Jump to content
sakis13

Αναφορες Μαιου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ποιος ειμαι??Πως με λενε??Που μπηκα???Καλη χρονια...🤣Ευτυχισμενο το 2025!!

Είσαι σε πλήρη διαύγεια βλέπω ε?

Μελίσσια 14,7οC τώρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έχω πει στον εαυτό μου ότι κάποια στιγμή θα βάλω Davis και Webcam ...τον χώρο τον έχω βρει ....θα δούμε ασύλληπτα πράγματα στο αναστροφικοτερο σημείο του χωριού.. Ήδη 12.7 βαθμοί και κατρακυλάει ....

Μα ειναι σαν ζωγραφια, τρομερο σημειο, σε τρομερη δολινη και οροπεδιο....μπραβο Γιωργη, ανυπομονουμε !

16,3 κι εδω στα μπετα, και μετα τη Δυση πεφτει γρηγορα και ομορφα....

ΑΠΙΘΑΝΑ κυλαει ο Μαιος παιδια, μην το συζηταμε, εγω μετα το Ολοκαυτωμα Μαρτιου και Απριλιου περιμενα Πασχα με 45αρια και ολο παραλια, ομως τελικα εχει ψυχουλα ο καιρος, και μας ανταποδιδει ενα 10-15% οσων χασαμε....

Κερδος ο,τι δροσουλα και βροχουλα δειχνει ως τις 15-16.5.....για μετα φοβαμαι πολυ με αυτα που βλεπω, αλλα ας γραψουν και οι εμπειροτεροι καμια αναλυση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αληθώς ο Κύριος ! Χρόνια πολλά σε όλο τον κόσμο! 
Με καλό καιρό ηλιόλουστο και με φυσιολογικές θερμοκρασίες πέρασε η σημερινή ημέρα εδώ στην Ημαθία ! Με τη μέγιστη στους 26,3 βαθμούς ενώ η ελάχιστη είχε πέσει στους 11,8. Στους 15,7 είμαστε τώρα ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαστε πισω Περιστερι... εχω ενα πονοκεφαλο απ την αυπνια και ενα στομαχι λιγο βαρύ απ' το πολυ φαΐ και μια νυσταα........ τώρα μου βγαινει... μες τη μερα δε καταλαβαινα τιποτα και απο αυριο εχει και συνεχεια χαχα😄.. ετσι ειμαι και στα χιόνια δηλαδη..... τρελααα.. μουρλιαα..... ετσι το λεει η θεία μου🤣.. να 'μαστε καλά!

Καιρικά σιγουρα θα μας λείψουν τετοιες ημερες, οταν μας πιασουν για τα καλα οι ζεστες!

15.3 - 22.2°C σήμερα στη Χρυσούπολη Περιστερίου..

Στο Λαγονησι ελαφρως θερμότερα 15.6 - 22.6°C και ειδικα το πρωί, με κατι ξαφνικες ριπες βορια, που ελεγες αμαν πως θα σουβλίσουμε τωρα... αλλα οι μαστορες μας είχαν βρει το τρόπο!😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 12.1 - 25.2°C η Κυριακή του Πασχα στο Πύργο (ΕΑΑ) και λιακαδούρα μετα τις βροχές. Περιφερειακά της πολης η ελαχιστη το πρωί ήταν 1-2 βαθμους χαμηλοτερα και στην Ωλένη τρεις..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι όμως χιόνισε στον Ψηλορείτη....Ενα σχετικσ σπάνιο γεγονός για Μάη μήνα τόσο νότια!!! Χριστος Ανέστη....

IMG_20240506_091639.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε όλους 

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουμε σήμερα 

1.8 ελάχιστη έγραψε ο σταθμός μου στο χωριό ....ζέστη τώρα με λιακάδα και ήδη 20 βαθμοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

"Γιωργο ειχα, Γιωργο πηρα, κι αν ξαναχηρεψω, παλι Γιωργο θα γυρεψω"

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε οσους γιορταζουμε σημερα, Χελμαρα, Snowman και ποσους αλλους καλους φιλους....και στη μιση Ελλαδα...

Το καλυτερο δωρο για τη γιορτη, 13αρακι ελαχιστη και αλλο ενα δροσερο πρωινο, παροτι ο Μαιος συνεχιζει...

21,5 τωρα με λαμπρη λιακαδα και ασθενες αερακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά και καλά με υγεία και χαρές ('Αγιος της χαράς θεωρείται ο Αη Γιώργης), σε όλα τα παιδιά του φόρουμ που εορτάζουν σήμερα και δεν είναι και λίγοι....Πολλές ευχές σε όλους και να περάσετε τέλεια!!

Μελίσσια 11οC ελάχιστη θερμοκρασία....Λιακάδα ωραιοτάτη ανοιξιάτικη σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Χρονια Πολλα στους εορτζαοντες...Ιστορικες στιγμες...Ο Γιωργαρος εσκασε στο Κοκκινο....Τρεμετε!!!

