Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο το φθινοπωρο οπως και να χει η μεσογειος ειναι σε εξαρση και καιρικα ενεργη.Ξεκινησε με την ιβηρικη συνεχισε με την ιταλια και τωρα την καταλληλη στιγμη μετατοπιζεται το σκηνικο πιο ανατολικα ...σουπερ εξελιξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχιζει ο τζιφος να βγαζει προσπαθεια αναπτυξης εμποδισμου προς τα κεντροδυτικα της ευρωπης το πρωτο πενθημερο του Δεκεμβρη.Μενει να δουμε αν αρχισει σιγα σιγα να το αποτυπωνει και στα ensembles του..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0 χιλιοστά συνεχίζει να δίνει ο παίος για πέμπτη. καμιά 60αρια ο τζίφος. 2 μέρες έμειναν χαχα

για σκ ο τζίφος δίνει υπερβολικά πολλά χιλιοστά πιερία,λάρισα και πρώτο χαλκιδικής. θεσσαλονίκη πιο λίγα,εκεί περίπου δίνει κι ο παίος τα ίδια,καμιά 30αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

από το όνειρο στον εφιάλτη σε ένα τρέξιμο στο 18αρι στις άπειρες ώρες. αλλά εντάξει για πλάκα αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

0 χιλιοστά συνεχίζει να δίνει ο παίος για πέμπτη. καμιά 60αρια ο τζίφος. 2 μέρες έμειναν χαχα

για σκ ο τζίφος δίνει υπερβολικά πολλά χιλιοστά πιερία,λάρισα και πρώτο χαλκιδικής. θεσσαλονίκη πιο λίγα,εκεί περίπου δίνει κι ο παίος τα ίδια,καμιά 30αρια

για παρασκευη τα δινει ο τζιφος.την πεμπτη την εχουν και οι δυο στο τιποτα η στο σχεδον τιποτα,Η διαφορα ειναι ο τζιφος σταθερα τοποθετουσε την παρασκευ ως μεγαλη βροχομερα ενω ο παιος αν δεν κανω λαθος μας εδειχνε αρκετο νερο την πεμπτη το οποιο τωρα το απεσυρε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Για να μπαίνουμε  σιγά σιγά στο κλίμα...αν και άργησαν φέτος οι πρώτες εικονικές εισβολές από το συνηθισμένο μοντέλο...πάμε να κάνουμε την διαφορά με άλλο μοντέλο....και τα ανσάμπλ του...

Ανσάμπλ gem σενάριο 3:

GEMP03EU12_324_1.png

GEMP03EU12_342_2.png

 

σοτο επειδή είσαι και από τους πιο παλιούς και εμπείρους θέλω να ρωτήσω στα σοβαρά αλήθεια λες να υπάρχει περίπτωση να εμπιστεύουμε στο Gem ξέρω ότι το ανέβασες έτσι για το μάτι αλλά και ρεαλιστικά εγώ δνε το θεωρώ απτά καλά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία η θέση της λίμνης και στον Άγγλο και στον Ευρωπαίο, θα δώσει περισσότερη διάρκεια στις βροχές οι οποίες φαίνονται πανελλαδικές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρχισε να κλειδώνει η ποιο νότια πορεία του χαμηλού για τις 25 του μήνα........όλα τα μοντέλα σχεδόν αυτό δείχνουν....εκτός από το navgem και τα ανσάμπλ του gem μαζί με το κοντρόλ του συγκεκριμένου μοντέλου......που το φέρνουν  σαφώς βορειότερα.....

εν το μεταξύ τα ανσάμπλ του gem συνεχίζουν  να είναι πολύ ελπιδοφόρα για αρχές Δεκέμβρη....

από την άλλη ο ευρωπαίος φέρνει θερμή-θερμότατη εισβολή μετά τις 28 του μήνα...την χιλιοστή γα φέτος από τον Ιούνιο....χαχα βλέπω να κλειδώνει από τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, thanasismtrk είπε:

σοτο επειδή είσαι και από τους πιο παλιούς και εμπείρους θέλω να ρωτήσω στα σοβαρά αλήθεια λες να υπάρχει περίπτωση να εμπιστεύουμε στο Gem ξέρω ότι το ανέβασες έτσι για το μάτι αλλά και ρεαλιστικά εγώ δνε το θεωρώ απτά καλά

Θανάση δεν το παίζω και παντογνώστης...αφού δεν είμαι κιόλας...απλά τόσα χρόνια έχουμε δει πολλά από τα μοντέλα και γενικά ότι αφορά τον καιρό....

