Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαγραμμα στα συνορα ουκρανιας-ρουμανιας.Κατα τ αλλα εδω στα κεντροβορεια θα εχουμε ομιχλες και ολα καλα...Εχουμε ξεχασει ποιο ειναι το φυσιολογικο...

 

Screenshot_2019-12-12-10-37-03-040_com.android.chrome.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Διαγραμμα στα συνορα ουκρανιας-ρουμανιας.Κατα τ αλλα εδω στα κεντροβορεια θα εχουμε ομιχλες και ολα καλα...Εχουμε ξεχασει ποιο ειναι το φυσιολογικο...

 

Δε νομίζω να είναι κανείς ικανοποιημένος από τις ομίχλες... Τουλάχιστον από το δεύτερο δεκαήμερο του Δεκέμβρη και μετά το χιόνι ψάχνουμε, το οποίο δυστυχώς δε φαίνεται να έρχεται τουλάχιστον σύντομα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Διαγραμμα στα συνορα ουκρανιας-ρουμανιας.Κατα τ αλλα εδω στα κεντροβορεια θα εχουμε ομιχλες και ολα καλα...Εχουμε ξεχασει ποιο ειναι το φυσιολογικο...

 

Screenshot_2019-12-12-10-37-03-040_com.android.chrome.png

Ακόμα χειρότερα αυτοί....................(Φθάνουν και 14 βαθμούς πάνω από κλιματικά)

είμαι πολύ περίεργος που θα καταλήξει όλη αυτή η ΑΗΔΙΑ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Orinos είπε:

Ακόμα χειρότερα αυτοί....................(Φθάνουν και 14 βαθμούς πάνω από κλιματικά)

είμαι πολύ περίεργος που θα καταλήξει όλη αυτή η ΑΗΔΙΑ.....

Σε ένα μεγάλο μπαμ, για μια φορά μόνο στον φετινό χειμώνα. Το ποιοι θα είναι τυχεροι άγνωστο, μεγαλύτερες πιθανότητες έχουν τα προσηνεμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!Πάμε για Πρωτοχρονιά να δούμε τι παίζει, τα Χριστούγεννα δε νομίζω ότι θα χουμε ιδιαίτερες αλλαγές, παίζουν βροχοχαμηλάκια λόγω Άτλα βέβαια!Θα βαφτίσουμε και τις ομίχλες ενδιαφέρον φαινόμενο, θα μου πεις αφού δεν υπάρχει τίποτα άλλο ενδιαφέρον, κάτι είναι και το πέπλο σαν εικόνα!Γενικά σε όλη την Ευρώπη, η κατάσταση θα είναι για τα μπάζα, αφου απουσιάζει ο χειμώνας!Μια χαρά τα πάνε τα μακροπρόθεσμα όλων, που να θυμίσω, ότι ομοφωνούσαν για θερμότατο χειμώνα σε όλη την Ευρώπη και σχετικά ξηρό κι όλας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα μου λετε οτι δεν γινεται να καιω το διαστημα μέχρι 10 Γενάρη. 

Ολο απογοητευεστε και δεν θελετε να το δειτε οτι σχεδον ο μισος χειμωνας σιγουρα θα φυγει ακλαφτος. Και φαινεται απο τωρα το θεμα. 

Καλες γιορτες δεν ξανακοιταω χαρτες μεχρι χριστουγεννα με Πρωτοχρονιά. Μονο τις βροχες θα σχολιαζω προσωπικα που να λεμε και ευχαριστω που δεν μας ψηνει ο ηλιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα. Αντε να πω κι εγω τη γνωμη μου. Οπως λενε πολλα παιδια παει ο Δεκεμβρης οντως, εκτος απο το 3ο δεκαημερο που εγω δε το ξεγραφω εντελως. Απο τις 18 του μηνα και μετα θα εχουμε μια ξεκαθαρη εικονα. Ελπιδα ολων οταν πια θα ειμαστε στα τελη Δεκεμβρη να βλεπουμε ωραια χειμερινα διαγραμματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Μετα μου λετε οτι δεν γινεται να καιω το διαστημα μέχρι 10 Γενάρη. 

Ολο απογοητευεστε και δεν θελετε να το δειτε οτι σχεδον ο μισος χειμωνας σιγουρα θα φυγει ακλαφτος. Και φαινεται απο τωρα το θεμα. 

Καλες γιορτες δεν ξανακοιταω χαρτες μεχρι χριστουγεννα με Πρωτοχρονιά. Μονο τις βροχες θα σχολιαζω προσωπικα που να λεμε και ευχαριστω που δεν μας ψηνει ο ηλιος

Μην είσαι τόσο απαισιόδοξος! Εγώ δεν έχω κάψει τίποτα ακόμη! Κι αν ξαφνικά σκάσει μια ψυχρή εισβολή εκεί κατά τις 20-22;

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι όποιες ψυχρές εισβολές θα φαίνονταν 8-10 μέρες πριν στο περίπου δηλαδή λίγο αριστερά, λίγο δεξία κάτι θα δειχνε...Όπως και με την Αριάδνη και με τη Σοφία και τον Τηλέμαχο το ψυθιρίζανε κάνα 10ήμερο πριν ότι θα γίνει κατάβαση....Βέβαια αν είναι καμια μύξα προσήνεμη π.χ. που αφορά 3-4 νομούς δεν την ανιχνεύει τόσο νωρίς είναι αλήθεια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ευτυχώς ο τζίφος και το αικον στα 6αρια τους δεν πήγαν προς ευρωπαίο και δη γαλλικό [το γαλλικό σε σχέση με εχθές είναι καλύτερο, αλλά πάλι χάλια είναι]. μακάρι να βγει το 6αρι του τζίφου. Η συνέχεια δεν έχει κάτι, πέρα από το γεγονός ότι τα υψόμετρα παγοποίησης θα φτάσουν σε επίπεδα Ιουνίου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Γιάννης μασ said:

