Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακόμα υπάρχουν άτομα που κοιτάνε υετό παίου. χαρά στο κουράγιο τους. τι 45,τι 3,6. αυτά είναι τα 2 νούμερα που μας ενδιαφέρουν. το πρώτο είναι τα χιλιοστά που έδινε χθες ο παίος για εδώ,το άλλο είναι το πόσα έπεσαν τελικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

ακόμα υπάρχουν άτομα που κοιτάνε υετό παίου. χαρά στο κουράγιο τους. τι 45,τι 3,6. αυτά είναι τα 2 νούμερα που μας ενδιαφέρουν. το πρώτο είναι τα χιλιοστά που έδινε χθες ο παίος για εδώ,το άλλο είναι το πόσα έπεσαν τελικά

Τασο και ο τζιφος οτι να ναι ηταν ειδικα για εδω....αλλα καποια πραγματα κανουν μπαμ...χωρις χαμηλο καληνυχτα οτι υετο και να βγαλουν τα μοντελα ...εσεις το χετε ζησει πιο πολυ κιολας στη Σαλονικα τοσα που σας ταζουν καθε φορά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Τασο και ο τζιφος οτι να ναι ηταν ειδικα για εδω....αλλα καποια πραγματα κανουν μπαμ...χωρις χαμηλο καληνυχτα οτι υετο και να βγαλουν τα μοντελα ...εσεις το χετε ζησει πιο πολυ κιολας στη Σαλονικα τοσα που σας ταζουν καθε φορά..

Κι αυτος επεσε εξω,αλλα οχι σε τετοιο βαθμο. Ο παιος το πρωι εδινε 25 χιλιοστα σε 1 6ωρο μονο,το μαξ του τζιφου ηταν 6-7 χιλιοστα στα επιμερους 6ωρα. Και εδινε 15-20 συνολο,οχι 45 που εδινε ο παιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

έλα για δυτικό χιονιά το πάει χαχα. βασικά πρώτα θα έβρεχε και στο τέλος θα έβγαζε την παπλαμούδα μάλλον για την τιμή των όπλων, για να δούμε την συνέχεια. μακάρι να ήταν όλος ο χειμώνας με τέτοιες διατάξεις, και το τυχερό θα συνέβαινε. Αλλά και να μην συνέβαινε θα ήταν ο πιο χειμώνας από τους υπόλοιπους για εδώ όπως ήταν ο 17-18 στα χρόνια της φοίτησής μου.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ Ο ΤΖΙΦΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΒΕΛΤΊΩΣΗ!!!!

Modele GFS - Carte prévisions

Αχαχαχα,Η πλακα είναι ότι δινει και κατι απονερα υετου και στην αττικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Αχαχαχα,Η πλακα είναι ότι δινει και κατι απονερα υετου και στην αττικη

με αυτή την διάταξη μπορεί να μην το δείχνει αλλά σημαντικό μέρος θα περνούσε την Πίνδο και μπορεί να επηρέαζε και την Αττική με  περισσότερο νερό από ότι δείχνει. Βέβαια μικρή πιθανότητα δεν νομίζω να βγει τόσο εξτρίμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

με αυτή την διάταξη μπορεί να μην το δείχνει αλλά σημαντικό μέρος θα περνούσε την Πίνδο και μπορεί να επηρέαζε και την Αττική με  περισσότερο νερό από ότι δείχνει. Βέβαια μικρή πιθανότητα δεν νομίζω να βγει τόσο εξτρίμ

Καλα μην το γελας αυτό.Σε κατι τέτοιες καταστασεις ,μονο νοουτκαστ και δορυφορικη.Τα χιλιοστα που ταζουν τα μονδελα ποτε δεν πεφτουν μεσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Καλα μην το γελας αυτό.Σε κατι τέτοιες καταστασεις ,μονο νοουτκαστ και δορυφορικη.Τα χιλιοστα που ταζουν τα μονδελα ποτε δεν πεφτουν μεσα

Εννοείται, όπως ήξερα πχ ότι η σημερινή διαταξη δεν ήταν Γιάννενα, έτσι ξέρω ότι εκείνη είναι κομμένη και ραμμένη. Οπότε αν μου μείωνε αισθητά τον υετό χωρίς λόγο, απλά δεν θα λάμβανα υπόψη, αν και θα μου προκαλούσε πονοκέφαλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Oταν η  αρκτικη αερια μαζα,,(ψυχρο μετωπο) φτανει για πλακα μεχρι τον κολπο του μεξικου

Δυστυχως σε λαθος χωρα (καιρικα) μεγαλώσαμε...….

