Γαλλία ( ξέρει ο Βίκινγκ 😀😀😄) και καλά χιόνια παλληκάρια μου , γεμίστε με φώτο κ βίντεο να απολαύσουμε και από απόσταση.  Αγάπη μόνο,  και χιόνι να πέφτει 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0,2mm από την προηγούμενη μπούκα Ηλιούπολη με ελάχιστη 6,3c εκείνη την ώρα, τώρα 7,6c ενώ βλέπω ΒΑ μια μεγάλη νέφωση έτοιμη να μας καταπιεί. Νέα μπούκα ίσως; 

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6mm βρήκα στο αναλογικό μου βροχόμετρο εδώ στα Μελίσσια....έντονες νεφο-αναπτύξεις και χιονοκουρτίνες στην Πεντέλη....Ο μικρός μου λέει ότι όταν βγήκε την ώρα των φαινομένων χιόνιζε.....του λέω αυτό πουναι σαν χιονόνερο, όχι χιόνι μου λέει για λίγο....κι επιμένει όσο τον τσιγκλάω....Τωρα μεγαλο κλείσιμο και αφαντη η Πεντέλη.....Οι 3 πρωτες φωτο ειναι οπως ερχομουν προς Μελισσια Πεντελη και η 4η ειναι απο το μπαλκονι μου προς Πεντελη πριν λιγο!!!

IMG_20240128_161946.jpg

IMG_20240128_162004.jpg

IMG_20240128_162027.jpg

IMG_20240128_163701.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νικητης πρωτης ραδιοβολησης κακοκαιριας ευρωπαιος

image.png.8427e88490d96b82406e31288571420a.png

Μεγαλη αξια ποιος θα πεσει πιο κοντα αφου τζιφος στο πικ την Τριτη δινει -6,5 ενω ευρωπαιος -5,5, γενικα στα τελευταια ραν ειχαμε θερμανση

Γερακας 5,7 η Τ και αναμενουμε πιθανοτατα νεα μπουκα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Beach-snow NG said:

6mm βρήκα στο αναλογικό μου βροχόμετρο εδώ στα Μελίσσια....έντονες νεφο-αναπτύξεις και χιονοκουρτίνες στην Πεντέλη....Ο μικρός μου λέει ότι όταν βγήκε την ώρα των φαινομένων χιόνιζε.....του λέω αυτό πουναι σαν χιονόνερο, όχι χιόνι μου λέει για λίγο....κι επιμένει όσο τον τσιγκλάω....Τωρα μεγαλο κλείσιμο και αφαντη η Πεντέλη.....Οι 3 πρωτες φωτο ειναι οπως ερχομουν προς Μελισσια Πεντελη και η 4η ειναι απο το μπαλκονι μου προς Πεντελη πριν λιγο!!!

IMG_20240128_161946.jpg

IMG_20240128_162004.jpg

IMG_20240128_162027.jpg

IMG_20240128_163701.jpg

Αττική οδό πάντως πριν περίπου μία ώρα πάνω στην ένταση των φαινομένων έριχνε παγάκια μέσα στη βροχή και η θερμοκρασία ( αυτοκινητου θερμόμετρο) από τους 8 έπεσε στους 6. Οπότε γιατί όχι? Εξάλλου σίγουρα θα έχουμε εκπληξουλες τις επόμενες μέρες. Και σε ένταση και σε υψόμετρα !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βόρεια Εύβοια μέχρι στιγμής δεν έχει πάρει χαμπάρι από την μεταβολή του καιρού , λιακαδα και μέγιστη θερμοκρασία 11,5 στην Ιστιαια! Ούτε ιδιαίτερο αέρα είχε , μέχρι 5 μποφόρ. Χλιαρά πράγματα…

Θα βρίσκομαι Αθήνα οποτε από Αττική οι αναφορές μου στην ερχόμενη κακοκαιρία , φυσικά έχω αφήσει ανταποκριτές πίσω χαχαχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

0.4mm εδώ και ελάχιστη θερμοκρασία 5.4 νωρίτερα σε μια μπούκα που κράτησε λίγο ...6.6 τώρα 