Πάντως θα βγάλει  ψυχρή εισβολή στην 2η καρτέλα το 06αρι

Ναι στις 350 ώρες κάτι θα βγάλει ε γι αυτό είπα πάμε να δούμε για Πρωτοχρονιά αν και ακόμα κι έτσι η θέση του Η δεν είναι κι η καλύτερη.Ε παράξενο πολύ θα ταν αν δε κατέβαζε κάτι τέλη Δεκέμβρη στην Ευρώπη, σπάνιο να είναι κάλμα όλα τέτοια περίοδο...

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτά να τα βλέπει κι ο φίλος μου ο Μίχος, πως έρχονται διατάξεις σωστές από πάνω μας με το Η πιο ψηλά στη δυτική Ευρώπη (αν κι η κατάληξη είναι άσχημη στο τέλος) κι οχι με κάτι σαν ζωνική 😁

Σε πειράζω....

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο μεσοδιάστημα Χριστουγέννων-Πρωτοχρονιάς θα εχουμε την πρώτη ψυχρή εισβολή..το που  θα καθίσει θα φανεί την επόμενη εβδομάδα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν με ενδιαφέρουν οι 300 ώρες...αλλα μ αρέσουν  οι θέσεις των συστημάτων στις 180...επιμένω ότι στις 15 του μηνος θα αχνοφαινεται η τάση για  24-26 δεκεμβρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως εχθές ένας εδώ που παρατηρεί τα "σημάδια" της φύσης, έλεγε για χιόνι στα χαμηλά της βόρειας χώρας για τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου...Μέχρι τότε, όχι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο δεκεμβρης εχει καει εκτος αν προλαβει να κανει κατι στις 3-4 τςλευταιες μερες του. Κατα τα αλλα παμε για αλλον ενα μηνα με θερμοκρασιες πολλους βαθμους πανω απο τα κανονικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Ο δεκεμβρης εχει καει εκτος αν προλαβει να κανει κατι στις 3-4 τςλευταιες μερες του. Κατα τα αλλα παμε για αλλον ενα μηνα με θερμοκρασιες πολλους βαθμους πανω απο τα κανονικα

Να βγει και λιγο ο ηλιας να στεγνωσουμε γιατι σκουριασαν τα κοκκάλια μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 ωρες πριν την κακοκαιρία και το γαλλικό συνεχίζει να με πονοκεφαλιάζει άσχημα..

arpegeeur-0-42.png?6

και ο πολύ καλός τζίφος...

gfs-0-42.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, [weathermaniac] said:

30 ωρες πριν την κακοκαιρία και το γαλλικό συνεχίζει να με πονοκεφαλιάζει άσχημα..

arpegeeur-0-42.png?6

και ο πολύ καλός τζίφος...

gfs-0-42.png?6

Στο βαθος του χαμηλου ειναι η διαφορα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

Στο βαθος του χαμηλου ειναι η διαφορα?

Είναι και το βάθος του [όσο μεγαλύτερη βαροβαθμίδα τόσο ισχυρότερο δυτικό ρεύμα], αλλά και το πόσο αποκομμένο είναι από τον αρχικό αυλώνα. Και βασικά το δεύτερο είναι που κάνει την πολύ μεγαλύτερη ζημιά για την Ήπειρο περισσότερο. Επειδή λοιπόν είναι πιο αποκομμένο, η κίνησή του θα είναι έντονα πιο νοτιοανατολική το οποίο αλλάζει το ανεμολογικό πεδίο, και μειώνει τον υετό αρκετά έως πολύ, και ταυτόχρονα ανεβαίνουν και οι θερμοκρασίες, με αποτέλεσμα να έχεις και λιγότερα φαινόμενα και πάνω από 500 μέτρα διαφορά στα υψόμετρα από το ένα σενάριο στο άλλο παρόλο που είμαστε τόσο κοντά χρονικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, [weathermaniac] said:

Είναι και το βάθος του [όσο μεγαλύτερη βαροβαθμίδα τόσο ισχυρότερο δυτικό ρεύμα], αλλά και το πόσο αποκομμένο είναι από τον αρχικό αυλώνα. Και βασικά το δεύτερο είναι που κάνει την πολύ μεγαλύτερη ζημιά για την Ήπειρο περισσότερο. Επειδή λοιπόν είναι πιο αποκομμένο, η κίνησή του θα είναι έντονα πιο νοτιοανατολική το οποίο αλλάζει το ανεμολογικό πεδίο, και μειώνει τον υετό αρκετά έως πολύ, και ταυτόχρονα ανεβαίνουν και οι θερμοκρασίες, με αποτέλεσμα να έχεις και λιγότερα φαινόμενα και πάνω από 500 μέτρα διαφορά στα υψόμετρα από το ένα σενάριο στο άλλο παρόλο που είμαστε τόσο κοντά χρονικά.

Ωραιος ευχαριστω για την επεξηγηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...