Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά από το επερχόμενο ψύχος έχω καμία πιθανότητα χιονιού? ?έστω μικρή πιθανότητα γιατί βλέπω και -8 στα 850

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

παιδιά από το επερχόμενο ψύχος έχω καμία πιθανότητα χιονιού? ?έστω μικρή πιθανότητα γιατί βλέπω και -8 στα 850

Γιατί βιάζεσαι για χιόνι;;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλο αυτό το διάστημα  ο Αζορικός δεν μπορούσε να σηκωθεί καν. Αλλά τώρα φτάνει μέχρι τον  βόρειο πόλο. Πραγματικά ήθελα να ΄ήξερα τι σενάρια θα έβγαιναν με τέτοιο πράγμα τον χειμώνα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Γιατί βιάζεσαι για χιόνι;;; 

χαχαχαχαχαχαχα κάθε χρονο τέτοια εποχή ξεκινάω να ψάχνω χιονια 😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως αυτό το τρέξιμο ήταν ψαρωτικό. Αποκλείεται να έχουμε medicane και καθώς τα εσνέμπλς πηγαίνουν ακόμα πιο δυτικά την λίμνη δυστυχώς, οπότε δεν μπορούμε να έχουμε δημιουργία συστήματος τέτοιου είδους γιατί η ψυχρή αέρια μάζα δεν θα είναι στην θάλασσα. Που φτάσαμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 και μετα αρχιζει η ζεστη στα δυτικα και κατι καλο δειχνει να κατεβενει προς την χωρα μας για να δουμε αν επιμενει και στα απογευματινα ειμαστε σε καλο δρομο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν έχουμε ξαναδεί ποτέ τέτοιον Αζορικό. ΠΟΤΕ!!!

anim_joj8.gif

 

 

 

TO τυφωνάκι σε άλλα γραφικά

prateptype_cat_mm.eu.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Ότι να ναι!!!! Όλα τα σενάρια στην ρουλέτα!

5FC9AC28-8E44-4A89-968C-A9E81978C62A.png

Δεν είναι ότι να ναι Άγγελε ... από προχτές βράδυ ο ευρωπαίος δείχνει μια πιθανή τάση για αντικυκλώνα στην βορειοδυτική Ευρώπη και τη Γροιλανδία με ταυτόχρονη κάθοδο αυλωνα προς την βόρεια- κεντρική αργότερα θα δούμε ευρωπη με αρκετό χειμωνιάτικο ψύχος να ακολουθεί ...βλέπω άρχισε να περνάει και στον τζιφο αυτή η πιθανότητα άρα υπάρχει ελπίδα για αλλαγή ουσιαστική 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά είμαι αισιόδοξος για αυτήν την τάση και πιστεύω ότι μετά τις 27-28 του μήνα ο καιρός θα αλλάξει εξαιτιας αυτής της καθόδου ψύχους στην Ευρώπη    είτε με βροχές σε εμάς αν το ψύχος κατέβει κεντρική Μεσόγειο και δημιουργήσει δυνατό χαμηλό είτε με πολύ χαμηλές θερμοκρασίες σε εμάς(γιατί υπάρχει πάντα η πιθανότητα όλη αυτή η ανωμαλία με τις πολύ υψηλες θερμοκρασίες για την εποχή να ξεσπάσει με το ακριβώς αντίθετο...) με το ψύχος να φτάνει ποιο ανατολικά στα Βαλκάνια ... προσωπικά πάντα δεν πιστεύω ότι θα πάει τόσο δυτικά στην Ευρώπη ξανα άσχετα το τι δίνουν τώρα τα μοντέλα και καλύτερα να μην δείχνουν κάτι καλό για εμάς από τώρα γιατί είναι πολύ μακριά κσι θα χαλάσει όσο πλησιάζουμε να φαίνονται μερα με τη μέρα οι θετικές αλλαγες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Χειμώνας!!!!!

0DAE47B0-1622-4782-83FA-DE3E9BA004B1.png

στο υποσχομαι στο τέλος θα χιονίσει 😂😂😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Ερχεται!!!!

GFSOPIT06_372_2.png

GFSOPIT06_384_2.png

GFSOPIT06_384_5.png

κατσε φίλε Χρήστο πιστευω πως τα 0 και τα -2 από πάνω μας θα κατέβουν η κάνω λάθος  και γι'αυτό θεωρώ πιθανό να έχουμε βορειοδυτικό χιονιά ξέρω βιάζομαι και το πήγα πολύ περα😂😂αλλα αυτό θέλω να ρωτήσω αν αυτά τα - (πλην) θα κατέβουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

κατσε φίλε γιατρικο πιστευω πως τα 0 και τα -2 από πάνω μας θα κατέβουν η κάνω λάθος  και γιαυτό θεωρώ πιθανό να έχουμε βορειοδυτικό χιονία ξέρω βαζιομε και το πήγα πολύ περα😂😂αλλα αυτό θέλω να ρωτήσω αν αυτά τα - θα κατεβουν

Εδω θεσσαλονικη στις 1 νοεμβριου θα εχουμε 3-5 βαθμους ελαχιστη...συμφωνα μετα παραπανω...ελπιζω να αλλαξει κατι προς το καλυτερο

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Εδω θεσσαλονικη στις 1 νοεμβριου θα εχουμε 3-5 βαθμους ελαχιστη...συμφωνα μετα παραπανω...ελπιζω να αλλαξει κατι προς το καλυτερο

οπότε εγώ εδώ που εχως πολύ λιγότερη ελάχιστη από Θεσσαλονίκη μπορεί να έχω από 0 με 1 το πολυ 2 η και -1 και επίσης να σε ρωτήσω επείδη ειμαι ασχέτος με συννεφιά αυτές η θερμοκρασιες η οχι

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Εδω θεσσαλονικη στις 1 νοεμβριου θα εχουμε 3-5 βαθμους ελαχιστη...συμφωνα μετα παραπανω...ελπιζω να αλλαξει κατι προς το καλυτερο

γιατί άμα είναι με ξαστεριά αλλάζει το θέμα αλλά το κοβω να είναι σε συνδυασμό μην σας πω και με υετο  (χιονονερο -χιόνι )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διαγραμμα χιονιου φλωρινας υπαρχει σεναριο για 28 του μηνα για αρκετο χιονι για να δουμε..δειτε χαρτη

ens_image (5).png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

διαγραμμα χιονιου φλωρινας ενα σεναριο υπαρχει σεναριο για 28 του μηνα για αρκετο χιονι για να δουμε..δειτε χαρτη

ens_image (5).png

Με λιγα λογια μια στο εκατομυριο μεχρι στιγμης η συγκεκριμενη πιθανοτητα,,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εεεερχεται το καλοκαιρι θελετε να πειτε.Ενσεμπλες  βλέπετε καθολου?Σταματηστε να κοιτατε ακυρα τρεξίματα τοσο μακροπρόθεσμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...