Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Θέλω περισσότερο ξαπλωμα του Α και ταυτόχρονη διμιουργια Χ στην Ιταλία πέρασμα στο ύψος του κέντρου λίγο κάτω από Λαμία και στο τέλος αποκοπή του ψυχους στα Βαλκάνια Αγιε μου Βασίλη ειμουν καλό παιδάκι φέτος. ☃️☃️☃️☃️☃️

Νοτιοδυτια της Λαμιας  με ΑΒΑ πορεια ειναι νομιζω καλυτερα

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια προσεξτε λιγο τη γραφετε εδω μεσα ε?

Ακομα και στα υποτιθεμενα ψαρια που λετε(ζει κοσμος γυρω απο αυτα)

Οσο αναφορα τα   ποιο  κοντινα,τιποτα δεν εχει κριθει τιποτα δεν εχει τελιωσει,

Το μονο που με προβληματιζει ειναι η προοπτικη των ανσαμπλς.Θα ηταν κριμα να ξαναπαμε τοσο γρηγορα σε θερμοκρασιες πανω απο τις κλιματικες τιμες της εποχης

Ελπιζω να αλλαξει αυτο.

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Spartan said:

Παιδια προσεξτε λιγο τη γραφετε εδω μεσα ε?

Ακομα και στα υποτιθεμενα ψαρια που γραφετε(ζει κοσμος γυρω απο αυτα)

Οσο αναφορα τα   ποιο  κοντινα,τιποτα δεν εχει κριθει τιποτα δεν εχει τελιωσει,

Το μονο που με προβληματιζει ειναι η προοπτικη των ανσαμπλς.Θα ηταν κριμα να ξαναπαμε τοσο γρηγορα σε θερμοκρασιες πανω απο τις κλιματικες τιμες της εποχης

Ελπιζω να αλλαξει αυτο.

πραγματικα και εμενα αυτο με ενδιαφερει ...τι θα γινει μετα την κακοκαιρια αυτη.

απο το να χιονισει μεχρι τις παραλιες και μετα να φαμε 15 μερες ζωνη και λιακαδες 

χιλιες φορες να χιονισει μονο στα ορεινα και σε 3-4 μερες να φερει ξανα νεο κατεβασμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, periklis είπε:

πραγματικα και εμενα αυτο με ενδιαφερει ...τι θα γινει μετα την κακοκαιρια αυτη.

απο το να χιονισει μεχρι τις παραλιες και μετα να φαμε 15 μερες ζωνη και λιακαδες 

χιλιες φορες να χιονισει μονο στα ορεινα και σε 3-4 μερες να φερει ξανα νεο κατεβασμα...

Ε καπως ετσι.Το μετα αρχιζει και χαλαει πολυ ασχημα παλι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

            

Μάλλον θες να πεις οτι αδικώ τον MenNaousa γιατί εγώ είμαι ο Μυτιληνιός που έκανα παράθεση..  Και επειδή δεν θέλω να αδικώ κανέναν , εαν εσύ takis το ''Τουλαχιστον να χιονισει καπου στον ελλαδικο χωρο ομως και οχι στα ψαρια.''...  το μεταφράζεις έτσι, τότε πάω πάσο.. Όποιος διαβάζει, καταλαβαίνει τι έγραψε.. Σε τελική ανάλυση εκφράσεις του στυλ, ακατοίκητα, αρκούδες , ψάρια.... κλπ καλό είναι να εκλείπουν απο τουτo εδώ το forum.. Δεν επανέρχομαι..Πάμε παρακάτω.. 

Εγω το μεταφραζω σε "δεν εχω καμια ορεξη να χιονισει σε 2 νομους και κατι νησια στο Αιγαιο ενω μπορουσε να δωσει κατι στη μιση Ελλαδα"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αυτή τη φάση από πεδινές πόλεις μόνο ο Βόλος έχει κάποιες μικρές πιθανότητες. Νοτιότερα δεν θα υπάρχουν Τ. Άντε να δούμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Εγω το μεταφραζω σε "δεν εχω καμια ορεξη να χιονισει σε 2 νομους και κατι νησια στο Αιγαιο ενω μπορουσε να δωσει κατι στη μιση Ελλαδα"

Είσαι εριστικός. Κάνετε λες και είστε τπτ άχιονες περιοχες. Τελικά τα κατάλοιπα του προηγούμενου σαιτ υπάρχουν ακόμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Εγω το μεταφραζω σε "δεν εχω καμια ορεξη να χιονισει σε 2 νομους και κατι νησια στο Αιγαιο ενω μπορουσε να δωσει κατι στη μιση Ελλαδα"

Σπάνια χιονίζε/βρέχει μονο σε "2 νομούς και κάτι νησιά στο Αιγαίο" σε προσήνεμους καιρούς.

 

Το γεγονός ότι περίπου το 65% της χώρας μένει χωρίς φαινόμενα κατά την διάρκεια προσήνεμων χιονιαδων/κακοκαιριών, δεν σημαίνει ότι αυτός ο τύπος καιρού είναι άχρηστος, ασήμαντος ή οτιδήποτε άλλο.  

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Σε αυτή τη φάση από πεδινές πόλεις μόνο ο Βόλος έχει κάποιες μικρές πιθανότητες. Νοτιότερα δεν θα υπάρχουν Τ. Άντε να δούμε..

