Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Μας διευκρινίζεις σε παρακαλώ, όταν λες ψάρια με υποτιμητικό ίσως και περιφρονητικό τρόπο, τι ακριβώς εννοείς;

 

Ψαρια λεμε το Αιγαιο σε τετοιες καταστασεις, αν ανατολικεψει ακομη και η Στερεα θα μεινει εκτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θυμιζει πολυ τον ψευδοχιονια στις 24/12/17.Και τοτε αν θυμαστε ο τζιφος εθαβε κεντρικα στις 108ωρες σχεδον ενω την ιδια στιγμη παιος και ουκμο το εστελναν τουρκια,φυσικα και ο τζιφος εκανε λιγες αναλαμπες ακομα ωσπου σταδιακα τουμπαρε στους αλλους δυο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δουμε εστω και ενα προσκαιρο περασματακι εδω στα Βορεια, θελουμε να σκασει λιγο πιο ΒΔ. Εφικτο βεβαια θα μου πειτε αλλα ειναι οριακη η κατασταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μάλιστα χειρότερο λοιπόν αλλά όχι πολύ χειρότερο. Το βήμα του τζίφου προς του άλλους φαίνεται περισσότερο στις 48 ώρες που είναι τ μεταίχμιο της τούμπας από αυτή την ασήμαντη στο αποτέλεσμα γεωδυναμικών κίνηση

 

gfs-0-48.png?6gfs-0-54.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, MenNaousa11 είπε:

Ψαρια λεμε το Αιγαιο σε τετοιες καταστασεις, αν ανατολικεψει ακομη και η Στερεα θα μεινει εκτος

Ακριβως αυτό λεω και εγώ,..Το Αιγαίο δηλαδή είναι ψάρια;; Δεν έχει νησιά που δικαιούνται και εκείνα να χιονιστουν;; Ας είμαστε λιγο προσεκτικότεροι στο τι λέμε και στο τι γράφουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Στις 117-120  ωρες μας δινει με το ζορι 1 mm σε οριακο χιονονερο η βροχη στην Θεσσαλονικη...

κατσε οχι ακομα υετο... αυτο που λες το δινει γιατι με τετοιο χαμηλο εχουμε ΒΑ και οχι ΒΔ αρα λογικο...με λιγο πιο βορεια το χαμηλο και πιο δυτικα θα δεις βαρδαρη που θα βγαλει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Stelios είπε:

Με ολο αυτο το δυτικισμα εγω δεν θεωρω οτι τελειωσαμε οι βορειοελλαδιτες...λιγο ακομη δυτικα και βορεια να το παει και ειμαστε μεσα στο παιχνιδι

Δε χρειαζεται αλλο δυτικα...βορεια μονο....κοιτα στκ προηγουμενο τρεξιμο τι υετο ειχαμε αμα μεινει στο υψος εκεινο και πηγαινε πιο δυτικα απλα θα ταν τελειο

Το παν για φα βορεια ειναι το χαμηλακι....να πατησει πρπειε οσο το δυνατο περισσοτερο τον αζορικο και να παει κι αλλο δυτικα ...ο αυλωνας θα αλλαξει αλλες 10 φορες σχημα ετσι κι αλλιως...μπορει ν αβγηκε χειροτερο αλλα εγινε σημαντικο βημα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ότι έγινε εχθές στο 12αρι από το 6αρι έγινε τώρα στο 6αρι από το 00αρι. Μεταβλητές που άλλαξαν με τέτοιον τρόπο ώστε να πάνε στα άλλα μοντέλα  και άρα ο αυλώνας να βγαίνει εξαρχής ανατολικότερα και οι οριακές αλλαγές να δημιοργούνε μια ψεύτικη δυτική κίνηση [αφού έχει διαλυθεί το χαμηλό]. Αυτό που όμως φανερώνει ότι σιγά σιγά χειροτερεύει η κατάσταση είναι και η μείωση υετού σε κάθε ραν του τζίφου για τα κεντροβόρεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Φυσικά και είναι καλύτερο.

Δεν ειναξ πηγε νοτια ο αυλωνας σα φιλοσοφια πολυ καλυτερο αλλα να μη παει τοσο νοτια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δεν ειναξ πηγε νοτια ο αυλωνας σα φιλοσοφια πολυ καλυτερο αλλα να μη παει τοσο νοτια

Όχι νότια, δυτικά πήγε. Βελτίωσε αρκετά πράγματα πιο πριν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω μια πολύ απλή ερώτηση για τους κεντροβόρειους. Αφού σας άρεσε το "υπέροχο" εξάρι. Ποιο προτιμάτε σαν φιλοσοφία τρεξίματος, το 18αρι ή το 00αρι?

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προτιμώ αυτό που δείχνει το gfs πάρα τον Ευρωπαίο...Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος εκφύλλισης αλλά βλέπουμε ότι έχει δυτικίσει...Σημαντικό αυτο.Π.χ. Αττική δίνει χιόνι από 300 μέτρα και πάνω και πρόσκαιρα ίσως και λίγο πιο κάτω.Δε μιλάμε για ουσιώδη χιονόστρωση σε αυτά τα υψόμετρα

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έχω μια πολύ απλή ερώτηση για τους κεντροβόρειους. Αφού σας άρεσε το "υπέροχο" εξάρι. Ποιο προτιμάτε σαν φιλοσοφία τρεξίματος, το 18αρι ή το 00αρι?

Εμένα περισσότερο μαρεσε το 18αρι,αλλά και το 06αρι μαρεσει για βολο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατι με τον Αμερικάνο έχουμε πιο εκτεταμένα φαινόμενα και οχι μονο προσήνεμα....Και με μεγαλύτερη διάρκεια.Ίσως λέω ίσως το gfs να υποτιμάει και το ψύχος λίγο στο κύριο του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...