Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλώς έτσι για το και καλά...

Τώρα έχουμε 8βαθμους 

Πέρσι στη Βαρβάρα το απόγευμα ( τα θυμάμαι επειδή κρατούσα αρχείο ) είχαμε παρόμοιο καιρό όπως τώρα στην Αττική. Και θερμοκρασία στους 9β! Το βράδυ άρχισε σιγανή βροχή και η Τ έπεσε στους 5,3β... Έτσι το πρωί στην μπούκα άρχισε αμέσως να χιονίζει!

Να και το πώς είμασταν θερμοκρασιακά εκείνη την ημέρα από τον σταθμό του Χρήστου Παπασούλη...

324822686_633411388548258_4796149173896881440_n.png.2128db8e2ec8b85ffc9bab38ca8b93d1.png

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

θα δουμε, παντως νομιζω πως μιλαμε για κακοκαιρια του -6 στα 850 στο πικ με οτι αυτο συνεπαγεται. Θα κανω μια τελικη εκτιμηση μετα τα 12αρια και τελος ουτως η αλλιως πλεον ειμαστε live.

Ναι οκ εμένα ως κάτοικο Κέντρου δεν με κόφτει και πολύ. Τι -5 τι -6. Για τα παιδιά από μεγάλα υψόμετρα που παίζουν άλλη μπάλα είναι κρίσιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Χιονόνερο; Αλήθεια;

Μωρέ μπράβο.

 

Ε ναι κάτι τέτοιο σταμάτησε τώρα,δυτικά προς Θήβα πρέπει να γίνεται χαμός νότια και ανατολικά μου έχει ανοίξει ο καιρός πάμε σιγά σιγά για παύση φαινομένων 

Δυτικά μου:

PXL_20240128_153733992.jpg

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

θα δουμε, παντως νομιζω πως μιλαμε για κακοκαιρια του -6 στα 850 στο πικ με οτι αυτο συνεπαγεται. Θα κανω μια τελικη εκτιμηση μετα τα 12αρια και τελος ουτως η αλλιως πλεον ειμαστε live.

Εντελώς άσκοπο νομίζω τα μοντέλα τώρα....Μιλάει ο παρόντας καιρός κι έχει να μας αποκαλύψει πολλά, επειδή του αρέσει να κρύβεται και στα μοντέλα ήδη έδειξε μερικά από όσα ήθελε να δείξει....το Αιγαίο αναμένεται να πάρει πολλά σκαλπ!!

Μελίσσια 4οC τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Εντελώς άσκοπο νομίζω τα μοντέλα τώρα....Μιλάει ο παρόντας καιρός κι έχει να μας αποκαλύψει πολλά, επειδή του αρέσει να κρύβεται και στα μοντέλα ήδη έδειξε μερικά από όσα ήθελε να δείξει....το Αιγαίο αναμένεται να πάρει πολλά σκαλπ!!

Μελίσσια 4οC τώρα....

Ίδωμεν, εγω παντως θα παραμεινω φειδωλος για τα υψομετρα χιονοπτωσης για λογους που θα αναλυσω αργοτερα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Μεσσαπός είπε:

Παρατηρώ ότι συχνά έχουμε παρόμοιες θερμοκρασίες...

 

Στα Ψαχνά δεν είσαι ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5,5 με 6,1 παιζει το τελευταιο 3ωρο εδω στα 180 μ Ζωγραφου.....δυνατος ΒΒΔ, εως 40-45 χλμ ριπες και απιθανο υπεροχο κρυουλακι εξω....ανοιγοκλεισιματα ειχαμε μεχρι τη Δυση του Βρωμιαρη

Νομιζω θερμοκρασιακα ειμαστε πολυ καλα, θα εχουμε πολλες εκπληξεις μου φαινεται.....σαν να γελανε τα μουστακια του Beach Snow !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 6,7 β σε μεγάλη πτώση χωρίς φαινόμενα!

Λέτε το πρωί να γίνει κανένα θαύμα σε καμία δυνατή μπούκα;; Εγώ το νομίζω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Στους 6,7 β σε μεγάλη πτώση χωρίς φαινόμενα!

Λέτε το πρωί να γίνει κανένα θαύμα σε καμία δυνατή μπούκα;; Εγώ το νομίζω!

δεν θα ειναι και θαύμα πάντως. παίζει αυτη η περίπτωση. χιόνι σε εξαρσεις με θετικές έχει αυτή η κακοκαιρία για τα πεδινά άλλωστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Στους 6,7 β σε μεγάλη πτώση χωρίς φαινόμενα!

Λέτε το πρωί να γίνει κανένα θαύμα σε καμία δυνατή μπούκα;; Εγώ το νομίζω!

Εσυ εκει πιστευω θα το δεις  να πεφτει σε εξαρση

Θα παιξει ρολο  ομως και στο που θα κατσει η συγκλιση των φαινομενων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

δεν θα ειναι και θαύμα πάντως. παίζει αυτη η περίπτωση. χιόνι σε εξαρσεις με θετικές έχει αυτή η κακοκαιρία για τα πεδινά άλλωστε.

Το ελπίζω... Καλά εξυπακούεται ότι με θετικές θα παίξουμε και φυσικά ότι τα πράγματα θα είναι σίγουρα πολύ οριακά 🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, snow_evia είπε:

Ε ναι κάτι τέτοιο σταμάτησε τώρα,δυτικά προς Θήβα πρέπει να γίνεται χαμός νότια και ανατολικά μου έχει ανοίξει ο καιρός πάμε σιγά σιγά για παύση φαινομένων 

Δυτικά μου:

PXL_20240128_153733992.jpg

Μυρισε χιονιας λεει η εικονα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή βροχούλα τώρα στο Πάτημα. 

Τόσο τα φωτα της Πεντέλης και του αστεροσκοπείου όσο και εκείνα του λεκανοπεδίου φαίνοντα καθαρά μέσα στη νύχτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέφτουν πεντακάθαρα 2-3 νιφάδες μέσα από το χιονόνερο κάθε 10-15 δευτερόλεπτα.....3οC....σημείο δρόσου 0,8οC και αίσθηση -0,7οC....ΣΤΗ ΛΑΜΠΑ ΠΛΕΟΝ ΚΥΡΙΟΙ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατι θεωρω οτι ειμαστε θερμοκρασιακα ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ απο τα προβλεπομενα ????

19.30 και ηδη εχουμε 5,1 εδω στα πιο ψηλα του Ζωγραφου (225 μετρα) και 4,3 στα 300 μ του Παπαγου

Ετσι οπως παει, αυριο πρωι δεν νομιζω να εχει πανω απο 1-1,5 βαθμο, οποτε εαν κανει τις ραγδαιοτητες που δειχνει, 7.00 - 10.00, με ισχυρο ΒΒΔ, παιζει να εχουμε ...... ΘΑΥΜΑΤΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Beach-snow NG said:

Πέφτουν πεντακάθαρα 2-3 νιφάδες μέσα από το χιονόνερο κάθε 10-15 δευτερόλεπτα.....3οC....σημείο δρόσου 0,8οC και αίσθηση -0,7οC....

ΤΈΛΕΙΑ!!! Ένα ένα τα κάστρα πέφτουν ήδη νωρίτερα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...