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρωτο μισο του νοεμβριου,παει να βγει και αυτό πανω από τα κλιματικα της εποχης.(με εξαιρεση τις 2 πρωτες ημερες του μηνος

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα και καλο μηνα σε ολους..Την δευτερα θα πεσει πολυ νερο στην δυτικη Ελλαδα με εμφαση τα βδ..Πιθανως ενα περασμα να εχει και η Αττικη.Ο ευρωπαιος,ο τζιφος και το gem δινουν φαινομενα στο νομο.Το καλυτερο σεναριο το εχει το gem που δειχνει να βρεχεται ολη η χωρα...Εφοσον η κυκλοφορια εχει κολλησει ας πορευτουμε με οτι εχουμε..Οτι παιρνουμε απο καθε διαταραχη ειναι καλο εστω κι αν ειναι απονερα..Μετα τις 10 νοεμβρη σταδιακα θ αλλαξουν τα πραγματα...Την καταλληλη στιγμη...Τις καλημερες μου...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παμε μάλλον για ψυχρή εισβολή πάλι φθινοπωρινου τύπου? ???Στις 13 και μετά? ?????Μάλλον τελικά ο Νοέμβριος να βγει καλός μήνας? ???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς τα πρωινά άρχισαν να χαλάνε αρκετά για Δευτέρα. 

Λογικό ήταν πολύ καλό για να ήταν αληθινό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Άντε εντάξει μούφιασε η τωρινή κακοκαιρία, τουλάχιστον έχει πέσει η Τ. Με πιάνει απελπισία με τα 10+ στα 850 από βδομάδα..

Τί εννοείς;;; Ποσό νερό έχει πέσει στο Βόλο;

A04B00AE-611A-4EA0-8E3F-EDBC0025EF44.jpeg

9CABA65B-18FE-44F1-B31E-E2F66D225FDC.jpeg

F16AC8DD-655A-4641-AB82-1BCB0583953A.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασικά έβρεχε το βράδυ αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο, αν έκανε κάνα ξέσπασμα δεν ξέρω όμως. Σταθμός δεν έχει μείνει κανένας όρθιος εδώ και πολύ καιρό οπότε δεν ξέρω χιλιοστά..

Υ.Γ. Η τελευταία κάμερα είναι καμία 40άρια χιλιόμετρα μακριά από το Βόλο, στην ανατολική πλευρά του Πηλίου..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Βασικά έβρεχε το βράδυ αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο, αν έκανε κάνα ξέσπασμα δεν ξέρω όμως. Σταθμός δεν έχει μείνει κανένας όρθιος εδώ και πολύ καιρό οπότε δεν ξέρω χιλιοστά..

Υ.Γ. Η τελευταία κάμερα είναι καμία 40άρια χιλιόμετρα μακριά από το Βόλο, στην ανατολική πλευρά του Πηλίου..

Το γνωρίζω για τον Αη Γιάννη... απλά την έβαλα γιατί ανήκει στην Μαγνήσια κ το μέρος σαρώνει! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα τρεξιματα δεν ειναι ασχημα.Τηρουμενων των αναλογιων..Με λιγη τυχη σε ενα καμμενο διαστημα μπορει να βγουν δυο διαταραχες..Η πρωτη στις 4 του μηνα και η δευτερη στις 7-8...Η θερμοκρασια φυσικα θα παραμεινει σε υψηλα για την εποχη επιπεδα..Αλλα προεχουν οι βροχες,οι νοτιαδες και τα χαμηλα...Τα ανσαμπλ θ αρχισουν σταδιακα να αλλαζουν...Προς το παρον προεχει να κερδισουμε χιλιοστα οσα περισσοτερα μπορουμε μεχρι τις 10 νοεμβρη...Εστω και τα απονερα...Και χθες καποιοι γκρινιαζαν και η κακοκαιρια πηρε σωβρακα στην Αττικη...Τα μοντελα δεν ειναι σε καλο φεγγαρι..Υπομονη παιδες...Οχι μοιρολατρεια...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σχεδον ολα τα μοντελα και στα πρωινα τρεξιματα δινουν ενα περασμα και Αττικη 4 του μηνα μπραβο μοντελακια μου ξυπνατε σιγα σιγα..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όχι βρε Βασίλη δεν έχει χαλάσει τίποτα μια χαρά είναι. καλό θα είναι. Δεν ια βγει το ακραίο του χθεσινού 18αριού, αλλά θα είναι καλό είναι. Και το καλό είναι ότι υπάρχει φθινοπωρινή συνέχεια για τα δυτικά τουλάχιστον

τελικά καλό το 6αρι, παρόλο που απομασκρυνθηκε από την καλή λογική

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο ο αζορικος και φέτος φαίνεται δυνατός υπάρχει ενα φως στο τούνελ.Εστω και τώρα που τις αναδιπλώσεις τις κάνει από πολύ δυτικά.Αρχιζω να βλέπω ένα τέλος στο αισχος αλλά σε κάθε περίπτωση θα έχουμε χάσει μια ωραία εποχή ,το φθινόπωρο,το οποίο φέτος με 3 επιλεκτικά διαλείμματα δεν ήρθε ποτέ.Υγ Μπάμπη πας για μεγάλη δικαίωση μου φαινεται😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίες οι βροχές αλλά να πέσει και κάνα χιόνι στα βουνά. Νοέμβρης μπήκε. 

Μετά τις 15 μάλλον. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...