Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές χειμωνιάτικης κακοκαιρίας 3-5/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και από μένα. Πρώτη μου αναφορά σε αυτό το φόρουμ αλλά κάποιοι παλιοί ίσως με θυμούνται. 

Αρχικά καλό χειμώνα και καλά χιόνια σε όλους με υγεία. Θα σας γράφω φέτος από προσηνεμες υπερδυνάμεις μιας και εκτελώ το καθήκον μου προς την πατρίδα στα 650 μέτρα του Βαρνάβα αυτή τη στιγμή και αργότερα θα τοποθετηθω στο στρατόπεδο της Κύμης λίγο πάνω από το χωριό.

Αυτό ένα πράγμα σημαίνει. Ότι ο προσηνεμος χιονιάς της 20ετιας είναι προ των πυλών....

Και για να είμαι εντός θέματος 7 βαθμοί με πυκνή ομίχλη εδώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Καλημέρα και από μένα. Πρώτη μου αναφορά σε αυτό το φόρουμ αλλά κάποιοι παλιοί ίσως με θυμούνται. 

Αρχικά καλό χειμώνα και καλά χιόνια σε όλους με υγεία. Θα σας γράφω φέτος από προσηνεμες υπερδυνάμεις μιας και εκτελώ το καθήκον μου προς την πατρίδα στα 650 μέτρα του Βαρνάβα αυτή τη στιγμή και αργότερα θα τοποθετηθω στο στρατόπεδο της Κύμης λίγο πάνω από το χωριό.

Αυτό ένα πράγμα σημαίνει. Ότι ο προσηνεμος χιονιάς της 20ετιας είναι προ των πυλών....

Και για να είμαι εντός θέματος 7 βαθμοί με πυκνή ομίχλη εδώ

Καλωσηρθες γκρινια...😜😜

Καλες αναφορες και καλη θητεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Η πρώτη καθαρά χειμωνιάτικη ημέρα για τον φετινό χειμώνα! 3,7 βαθμοί εδώ στο Μακροχωρι στον κάμπο και ψιλόβροχο .... 8,2 χιλιοστά για σήμερα 11,8 στο σύνολο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, geopithis είπε:

Καλημέρα!

1η αναφορά στο νέο φόρουμ με παγωμένα γυαλακια να πέφτουν κοντά στις 7.30 στο Επταπύργιο με Τ στους 2. Πιο πριν δυστυχώς δε ξέρω αν πρόλαβε να το γυρίσει καθόλου, μάλλον δύσκολο. Ωραίες εικονες βλέπω σε Φίλυρο Χορτιάτη. Μπραβο! Άντε πάμε δυναμικά μπας κ δούμε κάτι καλό τον υπόλοιπο αγαπημένο μας Δεκέμβρη!

Η πρώτη αναφορά είναι και φουλ χειμωνιάτικη!!! Άντε καλή αρχή να έχεις καλές αναφορές καλώς μας ήρθες και πολύ σύντομα αναφορές με χιόνια!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, bouasss είπε:

Κατ'αρχην καλως σας βρηκα παιδια και παλι. Ευχομαι εναν χειμωνα με πολλα χιονια και απειρες συγκινησεις. Κατ' δευτερον να κανω την πρωτη μου αναφορα απο Κιλκις οπου μολις το γυρισε σε χιονι μαγκες.

Καλώς ξαναβρεθήκαμε φίλε!!! Καλές και πολλές χιονοαναφορές!!! 

Αρκετές εκπλήξεις σήμερα η κακοκαιρία...πολύ χαμηλότερα τα υψόμετρα από ότι έδειχναν κυρίως στην κοιλάδα του Αξιού.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναφορα φιλου.....

ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ χιονίζει από τα 200 μέτρα και πάνω....προς δερβενι με αλυσίδες να προσεγγίσεις τα βόρεια προάστια και το φιλυρο από πίσω από δερβενι όμορφες λευκές καλημερεεεεεες....

FB_IMG_1575442205845.jpg

FB_IMG_1575442209071.jpg

FB_IMG_1575442232047.jpg

FB_IMG_1575442211512.jpg

FB_IMG_1575442213938.jpg

FB_IMG_1575442216430.jpg

FB_IMG_1575442221066.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Αναφορα φιλου.....

ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ χιονίζει από τα 200 μέτρα και πάνω....προς δερβενι με αλυσίδες να προσεγγίσεις τα βόρεια προάστια και το φιλυρο από πίσω από δερβενι όμορφες λευκές καλημερεεεεεες....

FB_IMG_1575442221066.jpg

Αντε και στα δικά μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυνατός βοριάς με βαριά συννεφιά και κάποιες διάσπαρτες ψιχάλες Κορυδαλλό,μια χαρά σήμερα .

Πόσο μου έλειψε όλο αυτο......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χόχλια ισχυρή βροχή προς χιονόνερο σταδιακσ, με 2,5οC....ομιχλωδες σκηνικο....

Προυσος 5.9οC και 9,7mm

Kαρπενήσι στους 3οC....16,5mm....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιβεβαίωση του ευρωπαίου στις θερμοκρασίες εδάφους εδώ στην περιοχή που έδινε 4 βαθμούς και βροχούλα....καμία σχέση ο τζίφος που έδινε 2 βαθμούς και χιόνι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με σχετική άπνοια ήρθα στη δουλειά κατά τις 7 και κοντεύει να με πάρει ο αέρας.

Ψιχαλιζει εδώ με τις ριπές στα 7bf.Χιονίζει στη κορυφή της Πάρνηθας με 1.5c περίπου και όσο πάει θα κατεβαίνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο δρόμο για Σίνδο με τσουχτερό κρύο και βαριά χειμωνιάτικη συννεφιά. 4οC και συνεχώς πέφτει. Μέγιστη 8οC στις 24:00 τα μεσάνυχτα χθες! Χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απόκοσμο το τοπίο εδώ . Πυκνή ομίχλη με έντονη βροχή και 6.5 βαθμούς. Λογικά χιονίζει Πάρνηθα πάνω από τα 1200

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...