Jump to content
Κώστας.

Αναφορές εξωτερικού - Weather reports all over the world

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Πρεπει οι διαχειρηστες του φορουμ  να βαλουν στο προγραμμα για του χρονου να αρχισουν να κανονιζουν τετοια ταξιδια σε αυτα τα μερη...γιατι η χωρα μας δεν θα ξαναδει νιφαδα και κρυο..

Ευχαριστω.....

Επεξεργάστηκε από Snowparty
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και τι ******** έκανα!. Εκεί που έστησα τη κάμερα και κατέβηκα στη θάλασσα επειδή ήμουν σε έκσταση και φώναζα σαν τρελός. Όταν τελείωσα ξέχασα το σακίδιο . Και μέσα είχα κάρτες και διαβατήριο. Ανέβηκα ένα χιλιόμετρο πίσω και πάω να μπω σ' ένα καφέ να πιω κάτι και κάνω στη πλάτη να πάρω το σακίδιο. Που σακίδιο! Πουθενά.  

 

Πόσο ******!  Φυσικά κανένας δεν το πήρε. Γύρισα πίσω κι ήταν εκεί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έλα . Ξεκίνησε να πέφτει κι άλλο η θερμοκρασία. Σε κανένα τρίωρο πάμε για το -25c.

 

Tην έχω αραξει εδώ κι ένα δίωρο σ ένα μαγαζί. Θέλω να πάω στο μαγαζί απέναντι για μπύρες αλλά είναι ολόκληρη διαδικασία να το κάνω αυτό .

 

Αλλά πρέπει γιατι θα με σκουντηξουν από δω με το ζόρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπράβο γιατρούλη......Απορώ όμως πως βγάζεις από μακριά τις φωτό? Είσαι με παρέα ή με φωτογρ μηχανή και χρονοκαθυστέρηση?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, Beach-snow NG said:

Μπράβο γιατρούλη......Απορώ όμως πως βγάζεις από μακριά τις φωτό? Είσαι με παρέα ή με φωτογρ μηχανή και χρονοκαθυστέρηση?

Μόνος είμαι.  

 

Και με χρονοκαθυστερη και αν βρίσκεται κάποιος εκεί κοντά τον αγγαρευω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Δεν αντέχονταν το κρύο. Φυσούσε . Πιο πάνω στο χωριό έκοβε ο αέρας απ' τα βουνά. Αλλά εκεί κάτω μιλαμε για ΤΟ ΚΡΥΟ. 

Μόνο τα μάτια εκτεθειμενα. Όλο το άλλο πρόσωπο τυλιγμένο με κασκόλ, σκούφο και μπουφάν.

1150506.jpg

Επεξεργάστηκε από Κώστας.
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΜΑΣ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ γιατραρα, τι καυσωνακιας, χιονοβλαμμενος εισαι σαν εμας μου φαινεται !!!!

Ποσο σε ευχαριστουμε για τις φωτο

Ποσο μας ταξιδεψες

Ποσο τυχερος εισαι που ζεις σε αυτες τις συνθηκες....

ΑΑΑΑΑΑΑχ Σαββατιατικα, τι μας κανεις, να μπορουσα να αφησω τα παντα και να μεινω μονιμα στον Παραδεισο αυτο.....

Βγες βολτα με το -25 να ξαναγεννηθεις, να καθαρισει καθε κυτταρο του σωματος.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, kouvanos said:

ΜΑΣ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ γιατραρα, τι καυσωνακιας, χιονοβλαμμενος εισαι σαν εμας μου φαινεται !!!!

Ποσο σε ευχαριστουμε για τις φωτο

Ποσο μας ταξιδεψες

Ποσο τυχερος εισαι που ζεις σε αυτες τις συνθηκες....

ΑΑΑΑΑΑΑχ Σαββατιατικα, τι μας κανεις, να μπορουσα να αφησω τα παντα και να μεινω μονιμα στον Παραδεισο αυτο.....

Βγες βολτα με το -25 να ξαναγεννηθεις, να καθαρισει καθε κυτταρο του σωματος.....

Είναι φοβερή εμπειρία.  Αλλά και επικίνδυνο.  Πριν λίγο γνώρισα κάτι παιδιά.  Ήρθαν από Δανία και θα κάνουν πεζοπορία 3 ημερών και θα κοιμούνται σε σκηνές.  

 

Έμεινα με το στόμα ανοιχτό που μου το είπαν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 31/3/2024 at 11:51 ΠΜ, Κώστας. είπε:

 Έφτασα Όσλο κι ακόμα δεν το πιστεύω που ήμουν και τι έζησα. 

 

 

Κριμα δεν σε προλαβα. Eχει εκει στο σβαλμπαρντ ενα μπαρ με 1000 ειδη ουισκι που γεμιζει καθε μερα.

Εντελως σουρεαλιστικο σκηνικο, εξω η απολυτη ερημια και μεσα ενα γεματο μπαρ στο πιο βορειο χωριο του πλανητη. Και στο γυρισμο για ξενοδοχειο κοιτας γυρω σου μη σκασει μυτη καμια πολικη αρκουδα.

Στα δικα μας, νεα χιονοπτωση αναμενεται την πεμπτη και μαλιστα 20/25 εκατοστα. Μετα απο ενα διαστημα σχετικα ηπιοτερων θερμοκρασιων τον Μαρτιο αλλα βροχης και κρυου..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Μπέργκεν - Φινς είναι η διαδρομή φετίχ!!! Μήπως πήγες κι εκεί;;

 

Ναι αυτή τη διαδρομή έκανα.. η Δεύτερη φωτο είναι από το Finse στα 1220μ.. Εν τω μεταξύ βγήκα έξω όταν σταμάτησε το τρένο και παραλίγο να μην προλάβω βα μπω στο τρένο 🤣

Επεξεργάστηκε από Pupazzo di Sole
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τις ωραιότερες διαδρομές με τραίνο στον κόσμο και σε όλες τις εποχές.....Κοιτα τι ρίχνει τώρα στο Φινς με -11οC!!! Από τους πιο ατελείωτους χειμώνες πολλών ετών!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...