Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Αραχοβα 1 βαθμό η θερμοκρασία ρίχνει κάργα αλλα δν το πιάνει...από απόγευμα κ μετά ελπιζω

 

4 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μεγάλη χιονοδιωκτρα η Αράχωβα Γιώργη για το υψόμετρο της 

Και μεγάλη χιονοαρπάχτρα 😄 το Ζεμενό, λίγο πριν την Αράχωβα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Μαζεύτηκε ο Ζιακό για τα υωόμετρα, λογικό...

παντως αν επιβεβαιωνοταν ο τζιφος τα 100 μετρα υψομετρο που ειχαν δωθει δε θα ηταν λαθος σαν οριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Μαζεύτηκε ο Ζιακό για τα υωόμετρα, λογικό...

Λογικό ...από χθες τα τρεξίματα έχουν τσιμπήσει προς τα πάνω τη θερμοκρασία στα 850....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει Χαλκίδα με on-off κατάσταση όλη μέρα και 16 χιλιοστά στο σταθμό μου (22 σύνολο από χθες), τα καλά από τα ξημερώματα και αύριο όλη μέρα (όχι για χιόνι στα πεδινά αλλά από 200-300 μέτρα και πάνω και καλό νερό στα πεδινά)

image.png.4a6b190f4ba9ab1db9bae2370e5ac18c.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Έτσι συνέχισε Κώστα δινε βιντεάκια να απολαμβάνουμε κι εμείς εδώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Λογικό ...από χθες τα τρεξίματα έχουν τσιμπήσει προς τα πάνω τη θερμοκρασία στα 850....

Παλι δεν τον καταλαβατε τον Ζοακο, αν κι εδωσε αρκετες αναγνωσεις της εξελιξης....Εβαλε τα μεσα υψομετρα, αλλα αφηνει ανοιχτο το πεδιο κυριως προς τα ψυχροτερα μονοπατια....δλδ περισσοτερες πιθανοτητες προς τα κατω απ οτι προς τα πανω, αφου υπαρχουν διαφοροποιησεις κι ερχεται και νυχτα!!! Οι αλλαγες ηταν δεδομενες πανω κατω στο nowcast....κι αλλες θα υπαρξουν!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και Ριτσώνα που είμαι όλη μέρα on-off καταστάσεις, έχει βάλει καλό νερό και τα γύρω υψώματα είναι όλα χιονισμένα (θα βγάλω φωτο φεύγοντας). 

Μια υπέροχη χειμωνιάτικη μέρα με αρκετά φαινόμενα για την περιοχή, είναι από τις μέρες που τόσο έχουν λείψει μέχρι στιγμής...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτός ο καιρός της Αττικης ρε παιδί μου, μοναδικός. Το έχω παρατηρήσει και άλλες φορές, σε λιγα τετραγωνικά χιλιόμετρα διάσπαρτες στούπες και λιακάδες ταυτόχρονα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα Ψαχνά χιονοχάλαζο κυρίως όλη την μέρα μέχρι και τώρα και πολύ λίγα διαστήματα με βροχή!! Στρωμενο χιονι απο 350-400μ.!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μεγαλύτερο άνοιγμα του καιρού όλης της μέρας αυτή τη στιγμή… Έβγαλε ήλιο για λίγα λεπτά και φάνηκε και το Πήλιο. Η Τ σταθερά μεταξύ 6-7 βαθμούς…

IMG_7791.jpeg.2ac37969061d6ed9ca38776139114753.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω Γλυφαδαρα 7,9β. Παμε για οτι καλυτερο... εμπειρικα μιλωντας τα 500ρια δεν θα μας απογοητευσουν στον υετο που θα βγει, αλλα οπως φαινεται πολυ δυσκολη η χιονοπτωση κατω απο τα 100-150μ οτι και να γινει....

Καμια καλη εκτιμηση για το τι ωρα θα αρχισει το παρτυ για να βαλουμε ξυπνητηρια? Οπως τα βλεπω εγω απο τις 5 αντε 6 το πρωι πρεπει να ειμαστε στην τσιτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Στα Ψαχνά χιονοχάλαζο κυρίως όλη την μέρα μέχρι και τώρα και πολύ λίγα διαστήματα με βροχή!! Στρωμενο χιονι απο 350-400μ.!!

Επιβεβαιώνω και εγώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, Beach-snow NG said:

Παλι δεν τον καταλαβατε τον Ζοακο, αν κι εδωσε αρκετες αναγνωσεις της εξελιξης....Εβαλε τα μεσα υψομετρα, αλλα αφηνει ανοιχτο το πεδιο κυριως προς τα ψυχροτερα μονοπατια....δλδ περισσοτερες πιθανοτητες προς τα κατω απ οτι προς τα πανω, αφου υπαρχουν διαφοροποιησεις κι ερχεται και νυχτα!!! Οι αλλαγες ηταν δεδομενες πανω κατω στο nowcast....κι αλλες θα υπαρξουν!!

ακριβως! οχι μονο δεν μαζευτηκε, αλλα εγινε πιο συγκεκριμενος! απορω, διαβαζουμε ολοι το ιδιο αρθρο και το διαβαζουμε οπως μας συμφερει.. . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...