απλά για τόσο μακριά όλα τα μοντέλα έχουν την ίδια πιθανότητα να επαληθευτούν ακόμα και τα ποιο μικρά ακόμα και τα άγνωστα.....είναι σαν να βλέπεις σενάρια ανσάμπλ από παντού ακόμα και τα κυρια τρεξίματα είναι σαν μέλη ανσάμπλ για τέτοιες φευγάτες ώρες που μιλάμε...πέραν των 200-300......κανένα μοντέλο δεν έχει προτέρημα σε αυτές τις ώρες.....όλα έχουν λιγότερο από 1% πιθανότητα να συμβούν...εμείς τα βάζουμε απλά και μόνο για σχολιασμό..για μάτι που λένε ..σαν μια πιθανότητα από τις χίλιες που υπάρχουν..καμία απολύτως βάση..απλά πλέον υπάρχουν και αυτά τα σενάρια δεν είναι μόνο τα θερμά......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε όλους...ή λίμνη ακόμη δεν ξέρουμε που θα κάτσει.φαβορι τα κεντρονοτια όμως..έχει κάποιος χάρτες υετου ευρωπαϊκού;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ ο ευρωπαίος για σήμερα το μεσημέρι ήδη από την επόμενη ώρα μου δίνει εμένα εδώ 10,5 χιλιοστά !! Που τα βλέπει,; Ήλιος βγήκε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλα κρασια για αρχες του μηνα ολο το κρυο ανατολικα με βαση το gfs αλλα οκ νωρις ακομα ολα αλλαζουν στα επομενα τρεξιματα..

gfs-1-288.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εδώ ο ευρωπαίος για σήμερα το μεσημέρι ήδη από την επόμενη ώρα μου δίνει εμένα εδώ 10,5 χιλιοστά !! Που τα βλέπει,; Ήλιος βγήκε 

Εμενα εδω γρεβενα δε πετυχαινε τιποτα ο αχρηστος ο ευρωπαιος εδω και κανα 2 χρονια σε υετο..και εχει πετυχει σχεδον ακριβως τα χιλιοστα εδω και τρεις κακοκαιριες και το ποτε ξεκινανε τα φαινομενα....το μονο που δεν υπολογιζει σωστα ειναι ποτε τελειωνουν τα τραβαει σε διαρκεια ενω τελειωνουν. 4, 5 ωρες νωριτερα..ο τζιφος υποεκτιμαει τον υετο τρομερα εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

καλα κρασια για αρχες του μηνα ολο το κρυο ανατολικα με βαση το gfs αλλα οκ νωρις ακομα ολα αλλαζουν στα επομενα τρεξιματα..

gfs-1-288.png

Ασε τα ανατολικα...δυτικα εκει ισπανια αγγλια κοιτα μηπως και σηκωθει ο αζορικος...εγω πιστευω θα σηκωθει

Κοιτα στις 324 πως κατεβηκε πιο κατω το κρυο αφου ο αζορικος σηκωθηκε

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ασε τα ανατολικα...δυτικα εκει ισπανια αγγλια κοιτα μηπως και σηκωθει ο αζορικος...εγω πιστευω θα σηκωθει

Κοιτα στις 324 πως κατεβηκε πιο κατω το κρυο αφου ο αζορικος σηκωθηκε

τι να πρωτοδει κανεις στο 12αρι αργοτερα μπορει να φερει και ζεστη απο αφρικη θελει πολλα τρεξιματα ακομα για αρχες του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες αυτή την στιγμή και μ αυτά τα δεδομένα, υπάρχει τάση για κατάβαση ψυχους.. Απλά τάση.. Είναι κάτι που επιμένει να δείχνει ο τζίφος στα τελευταία τρεξίματα.. Αν δεν γυρίσει η σελίδα να πέσουμε στις ώρες ούτε ενθουσιασμός, ούτε απογοήτευση.. Ο Αζορ προσπαθεί να ριτζαρει πάντως.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Παίδες αυτή την στιγμή και μ αυτά τα δεδομένα, υπάρχει τάση για κατάβαση ψυχους.. Απλά τάση.. Είναι κάτι που επιμένει να δείχνει ο τζίφος στα τελευταία τρεξίματα.. Αν δεν γυρίσει η σελίδα να πέσουμε στις ώρες ούτε ενθουσιασμός, ούτε απογοήτευση.. Ο Αζορ προσπαθεί να ριτζαρει πάντως.... 

Συμφωνω απολυτα μπορει να μη τα καταφερε σε αυτο το τρεξιμο αλλα εχει 2 μερες τωρα που προσπαθει να ριτζαρει ..αν μη τι αλλο ενδιαφερον απο το να ειναι μεσα τον ατλαντικο και να εχουμε ζεστη..τουλαχιστον εχει ενδιαφερον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Παίδες αυτή την στιγμή και μ αυτά τα δεδομένα, υπάρχει τάση για κατάβαση ψυχους.. Απλά τάση.. Είναι κάτι που επιμένει να δείχνει ο τζίφος στα τελευταία τρεξίματα.. Αν δεν γυρίσει η σελίδα να πέσουμε στις ώρες ούτε ενθουσιασμός, ούτε απογοήτευση.. Ο Αζορ προσπαθεί να ριτζαρει πάντως.... 

Ας  ειμαστε λιγο ρεαλιστες,Αυτη την υποτιθεμενη καταβαση(την εδειξε μονο ο τζιφος)σε 2 τρεξίματα του μεχρι στιγμης

Αν όμως κοιτάξεις τα ανασμπλς του,οχι μονο ταση δεν υπαρχει αλλα μια μακαροναδα σεναριων.Το μονο σιγουρο είναι ότι φαινεται νεα ανοδος πανω από τις κλιματικες τιμες προς τα τελη νοεμβριου...

 

 

MT8_Athen_ens.png

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...