Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Χ στις 240 ωρες ο Παιος το δείχνει, ΕΣΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΙΣΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ, νοτιοανατολικά της Κρήτης και νοτιοδυτικά της Κύπρου. Προφανώς όλα αλλάζουν αλλά μιλάμε για τα τωρινά δεδομένα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μένει τώρα να δούμε και το μέσο όρο του παίου,ο οποίος αν μετατοπιστεί κι αυτός πιο δυτικά από ότι στο 00αρι θα είναι αρκετά καλός. στο 00αρι πάντως ήταν αρκετά πιο δυτικά από το κύριο,τώρα δε χρειάζεται να είναι τόσο μεγάλη η διαφορά τους,μας αρκεί και μόνο να είναι δυτικότερα από το κύριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, BrainA said:

Το Χ στις 240 ωρες ο Παιος το δείχνει, ΕΣΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΙΣΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ, νοτιοανατολικά της Κρήτης και νοτιοδυτικά της Κύπρου. Προφανώς όλα αλλάζουν αλλά μιλάμε για τα τωρινά δεδομένα

Το χουμε πει, τάσεις κοιτάμε, αλλά δε βλέπουμε και πολλές φορές ολοκληρωτικους ψηφιακούς Αθήνας κοντά στις 200 ώρες...Άσχετα αν τις μισές φορές καταλήγει κεντροβόρειος 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαρτης χιονιου 31 του μηνα απο ευρωπαικο μοντελο δινει χιονι Αττικη-ευβοια-πελοποννησο κλπ για να δουμε..χιονια δινει και για 30 του μηνα..υπαρχει χρονος και για βελτιωσεις.

snowdepth_20191221_12_240.jpg

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλασσική προσήνεμη χιονοκαλυψη. 3 -4 νομοι και Κρήτη 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιχαήλ κάνε μια ανάλυση τι θέλουμε εδώ πέρα να συμβεί στον υπόλοιπο πλανήτη γιατί εγώ κοιτάω μόνο ευρωπαϊκό χάρτη. αμερική κοιτάμε μόνο ή και ασία,ιαπωνία κλπ;

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε 2 βασικά μοντέλα GFS, ECMWF και τον τρελοκαναδό που συμφωνούν ότι 30-31 θα έχουμε χιονοκακοκαιρία στη χώρα μας!όλα συμφωνούν μάλιστα γι αυτές τις μέρες συγκεκριμένα!έχουμε 9-10 μέρες ακόμα μέχρι εκει....Είναι πάρα πολλές, αλλά θεωρώ ότι 3 χώρες παίζουν μπάλα εμείς, η Ιταλία κι η Τουρκία.Εμείς είμαστε στη μέση οπότε θεωρώ ότι κάτι θα πάρουμε απ όλο αυτό που φαίνεται αρκει να υπάρξει και κατάβαση και να μη μας τα μαζέψει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο 12αρι έχουμε καλύτερο αζόρ..καλύτερο αυλώνα έστω και αν δεν πετάει μυτη εκεί που πρέπει..μιλαω για κεντροβορεια..πιστευω οτι όσο φτάνουμε στις ώρες θα δυτικίζει..αυτό βλέπω στα τελευταία τρεξίματα..βέβαια τα ενς αντι να κορδονιασουν..μακαρονιάζουν!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευρωπαιεεεεεε τρελαίνομαιιιιιιι....... γιατί μου το κάνεις αυτοοο? Θα αλλάξεις βρε.. θα αλλάξεις κι εσύ όπως κι όλοι οι υπόλοιποι... μια φορά να γίνει το σωστό θελουμε βρε..  με τη μπεπανθολ στο χερι θα μας αφήσεις ρε... το βλέπω εγώ το έργο! Έχουμε και το ukmo απ' την άλλη, κακό για 2ο σερί τρέξιμο... βρεε ευρωπαίε, τζεμη και 'συ γιατί?..

Και συ βρε ευρωπαίε, που 'στε φιλαράκια με το ukmo.. συνέχισε και στα επόμενα τρεξίματα έτσι και τράβα και το φιλαράκι σου στο δικό σου δρόμο....

Η ελπίδα ποτέ δε πεθαίνει φίλοι μου... απόψε θα προσευχηθώ και θα κάνω το σταύρο μου 3 φορές........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπος το κύριο του Ευρωπαϊκού για τα προσηνεμα. Απ'οτι βλέπω ο μ.ο. το υποστηρίζει το σενάριο προσήνεμης ψυχρής εισβολής.

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Jimmyrogue1984 είπε:

Γι Αττική, αρκετά καλό αν και μακριά.....

21.png

Βάλε και για θεσνικη και αν γίνεται το σαιτ ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...