Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχώς το ζητούμενο δεν το κατάφερε, έχει χειρότερο αποτέλεσμα για εδώ. Αλλά έτσι και αλλιώς δυστυχώς το 12αρι όπως είπαμε δεν περνούσε γρήγορα το χαμηλό, κάτι που δεν φαίνεται σε κανένα άλλο μοντέλο. Οπότε αναμένουμε και ελπίζουμε στα καλύτερα. Τέτοιος αυλώνας δεν πρέπει να αναλωθεί σε λάθος διατάξεις.

Πάντως μπορώ να πω κάτι. Μάλλον κάπου στην Ελλάδα θα χιονίσει τον Δεκέμβριο😋

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό το πράγμα που πάει να φτιάξει στις 264 ώρες ο τζιφος μόνο αζορικο δεν το λες,βέβαια με τόσο ψύχος που μαζεύεται στα βόρεια μας με ένα τσικ φτανει το -4 στα 850 στη βόρεια Ελλάδα,το μόνο σίγουρο είναι πως αύριο θα δούμε κάτι διαφορετικό 

Επεξεργάστηκε από OLYMPUS MONS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Αυτό το πράγμα που πάει να φτιάξει στις 264 ώρες ο τζιφος μόνο ο αζορικο δεν το

Μεταλλαγμένος Διπλπαζορικος😅 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κάνει δεύτερη προσπάθεια, αλλά αν είναι να φτάσουμε 300 ώρες καλά κρασιά μέχρι τότε μπορεί να έχει πέσει μετεωρίτης και να μας κάψει ζωντανούς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωχου έλα βγάλτοοοοο προλαβαίνεις μέχρι τις 384 ώρες να βγάλεις το έπος!!!!  Βγάλτο μπας και δω κανένα χιονισμένο όνειρο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέποντας τους χάρτες και τη προοπτική του καιρού για τα νικολοβαρβαρα, το μυαλό μου πηγαίνει στο καιρό των Χριστουγέννων. Ελπίζω να μην συμβεί και φέτος. Χωρίς να είναι και κανόνας, ότι καιρό έχει 4,5 Δεκεμβρίου έτσι είναι και τα Χριστούγεννα. Νομιζετε; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Ημιζωνική από τον μέσο όρο του πα΄ίου για την συνέχεια.

Οι μεσοι οροι δεν περιγραφουν καμια κυκλοφορια.

Αν για παραδειγμα εχεις 25(στα 50) σεναρια φουλ μεσημβρινης και 25 σεναρια φουλ ζωνικης,δεν εχεις μεσο ορο που δειχνει ημιζωνικη(γιατι αυτο θα δειχνει στην απεικονιση)αλλα 50% πιθανοτητες για ζωνικη και 50% για μεσημβρινη και 0%για ημιζωνικη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, mademjim είπε:

Βλέποντας τους χάρτες και τη προοπτική του καιρού για τα νικολοβαρβαρα, το μυαλό μου πηγαίνει στο καιρό των Χριστουγέννων. Ελπίζω να μην συμβεί και φέτος. Χωρίς να είναι και κανόνας, ότι καιρό έχει 4,5 Δεκεμβρίου έτσι είναι και τα Χριστούγεννα. Νομιζετε; 

όχι βρε σε καμία περίπτωση δεν γίνεται αυτό. Ακόμα και πολλές φορές να έχει γίνει είναι καθαρά από τύχη. καμία συσχέτιση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οι μεσοι οροι δεν περιγραφουν καμια κυκλοφορια.

Αν για παραδειγμα εχεις 25(στα 50) σεναρια φουλ μεσημβρινης και 25 σεναρια φουλ ζωνικης,δεν εχεις μεσο ορο που δειχνει ημιζωνικη(γιατι αυτο θα δειχνει στην απεικονιση)αλλα 50% πιθανοτητες για ζωνικη και 50% για μεσημβρινη και 0%για ημιζωνικη.

το ξέρω αυτό.. αλλά δεν έχω τα σενάρια μπροστά μου, οπότε δεν έχω την εικόνα μπροστά μου, και άρα λέω τι είναι μια εικόνα.  Περιγραφή εικόνας σαν ένα σενάριο λοιπόν μιας και αυτό έχω. Το ξέρω ότι είναι λάθος, αλλά μπορώ να κάνω και κάτι άλλο προς το παρόν? γιοκ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

όχι βρε σε καμία περίπτωση δεν γίνεται αυτό. Ακόμα και πολλές φορές να έχει γίνει είναι καθαρά από τύχη. καμία συσχέτιση

Επειδή το έχω παρακολουθήσει και εδω και αρκετά χρόνια γίνεται για αυτό το λέω. Πάντως εύχομαι να κάνει λευκά και ονειρεμένα Χριστούγεννα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες δε θέλω να σας το χαλάσω, αλλά υπάρχουν και τα προσήνεμα...Και Δεκέμβρη μήνα έχει συμβεί κάποιες φορές στο παρελθόν να χουν χιονόπτωση κι αυτά με τα κεντρικά μαζί, δεν είναι στη Χαβάη, Ελλάδα είναι κι αυτά!Δεν υπάρχει στο καιρό "α πρώτα θα χιονίσει βόρεια και μετά πιο κάτω"....Ξέρω γιατι το λέω αυτό και φιλικά πάντα!

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

το ξέρω αυτό.. αλλά δεν έχω τα σενάρια μπροστά μου, οπότε δεν έχω την εικόνα μπροστά μου, και άρα λέω τι είναι μια εικόνα.  Περιγραφή εικόνας σαν ένα σενάριο λοιπόν μιας και αυτό έχω. Το ξέρω ότι είναι λάθος, αλλά μπορώ να κάνω και κάτι άλλο προς το παρόν? γιοκ.

