Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ είπε:

Διονυσο μετά τον χαμουλι που έκανε νωρίτερα … εκοψε και έλιωσε .. στο μπαλκόνι έχει μόνο στα ξύλα κλπ… 

Αυτο που μέχρι τώρα μας προδίδει ειναι η T , λίγο πιο κάτω και θα ήταν αλλιώς … 0,7c τώρα…

Πάντως οι μπουκες νωρίτερα ήταν ψαρωτικες με χοντρό και πυκνό χιόνι.. θέλω να δω αν μπουν τα -35 κλπ.. ποσό θα ρίξει…

Σε τί υψόμετρο είσαι Τάκη ;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ρε συ γράψε παραπάνω βιντεακια, μισό λεπτό τουλάχιστον!!

Το επόμενο Κώστα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιπποκρατιος 1,3 ρε παιδιά τι συμβαίνει ;; 
ειναι δυνατόν να έχει η ιπποκρατιος μόνο 4 βαθμούς διαφορά από το γκάζι ;; 
 

σε άλλες κακοκαιρίες έχω παρατηρήσει ακόμα και 8 βαθμούς διαφορά 

Επεξεργάστηκε από Gianniskif
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά από μια πρόσκαιρη αύξηση θερμοκρασίας στους 4,8 έφτασε στους 4,1β χωρίς την βοήθεια φαινομένων ούτε ΒΔ ανέμων μιας και τώρα φυσάει ΒΑ

Αααα μόλις τώρα άλλαξε σε ΒΒΔ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Πλάκα μας κάνει! 7β! Χωρίς φαινόμενα.

Πόσο να πέσει;....

Πιασ'την Αυγή κ κούρεψέ την!

Και εδώ τα ίδια χάλια, 6.6β δίχως φαινόμενα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά δεν θέλω να γίνομαι σπαστικός αλλά με -5 με -5.5 στα 850 λογικές είναι αυτές οι Τ που έχουμε, ειδικά σε περιοχές που δεν έχει φαινόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για πανω απο μία ωρα τωρα, ολοι εδω στους προποδες του Ποικιλου, απο τα 100μ. που ειμαι εγω μεχρι τα 220μ. που ειναι ο σταθμος του ΕΑΑ στη Πετρουπολη, παιζουμε μεταξυ 4-5°C σχεδόν παράλληλα, παρα το υψόμετρο. Ενδιαφερον. Στα χαμηλα του Περιστεριου εν τω μεταξυ προς Κηφισο, εχουν τουλαχιστον 1 βαθμο διαφορα προς τα πανω, σε σχεση με όλους εμας στους προποδες του βουνου.

Στους 4.4°C αυτη την ωρα η Χρυσούπολη με ΒΑ και τιποτα το ιδιαιτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, allematic είπε:

Για αυτό 😂

δεν είναι λόγω αναστροφής λογικά. Φυσάει.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως η πρωινή επιδείνωση αποδείχτηκε ανώτερη των προσδοκιών για εδώ. Η βραδινή δε δείχνει να έχει όρεξη αλλά υπομονή λίγες ώρες ακόμα. Μια καλή μπούκα να κάνει άνετα μπορούμε να το δούμε να πέφτει μέχρι χαμηλά. Δεν περιμέναμε κάτι άλλο εξάλλου.

 

Επεξεργάστηκε από allematic
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, yiannis_volos said:

Παιδιά δεν θέλω να γίνομαι σπαστικός αλλά με -5 με -5.5 στα 850 λογικές είναι αυτές οι Τ που έχουμε, ειδικά σε περιοχές που δεν έχει φαινόμενα.

Πέστα, γιατί κι εγώ αναρωτιέμαι πως στο καλό θα πέσουν τόσο πολύ οι θερμοκρασίες (με ένα βαθμό το πολύ ακόμη πιο κάτω στα 850) για να στρωθούν όλα τα άνω των 200-250 μέτρων που αναφέρονται από επαγγελματίες και όχι από ερασιτέχνες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, ORESIVIOS said:

Διόνυσο ή ραπεντωσα είσαι;; η ραπεντωσα φτάνει τα 420-430 το πολύ νομίζω 

1420 ft μου εβγαλε ενα site τωρα που το κοιταξα, αρα 432m... Το 498 το ειχα υπολογισει παλια δεν ξερω τι ειχα κανει λαθος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Winter_Addict είπε:

Πέστα, γιατί κι εγώ αναρωτιέμαι πως στο καλό θα πέσουν τόσο πολύ οι θερμοκρασίες (με ένα βαθμό το πολύ ακόμη πιο κάτω στα 850) για να στρωθούν όλα τα άνω των 200-250 μέτρων που αναφέρονται από επαγγελματίες και όχι από ερασιτέχνες.

200-250 χαμηλά μου φαίνεται. μακάρι βέβαια. σε χόρτα και τέτοια εντάξει γίνεται πάντως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, yiannis_volos said:

Παιδιά δεν θέλω να γίνομαι σπαστικός αλλά με -5 με -5.5 στα 850 λογικές είναι αυτές οι Τ που έχουμε, ειδικά σε περιοχές που δεν έχει φαινόμενα.

δεν εισαι σπαστικος, λες την αληθεια😁 παντως τωρα που φυσηξε λιγο απο πεδιαδα ειδες πως επεσε μισο βαθμο; και χωρις φαινομενα... για να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Παίζει να δούμε τίποτα το βράδυ ή τα ξημερώματα στα ΒΠ του λεκανοπεδίου;

Ανέβηκα λίγο προς Υμηττό στο ύψος Χολαργού-Παπάγου και ό,τι έβλεπα να είχε στρώσει, τουλάχιστον από μακριά το πρωί, πλέον δεν υπήρχε ίχνος τώρα το βράδυ. Βροχή κυρίως και λίγο χιονόνερο σποραδικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...