Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, [weathermaniac] said:

Αυτό είναι που δεν αντέχω στην Αθήνα, έχετε παρά πολύ αέρα με το κρύο, και όχι μόνο! Λάρισα αέρα έχουμε μόνο σε αποτυχημένες κακοκαιρίες (και πάλι άντε να φτάσει τα 50 χλμ/ώρα) και περισσότερο αέρα μόνο στις καταιγίδες του καλοκαιριού! Κατά τα άλλα άπνοια, άντε   2-3 μποφόρ 

Έλα στη Θράκη να δεις τι σημαίνει βοριάς γιατί στην Αθήνα εντός λεκανοπεδίου έχει αεράκι. Αέρας για εμένα είναι όταν χρειάζεται να ρίξεις το σώμα σου μπροστά για να περπατήσεις. Στην Αθήνα ο δυνατός αέρας είναι ο νοτιάς. Το χιόνι της Αθήνας είναι υγρό και βαρύ και εν τέλει απολαυστικό. Αντίθετα, στην  Ξάνθη δεν μπορείς να βγεις έξω πρέπει να είσαι γενναίος σε σημαντικές κακοκαιρίες. Βέβαια τα τελευταια χρονια δεν κάνει τίποτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 6 και 7 βαθμούς οι Βολιώτες να ξαναπέσουν για ύπνο παρακαλώ. 
 

Ψιχαλες στο κέντρο και κάποιες δυνατές ριπές αέρα. Οποίος θέλει να απολαύσει την βροχούλα ας μείνει ξύπνιος χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχω λιωσει με καποιες αναφορες !!!!

ο ενας  κεϊκ εφεκτ,  ο αλλος δωσε κεραυνο να ολοκληρωθω !!!

περιμενω το "εγω ποτε θα γινω χιονομάνα???!!!

 

ΠΗΡΕ μπροστα η βορεια αττικη

σηκωσε αερα πλεον κεντρο  με  δυνατη βροχα τωρα!!

 

Επεξεργάστηκε από olaficent
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσα χρόνια ασχολούμαι με το forum δεν ξέρω το είναι προτιμότερο ..νερό και να λείπουν οι Τ η κρύο και να λείπει ο υετος 😂😂

χαρειτε το οι πιο πάνω και άμα δούμε καμία ξώφαλτση εδώ στην Αγία θα το χαρούμε δεόντως 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Σεττα!!!Πριν λιγο..

417694229_122155550306025294_2322686818529090124_n.jpg

Σκέψου Αμπουδιωτισσα τι θα έχει... Δεν υπάρχει το μέρος αυτό... Ξεπερνά κ τη Στενή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, dubnsnow είπε:

Έλα στη Θράκη να δεις τι σημαίνει βοριάς γιατί στην Αθήνα εντός λεκανοπεδίου έχει αεράκι. Αέρας για εμένα είναι όταν χρειάζεται να ρίξεις το σώμα σου μπροστά για να περπατήσεις. Στην Αθήνα ο δυνατός αέρας είναι ο νοτιάς. Το χιόνι της Αθήνας είναι υγρό και βαρύ και εν τέλει απολαυστικό. Αντίθετα, στην  Ξάνθη δεν μπορείς να βγεις έξω πρέπει να είσαι γενναίος σε σημαντικές κακοκαιρίες. Βέβαια τα τελευταια χρονια δεν κάνει τίποτα. 

Στην Αθήνα ο δυνατός αέρας είναι ο βοριάς ....ειδικά το καλοκαίρι με τα μελτέμια ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eναρξη ρομαντικης βροχουλας και εδώ στα Κήπια του Βόλου. Θερμοκρασία στους 5C 😞

Επεξεργάστηκε από cptbill
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3,1 η Τ στον Γερακα σε πτωση, η κατασταση την ιδια χρονικη στιγμη με τωρα μου θυμιζει την κακοκαιρια στις 10-11/1/2012 που μας γκαστρωσε μεχρι να το γυρισει μεσα στην νυχτα με ελαχιστη 2,4 τοτε και 3 βαθμους τα μεσανυχτα. Εριχνε τα κερατα του σε βροχη λιγο πριν τα μεσανυχτα και ψηλοτερα γινοταν χαμος. Το επομενο πρωι μετα το σχολειο πηγα με τον πατερα μου στα 650 μετρα στην Πεντελη που χει 20-25 εκατοστα. 

***Βρηκα και την διαταξη, σχεδον πανομοιοτυπη!

archives-2012-1-11-0-0.png?

archives-2012-1-11-0-1.png?

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Βιντεο - φωτο για το λαο....

Αρα υπερβορεια Αττικη πρεπει να εχει στρωθει απο 350-400 ηδη σωστα ????

Από 450 κ πάνω η ολική... Στα 385 παλεύουμε ακόμα με εύκολες επιφάνειες κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη ένταση έχουν τα φαινόμενα τώρα περιοχή κάτω από το ΟΑΚΑ. Από τη λάμπα βλέπω βροχή  Θερμοκρασία στους 3,5c υψόμετρο 160μ

Επεξεργάστηκε από dubnsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονάκι β γυρος και Μελίσσια.....1,4οC η θερμοκρασία τώρα.....1,2οc στα Ανω.....Θα βγω αργοτερα εξω με τα μπαμ μπουμ και τα στουπίδια τα καλυτερα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχει κλεισει για τα καλα απο πορταρια και πανω... δεν ξερω αν ειναι συννεφο κιολας.

κατεβα ρε γμτ 5 νιφαδες ζητησα δε ζηταω πολλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...