Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ξέρω ότι το έχετε όλοι άγχος και περιμένετε να ακούσετε από μένα τα νέα με τη ψυχή στο στόμα αλλά να σας πω οτι η Μονεμβασιά με πρόβλεψη 4 βαθμών από τζίφο για τώρα δίνει στην πραγματικότητα πάνω από 9 βαθμούς αυτή τη στιγμή και βροχούλα ποτιστική.

Μεγάλο θρίλερ παιδιά. Όλη η Ελλάδα κρατάει την αναπνοή της για το πόσο θα πέσει η Μονεμβασάρα μας...😂

Eδω γράφουμε αναφορές κακοκαιρίας προσηνεμης, οπότε σταματά να γράφεις μπούρδες δικές σου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, ORESIVIOS said:

Eδω γράφουμε αναφορές κακοκαιρίας προσηνεμης, οπότε σταματά να γράφεις μπούρδες δικές σου...

Προσήνεμη είναι η Μονεμβασάρα και λίγο ευγένεια δεν βλάπτει.  

Προφανώς και έκανα χιούμορ

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχώς on off...κλασσική περίπτωση που με βόρειο ρεύμα το λεκανοπέδιο κάνει συνεχώς σκωτσέζικο ντους ....από το βράδυ που θα μπει ο μηχανισμός λειτουργείας του lake effect θα έχουμε πιο συμπαγή καιρό με ότι συνεπάγεται αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το βράδυ βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως όλο το λεκανοπέδιο θα δει αρκετές νιφάδες!

Εκτός....

Και αν δεν έχει καθόλου υετό για κάποιους... (Βλέπε Νίκαια, Πειραιά ας πούμε)🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Προσήνεμη είναι η Μονεμβασάρα και λίγο ευγένεια δεν βλάπτει.  

Προφανώς και έκανα χιούμορ

Ενταξει το καταλαβαμε οτι θελεις να εισαι συνεχως το επικεντρο της προσοχης  αλλα καπου κουραζει ολο το σπαμαρισμα αυτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, korfalonas said:

Ενταξει το καταλαβαμε οτι θελεις να εισαι συνεχως το επικεντρο της προσοχης  αλλα καπου κουραζει ολο το σπαμαρισμα αυτο.

Δε ξέρω τι κατάλαβες. Χιούμορ κάνω να  περνάμε χαλαρά.

Πρώτος πρώτος πάντως παρατηρώ σχολιάζεις κάθε φορά σε ότι με αφορά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Συνεχώς on off...κλασσική περίπτωση που με βόρειο ρεύμα το λεκανοπέδιο κάνει συνεχώς σκωτσέζικο ντους ....από το βράδυ που θα μπει ο μηχανισμός λειτουργείας του lake effect θα έχουμε πιο συμπαγή καιρό με ότι συνεπάγεται αυτό 

Και ψηλότερα ύψη νεφώσεων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Το βράδυ βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως όλο το λεκανοπέδιο θα δει αρκετές νιφάδες!

Εκτός....

Και αν δεν έχει καθόλου υετό για κάποιους... (Βλέπε Νίκαια, Πειραιά ας πούμε)🙄

Το βασικότερο είναι το ανεμολόγιο, και 100μμ να πέσουν με -5.5 στα 850 αν ο άνεμος είναι ΒΑ δεν θα το δούμε κάτω απ' τα 250. Πρέπει να μας κάνει την χάρη για λίγο ο ΒΒΔ, άλλωστε τώρα δεν απέχουμε πολύ στα 850 γύρω στο -5 έχουμε, μόλις δηλαδή 0.5 απ' το αυριανό ελάχιστο! Πρέπει να κάτσει τέλεια συνδυασμός υετού με μικρή στροφή σε πιο Δ συνιστώσες ανέμου αύριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χωρίς να το παίζω δικηγόρος κάποιου, για όσους κουράζει οποιοσδήποτε υπάρχει το μπλοκ...όσο μπορεί να κουράζει ένα ποστ x περιεχόμενου άλλο τόσο και περισσότερο κουράζει να διαβάζουμε μπηχτές κ μπινελίκια!

Και η ζωή συνεχίζεται!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Προσήνεμη είναι η Μονεμβασάρα και λίγο ευγένεια δεν βλάπτει.  

Προφανώς και έκανα χιούμορ

Μπορείς να ανοίξεις αγαπητέ ένα τοπικ εδώ μέσα και να γράφεις τα σχετικά με τις υψηλές κλπ.θερμοκρασιες . ΔΕΝ σου το απαγόρευσε κανείς νομίζω. Αλλά το να γράφεις συνεχώς σε ένα άσχετο τοπίκ προσηνεμης κακοκαιριας περί υψηλών θερμοκρασιών και ρεκόρ καύσωνα κλπ είναι άκομψοώρα αν δεν το αντιλαμβάνεσαι...Είναι σαν να μπαίνεις σε ένα φόρουμ με λάτρεις του ουισκιου και να τότε γράφεις περί της αλκοολικής κίρρωσης του ήπατος..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, ORESIVIOS said:

Μπορείς να ανοίξεις αγαπητέ ένα τοπικ εδώ μέσα και να γράφεις τα σχετικά με τις υψηλές κλπ.θερμοκρασιες . ΔΕΝ σου το απαγόρευσε κανείς νομίζω. Αλλά το να γράφεις συνεχώς σε ένα άσχετο τοπίκ προσηνεμης κακοκαιριας περί υψηλών θερμοκρασιών και ρεκόρ καύσωνα κλπ είναι άκομψοώρα αν δεν το αντιλαμβάνεσαι...Είναι σαν να μπαίνεις σε ένα φόρουμ με λάτρεις του ουισκιου και να τότε γράφεις περί της αλκοολικής κίρρωσης του ήπατος..

 

Ναι μόνο που έχω κάνει 1 αναφορά χιουμοριστική για την Μονεμβασιά και το κόλλησα στην κακοκαιρία μάλιστα. Δεν έγραψα πχ οτι έφτασε 17 στην Κρήτη. Τεσπα το μέσο δεν βοηθάει στα νοήματα και αναγνωρίζω οτι πολλοί είστε στη τσίτα για τον χιονιά οπότε θα το κρατήσω στις πιο ''χιονο'' αναφορές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Καθαρές νιφάδες Αττική οδό από Αγία Παρασκευή μέχρι Χολαργό τώρα 

Θα το μπουμπουνησει το βραδυ κατσε και θα δεις! 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...