Εσυ το ξερεις.Εγω το εξηγω για αυτους που δεν το ξερουν και παρασυρονται σε λαθος συμπερασματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, mademjim είπε:

Επειδή το έχω παρακολουθήσει και εδω και αρκετά χρόνια γίνεται για αυτό το λέω. Πάντως εύχομαι να κάνει λευκά και ονειρεμένα Χριστούγεννα 

λευκά χριστούγεννα πραγματικά όνειρο. Ωστόσο τα τελευταία αρκετά χρόνια τυχαίνει να έχουμε χιονιά μέσα στις γιορτές και εμένα μου αρέσουν πολύ τα χιονισμένα λαμπάκια.

 

DSC06829.JPG

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εσυ το ξερεις.Εγω το εξηγω για αυτους που δεν το ξερουν και παρασυρονται σε λαθος συμπερασματα.

έχεις δίκιο. καλά έκανες

 

 

την έβγαλε την παπλαμούδα έστω και στις άπειρες ώρες

gfs-0-384.png?18

gfs-1-384.png?18gfs-2-384.png?18

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Παίδες δε θέλω να σας το χαλάσω, αλλά υπάρχουν και τα προσήνεμα...Και Δεκέμβρη μήνα έχει συμβεί κάποιες φορές στο παρελθόν να χουν χιονόπτωση κι αυτά με τα κεντρικά μαζί, δεν είναι στη Χαβάη, Ελλάδα είναι κι αυτά!Δεν υπάρχει στο καιρό "α πρώτα θα χιονίσει βόρεια και μετά πιο κάτω"....Ξέρω γιατι το λέω αυτό!

Εχεις δικιο.Απλα εχουμε καποιους υπερενθουσιωδεις φιλους που θελουν να γραφουν σε καθε σχεδον μηνυμα τους τι πρεπει να γινει για να χιονισει στην πορτα τους,αγνοωντας τους υπολοιπους.Θα διορθωθει με τον καιρο γιατι κουραζει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, mademjim είπε:

Βλέποντας τους χάρτες και τη προοπτική του καιρού για τα νικολοβαρβαρα, το μυαλό μου πηγαίνει στο καιρό των Χριστουγέννων. Ελπίζω να μην συμβεί και φέτος. Χωρίς να είναι και κανόνας, ότι καιρό έχει 4,5 Δεκεμβρίου έτσι είναι και τα Χριστούγεννα. Νομιζετε; 

εγω απο οτι ξερω η ατμοσφαιρα κανει καποιους ''κυκλους'' περιοδικα (αν μπορουμε να τους πουμε κυκλους)....και η περιοδο του καθε κυκλου ειναι περιπου 6-7 μερες.....απο 4 δεκεμβριου εως 25 ειναι 21 μερες αρα 3χ7 ...οποτε πολυ πιθανο να ειναι αυτη η συσχετιση...χωρις βεβαια αυτο να ειναι κατι στανταρ.....παντως παρομοια παραδειγματα μπορουμε να παρατηρησουμε καθε χρονου οπου συνηθως οι κακοκαιριες  γινονται συνηθως ιδιες μερες.....θυμαμαι μου ειχε κανει εντυπωση το 14-15 που ειχε χιονισει με 4 διαφορετικες κακοκαιριες και ηταν ολες τριτη-τεταρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εσεις οι πιο σκληροπυρηνικοί που παρακολουθείτε και τους δείκτες, τι λένε για 10-15 μέρες παρακάτω, συμφωνούν με τα τρεξίματα των μοντέλων και των ενσέμπλ τους για ψυχρή κατάβαση Ευρώπη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Εσεις οι πιο σκληροπυρηνικοί που παρακολουθείτε και τους δείκτες, τι λένε για 10-15 μέρες παρακάτω, συμφωνούν με τα τρεξίματα των μοντέλων και των ενσέμπλ τους για ψυχρή κατάβαση Ευρώπη;

Οι δεικτες του νοα προκυπτουν ουσιαστικα απο τα ανσαμπλς του τζιφου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Εσεις οι πιο σκληροπυρηνικοί που παρακολουθείτε και τους δείκτες, τι λένε για 10-15 μέρες παρακάτω, συμφωνούν με τα τρεξίματα των μοντέλων και των ενσέμπλ τους για ψυχρή κατάβαση Ευρώπη;

ναι συμφωνούν. φυσικά υπάχουν επιμέρους σενάρια, αλλά αυτή η απότομη κάθοδος και των 2, απλά συμβαδίζει με την σίγουρη προσπάθεια κατάβασης αυλώνα [τονίζω προσπάθεια] Ο βαγγέλης όταν μπει θα γράψει. Μου έκανε εντύπωση που δεν έγραψε κάτι σήμερα για αυτούς. Βέβαια συζητούσαμε ένα πρβληματάκι. Όταν ανανεώνονται οι δείκτες δείχνουν το τι έδειχναν τα μοντέλα ή το τι θα δείξουν στο μεέλλον?> Λεπτομέρεια.. κομβικής σημασίας. Δεν ξέρω αν κανείς ξέρει κάτι παραπάνω όσο αφορά αυτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Οι δεικτες του νοα προκυπτουν ουσιαστικα απο τα ανσαμπλς του τζιφου.

Ευχαριστώ Τόρμουντ! 😄 (αν δε κάνω λάθος στο όνομα του χαρακτήρα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολλά ενδιαφέροντα σενάρια, γενικά όλα δείχνουν κατάβαση αυλώνα

ο μέσος όρος.

gens-21-1-252.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...