Παρατηρώ ότι συχνά έχουμε παρόμοιες θερμοκρασίες...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, Beach-snow NG said:

6mm βρήκα στο αναλογικό μου βροχόμετρο εδώ στα Μελίσσια....έντονες νεφο-αναπτύξεις και χιονοκουρτίνες στην Πεντέλη....Ο μικρός μου λέει ότι όταν βγήκε την ώρα των φαινομένων χιόνιζε.....του λέω αυτό πουναι σαν χιονόνερο, όχι χιόνι μου λέει για λίγο....κι επιμένει όσο τον τσιγκλάω....Τωρα μεγαλο κλείσιμο και αφαντη η Πεντέλη.....Οι 3 πρωτες φωτο ειναι οπως ερχομουν προς Μελισσια Πεντελη και η 4η ειναι απο το μπαλκονι μου προς Πεντελη πριν λιγο!!!

IMG_20240128_161946.jpg

IMG_20240128_162004.jpg

IMG_20240128_162027.jpg

IMG_20240128_163701.jpg

ΠΑΝΈΜΟΡΦΑ!!! ❤️ 

Γι αυτες τις χιονοκουρτινες τρελαίνομαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ γύρω στρωμένα από τα 700μ κ πάνω

Κλείνει - ανοίγει ο καιρός. Έχει μαζέψει πάντως για αρχή καλό νεράκι....

5,5 με ανοιχτό καιρό τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε κάθετη πρώτη η θερμοκρασία στη κερατεα. Από 8.2 στους 5.2 μέσα σε κάτι λεπτά. Απίστευτη μαυρίλα. Κρίμα που η δορυφορική δεν δείχνει να έχει συνεχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 8β τώρα σε πτώση ..

Υπέροχος ουρανός τι να λέμε τώρα!

IMG_20240128_171505.jpg.bc5f7e4e2b14d723a922bf74c54bcb5f.jpg

IMG_20240128_171507.jpg.aabac816f20f2d42188f827e6ed02390.jpg

Σε λίγο έρχονται φωτό κι από την πλευρά του Υμηττού 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, korfalonas είπε:

Καλη ενταση τωρα στη Σαμαρια πεφτει η τ 0.7 

https://samaria-gorge.gr/Live-camera.html

Φοβερή κάμερα και μου αρέσει που βλέπει κανείς ήδη κόσμο στο χιόνι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Νικητης πρωτης ραδιοβολησης κακοκαιριας ευρωπαιος

image.png.8427e88490d96b82406e31288571420a.png

Μεγαλη αξια ποιος θα πεσει πιο κοντα αφου τζιφος στο πικ την Τριτη δινει -6,5 ενω ευρωπαιος -5,5, γενικα στα τελευταια ραν ειχαμε θερμανση

Γερακας 5,7 η Τ και αναμενουμε πιθανοτατα νεα μπουκα!

Τώρα βρήκε να πάρει μπρος ο βι@στης των ονείρων μας

Επεξεργάστηκε από Χιονοσκεπής
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Τώρα βρήκε να πάρει μπρος ο βι@στης των ονείρων μας

θα δουμε, παντως νομιζω πως μιλαμε για κακοκαιρια του -6 στα 850 στο πικ με οτι αυτο συνεπαγεται. Θα κανω μια τελικη εκτιμηση μετα τα 12αρια και τελος ουτως η αλλιως πλεον ειμαστε live.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Ξεκίνησε δυνατό χιονόνερο με ισχυρό ΒΔ ανεμο

Χιονόνερο; Αλήθεια;

Μωρέ μπράβο.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 3.9 βαθμούς η Τ στην κερατεα. Πριν 1 ώρα ακριβώς είχε 8.2. Απίστευτη πτώση. Ελπίζω να μην ξανανέβει. 

Πεντακάθαρος ο ουρανός βέβαια πλέον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα τη μπουκα καταφερε να φτασει στους 3,7 η τ στη κερατεα. Καλα ειμαστε για τωρα

Επεξεργάστηκε από SnowOnlySnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...