Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα λίγο παραπάνω ύπνος σήμερα, και καλά έκανα όπως φαίνεται, νομίζω πως τα κεντροβόρεια κάπου εδώ τελείωνουν, με το ευνοϊκότερο σενάριο παίρνουμε ψίχουλα, και δεν πιστεύω πως θα βγει φυσικά.

Πως τελειωνεις κατι ρε ετσι χαχαχ....αν δεις τα spread στα 500 και 850..το αντιθετο θα πεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Πως τελειωνεις κατι ρε ετσι χαχαχ....αν δεις τα spread στα 500 και 850..το αντιθετο θα πεις

αν μιλάς για παίο μιλάμε όμως για έναν μέσο όρο που είναι ο καλύτερος των άλλων μοντέλων και αναγκαστικά εκεί θα υπάρχουν δυνατά σενάρια. ΑΛλά εγώ για καλό κεντροβόρειο δίνω 0% πλέον προσωπικά. και ας εκτεθώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Σεναριο 12 του ευρωπαιου

Screenshot_2019-12-22-10-55-22-481.jpeg

Ε ρε τι λινκ σε έδωσα..χαχα ..βρήκες ασχολία ..Και εγώ το είδα και ξετρελαθηκα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

αν μιλάς για παίο μιλάμε όμως για έναν μέσο όρο που είναι ο καλύτερος των άλλων μοντέλων και αναγκαστικά εκεί θα υπάρχουν δυνατά σενάρια. ΑΛλά εγώ για καλό κεντροβόρειο δίνω 0% πλέον προσωπικά. και ας εκτεθώ

Όσον αφορά τον ευρωπαίο, για καλό κεντροβόρειο μόνο εάν στηθεί η βάση του αζορικού στις 120 ώρες 500 - 800 χιλιόμετρα πιο δυτικά, δυσκολάκι, αλλά όχι ακατόρθωτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν μην απελπιζεστε τα ενσεμπλς του ευρωπαϊκού βελτιώθηκαν τρελά για κεντροβορεια ..και ας μη φαίνεται...δε φαίνεται γιατί καμία 10 άρια δινουν αντικυκλωνα πάνω μας ...αλλά εγώ μετά από μέρες χιονιζομαι εδώ με 20 σεναρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε όλους κ από μένα.προσωπικα πιστεύω ότι τα κεντροβορεια δεν εχουμε ελπίδες σε πρώτη φάση σίγουρα.εφοσον δεν δημιουργεί σκανδιναβικό εμείς τέλειωσαμε.ας ελπίσουμε να εχει επαρκείς κρύο τουλάχιστον για τα νότια της χώρας.για μας εδώ πάνω περιμένουμε την ενδεχόμενη αναδίπλωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ε ρε τι λινκ σε έδωσα..χαχα ..βρήκες ασχολία ..Και εγώ το είδα και ξετρελαθηκα

Χαχα τα εψαξα ολα τα σεναρια για 1-4 Ιανουαριου κυριως... Καποια μας δινουν εδω πανω κατι λιγα ( γυρω στα μισα σεναρια)... Και πολλα σεναρια θαβουν την Πινδο και την Τουρκια

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σεναριο 15 του GEM...

gens-15-1-192.png

gens-15-1-216.png

gens-15-2-180.png

gens-15-2-192.png

gens-15-2-204.png

gens-15-2-216.png

Εχει και αλλο γυρο μετα με περιπου 15 mm χιονι για Θεσσαλονικη

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Όσον αφορά τον ευρωπαίο, για καλό κεντροβόρειο μόνο εάν στηθεί η βάση του αζορικού στις 120 ώρες 500 - 800 χιλιόμετρα πιο δυτικά, δυσκολάκι, αλλά όχι ακατόρθωτο.

καλά σίγουρα Γιώργο. Αλλά προσωπικά ούτε καν αγχώνομαι πλέον. Θα αγχωνόμουν αν το ευρωπαϊκό ήταν το ανατολικότερο σενάριο και τα άλλα είχαν τον αυλώνα δυτικότερα. Τώρα που δεν ισχύει αυτό, δεν χάνω τον ύπνο μου ακόμα. 

Τον ύπνο μου θα τον χάσω μετά από τις αρχές του Γενάρη που όπως φαίνεται ξαναδιαμορφώνεται η κυκλοφορία που μου αρέσει πολύ. η κρύα καλοήθης ημιζωνική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για την ιστορία το icon χειροτερεύει και άλλο

Προσπαθεί όμως να φτιάξει σκανδιναβικο στις 120 όπου και τελειώνει το εξαρι του.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για να δουμε το 6αρι! Εχει καμποσα runs παντως που το κυριο δινει κατι καλο για προσηνεμα! Καλο θα ναι να ριξει και τιποτα Τρικαλα Κορινθιας που θα μαι 3-6 Ιανουαριου 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πάλι από τον Γενάρη θα περιμένουμε να κρατήσει ψηλά την σημαία του Χειμώνα..

Πάντα, ο Ιανουάριος είναι η καρδιά του χειμώνα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, g_ar είπε:

Δεν μου αρέσει και τόσο το 6αρι. Είναι πιο κοντά τα 2 χαμηλά.

Δεν έχει σημασία. Ο διαχωρισμός θα γίνει έτσι κι αλλιώς. Φαίνεται εξάλλου για εκεί το πάει. Το στοίχημα είναι να πάνε όλο και πιο δυτικά, και αυτό μέχρι τώρα κερδηθηκε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Ελαφρως πιο εξασθενημενο το καναδικο Χ, δυτικοτερα ο Αζορ, δυτικοτερα και η τυφωνομυξα, αλλα βορειοτερα το ριτζαρισμα του Αζορ. Δεν ξερω αν αυτο το τελευταιο επηρεαζει υπερ ή κατα μας την πορεια της μυξας.

Νομιζω ως εδω μοιαζει περισσοτερο με το χθεσινο 18ρι.

Περισσότερες οι βελτιώσεις πάρα οι χειροτερευσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ήμουν  αλλού, αλλά ήδη από την αρχή φάνηκε χειρότερο το ραν, και είναι.

 

και βάση αμερικής θα μπει και μέρος [ή θα προσπαθήσει περισσότερο] της μαούνας στην κυκλοφορία της Ευρώπης.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Δεν μου αρέσει και τόσο το 6αρι. Είναι πιο κοντά τα 2 χαμηλά.

Σωστός ο Γιώργος, αυτό είναι το πρόβλημα του 6αριού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...