 

20240506_122436.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χριστός Ανέστη! Με καλοκαιρία και 10-23 βαθμούς κύλησε εδώ η ημέρα του Πάσχα και κάπως έτσι δείχνει να κυλάει και η σημερινή ημέρα Δευτέρα 6 Μάη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χρονια Πολλα στους εορτζαοντες...Ιστορικες στιγμες...Ο Γιωργαρος εσκασε στο Κοκκινο....Τρεμετε!!!

 

20240506_122436.jpg

Ωραία τριάδα είστε.....αλλά μόνο ένας χαρούμενος και χαμογελαστός κι ας μην είναι Γεώργιος.....Οι άλλοι δύο προέρχονται από Πασχαλινή "αταξία"....άχρηστοι πρεπει να έγιναν.....Αλλά ρε Κοκκινιώτες.....ο χιονάνθρωπος γιόρταζε εσεις επρεπε να ειχατε πάει προς επίσκεψή του.....Ολα αναποδα, οκ καταλαβαίνουμε.....Πολύχρονος και πολύχρονοι οι εορτάζοντες και έρχεται δεύτερη μέρα ζημιάς....χαχαχαχα.....να περνάτε όμορφα και χαρούμενα.....Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα θυμίζει λίγο από Μάιο, έχω αναπτύξεις σε όλον σχεδόν τον ορίζοντα! Φυσικά δεν αναμένουμε κάτι, είναι όλα μικρής δυναμικής λόγω κακής θερμοβαθμίδας. Το πρωί πραγματικό κρύο, εχθές που ήμουν έξω, πάλι το ίδιο σετ απ ρούχων είχα με αυτά που είδε ο εορτάζων χιονάνθρωπος και του έπεσε το σαγόνι😹. χαχαχαχα!

12 βαθμοί το πρωί, 25 τώρα.

χρονια πολλά σε όσους γιορτάζουν😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλες πολλες μονοψηφιες ελαχιστες και στην Αττικη, σε λιγο πιο ημιορεινα, η εκτος θερμονησιδας η λιγο πιο αναστροφικα μερη !!!!!

9,2 ο αναστροφικος σταθμος στις Ουρσουλινες Αμαρουσιου

9,4 τα Σπατα (Αττικο Ζωολογικο Παρκο)

9,6 ο Παπαγαρος εδω στη γειτονια μας....

4,2 και 4,5 η Ιπποκρατειος, εκτος συναγωνισμου, καθως η Φλωρινα του Νομου μας βαραει μονοψηφιες χαλαρα ολο το καλοκαιρι.....

Τωρα βεβαια μεσημερι ειναι η 1η ημερα με ζεστουλα ανοιξιατικη μεν, αλλα καπως ενοχλητικη.....

Στους 23,5 - 24,0 εχουμε φτασει ηδη, με ασθενες ΝΝΔ ρευμα, που τσιμπησε λιγο και την υγρασια.....υπομονη 1,5 ημερα εμεινε για την επομενη βροχο-δροσια-διαταραχη, απο Τεταρτη αργα - Πεμπτη σταδιακα μες στην ημερα....να δουμε τι θερμοκρασιες και τι νερα θα καταφερουμε και με αυτη.....

Τρομερο παντως να διατηρει τοσο και τετοιο καιρικο ενδιαφερον και ο Μαιος, που πολλοι φοβομασταν οτι θα εμπαινε με 35αρια και θα εβγαινε ανυδρος και με 45αρια.....αλλα τελικα, εχει ψυχουλα ο καιρος, και αντεχει και τα γυριζει και τα ισορροπει, οσο κακο και να προσπαθησει να του κανει ο Ανθρωπος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Και παλι Χρονια Καλα σε ολα τα φιλαρακια που γιορταζουν.Καθε καλο,υγεια και τυχη..Και καθε εμποδιο να ναι μονο για καλο!!

Το ανεφερε και ο Κωστας νωριτερα για τις χιονοπτωσεις στον Ψηλορειτη..Το χιονι επεσε το βραδυ της Αναστασης μεχρι και το μεσημερι.Απλα αναβαζω δυο εικονες που ειναι ισως πιο αντιπροσωπευτικες...Απλα να επισημανω οτι δεν ειναι σπανιο να χιονιστει ο Ψηλορειτης και τα Λευκα Ορη τον Μαη..Μιλαμε για βουνα στα 2456 και 2453 μετρα αντιστοιχα...Κι ας ειναι στα νοτια της χωρας...

440363438_7688904667799392_4883861068149680743_n.jpg

440469686_7688904481132744_6503123980141521578_n.jpg

Και με ζουμ.

11-12-718x375.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά με υγεία σε όλους τους εορτάζοντες!! Μπανάκι σήμερα στα Μεσάγκαλα με θέα τις αναπτύξεις του Ολύμπου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...