Κλειδωσε κατι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και τι έγινε ρε αδερφέ απ τη Νάουσα αν χιονίσει στο Αιγάιο και σε 2 νομούς;Δεν είναι στο πρόγραμμα κι αυτό;Δεν έ ει ξαναγίνει;Όταν χιονίζει από Βόλο και πάνω πολλές φορές κι η υπόλοιπη χώρα έχει ήλιο πιο κάτω, δε σε βλέπω τόσο ευαίσθητο...Πανελλαδικό χιονιά μακάρι να έκανε, αλλά όλα στο πρόγραμμα είναι, την επόμενη θα ναι τα κεντροβόρεια, τα δυτικά κλπ κλπ...Έχουμε μεγαλύτερα προβλήματα νομίζω απ αυτά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

ανανεωσαν οι δεικτες ?

Ανανέωσαν αλλα ειναι ιδιοι με χτες. Η μόνη διαφορά είναι ότι ο ΝΑΟ βελτιώθηκε για τις "αιώνιες ώρες".

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Εγω το μεταφραζω σε "δεν εχω καμια ορεξη να χιονισει σε 2 νομους και κατι νησια στο Αιγαιο ενω μπορουσε να δωσει κατι στη μιση Ελλαδα"

Λογικο ειναι αυτο.Ολοι μας θα θελαμε να χιονιζομασταν πανελλαδικος.Αλλα δυστυχως αυτο ειναι σπανιο για την περιοχη μας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Λογικο ειναι αυτο.Ολοι μας θα θελαμε να χιονιζομασταν πανελλαδικος.Αλλα δυστυχως αυτο ειναι σπανιο για την περιοχη μας..

Ωραια, αρα το θεμα ποιο ειναι; Ετσι κι αλλιωε πεδινα προσηνεμα δε βλεπω να χιονιζονται, με αυλωνα Ιονιο θα βλεπανε ολοι περισσοτερα φαινομενα. Και αυτοι που με κραζουν τωρα λες και ειπα τιποτα παραξενο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 Δεκεμβρίου 2016 η φωτό

29 Δεκεμβρίου 2019 μάλλον περισσότερο εδώ. Οι χάρτες μέχρι τώρα δείχνουν προσήνεμο με αρκετό υετό εδώ. Μην πω πάλι χιονομάνα ΚΡΗΤΗ. 
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΨΥΧΡΟ ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΛΑΣΙΘΙ ΚΡΗΤΗ

840 μ.

 

BEFC2524-4262-41D2-9EEF-DCD778DCF39A.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλοι θέλουμε χιόνι στην πόρτα μας αλλά αν δεν μας έρθει ας πάει σε όσους περισσότερους γίνεται.ευχομαι καλή επιτυχία στα προσήνεμα μιας κ ή β.ελλαδα βγήκε εκτός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

δυστυχώς η όμορφη ημιζωνική στην συνέχεια έχει αρχίσει να αποκτάει χαρακτηριστικά καθαρής χειμωνοφάγας ζωνικής... και το 6αρι ακόμα χειρότερο

 

gens-21-1-300.png

 

Θα αλλάξει, αλλά ας ελπίσουμε αρκετά στις επόμενες μέρες.

MenNaousa11 το wrf με αργούς ρυθμούς όμως.

 

Αυτή την εικόνα θα έχουμε βάση κάποιων μακροπρόθεσμων για Γενάρη και Φλεβάρη κατά κύριο λόγο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Καμια αναφορά από την Χριστινα Σουζη προ 2 ωρων στο δελτιο του ΣΚΑΪ, μιλησε μεχρι την 28/12 και μετα ειπε "θα δουμε".

Ο Καλλιάνος έκανε πριν λιγο αναρτηση στο fb λεγοντας οτι θα κανει κρυο αλλά για όλα τα υπολοιπα θα μιλησει την Πέμπτη, μεθαυριο.

https://www.in.gr/2019/12/24/greece/anatropi-erxetai-psyxri-eisvoli-meta-ta-xristougenna-analytika-prognosi-tou-gianni-kallianou/

Bλέπω ολους τους επαγγελματιες "κουμπωμενους" αλλα εδω μεσα τα συμπερασματα να εχουν..."βγει" ήδη σε πολλά ποστ. Δεν μαθαμε απο το παρελθον.

μα απευθύνονται σε ολόκλητο το τηλεοπτικό κοινό, νομίζω λογικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Μιας και είμαστε φόρουμ εδώ μπορούμε να κάνουμε και καμία έτσι ¨μαντεψιά¨

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπαρχει σε πραγματικα δεδομενα περιπου 100χλμ δυτικισει και λιγο περισσοτερη ισχυροποιησει το κεντρο στα 500 ...εννοω σε σχεση που θα επρεπε να ειναι τωρα βαση μοντελων ..

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι το 12αρι αικον θα πάει πιο δυτικά τον αυλώνα καθώς έχει δυτικότερα το μητρικό χαμηλό. ελαφρώς πιο αποκομμένο μυξάκι χαμηλό, και πιο αποδυναμωμένο  και κατάλληλο σε σχήμα αυλώνα. Όλα τα καλά βρίσκω. Να μπορέσει να συννεφιάσει έστω ρε φίλε... Ωραία ήταν σήμερα με τις βροχοκουρτίνες από εδώ και από εκεί και ον ήλιο. Απλά θέλουμε να είναι χιονοκουρτίνες.

 

πριν

icon-6-72.png?24-06

 

μετα

icon-6-66.png?24-12

 

συνεχίζει να λείπει το χαμηλάκι γμτ!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...