Jump to content
sotos*snow

Αναφορές κακοκαιρίας "ΔΙΔΩ" 10-12 Δεκεμβρίου 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kάτι φαινεται ναρχεται....εκτος προγραμματος θαρρω, αλλα εντος στροβιλισμου και σε περιβαλλον ασταθες.....

1-1,5mm σημερινσ, αν προλαβα να δω καλα στο αναλογικο φευγοντας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμβαίνουν και αυτά...Στάσιμος σχεδόν έχει ρίξει και γω δε ξέρω πόσο νερό μέσα στον Σαρωνικό αφηνοντας ανεπηρέαστους έως τώρα τους σταθμούς πλην Αίγινας.Αν συνέχιζε τη ρότα του θα βρεχομασταν ήδη.Οσο περνάει η ώρα θα λιγοστεύουν και οι ελπίδες.

Βρέχει Ελευσίνα αλλά όχι από αυτόν τον πυρήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Άιντε μωρέεεε μας γκαστρωσες πρωινιατικααα.

Προσανατολισμός ΝΝΑ

IMG_20191212_084029.thumb.jpg.8fcc523d276a8470751658efd960c852.jpg

Η λαυρεωτικη θα φαει τα καλα..Εμεις μαλλον τα αποφαγια γειτονακι μου..Στα νοτια ειναι καλος ο πυρηνας..Οτι ερθει σε μας..Δε βαριεσαι..Χορτασμενοι ειμαστε..Αντε αλλα 27mm μεχρι τελος του μηνα για να σπασω υετικο ετησιο ρεκορ..Θα πεσουν αραγε??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Η λαυρεωτικη θα φαει τα καλα..Εμεις μαλλον τα αποφαγια γειτονακι μου..Στα νοτια ειναι καλος ο πυρηνας..Οτι ερθει σε μας..Δε βαριεσαι..Χορτασμενοι ειμαστε..Αντε αλλα 27mm μεχρι τελος του μηνα για να σπασω υετικο ετησιο ρεκορ..Θα πεσουν αραγε??

Δε θέλει πασα μου.Εχει μουλαρωσει! Κοίτα δω...

IMG_20191212_095211.thumb.jpg.ae860ecdf3e21eca7fd754b60cf5ca06.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35mm η Διδώ συνολικά μέχρι τώρα στην δυτική Χαλκιδική, ενώ άρχισε ξανά μέτρια βροχόπτωση. 73mm Ο μήνας Δεκέμβρης μέχρι τωρα.Ελαχιστη 8.7 ,τώρα 10

Επεξεργάστηκε από weatherlover 64
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Το Μέτσοβο χωρίστηκε σήμερα 11/12 στα δύο όσον αφορά στη χιονόπτωση- χιονόστρωση που δεν κατάφεραν να κατέβουν χαμηλότερα από τις παρυφές του!!

image.thumb.png.7e5e3b9dc4de2121bac678dac1a79503.png

Συνηθισμενη περιπτωση που στο μισο Μετσοβο μπορει να χιονιζει ενω το αλλο μισο θα βρεχει.Τα σπιτια με το πιο χαμηλο υψομετρο στο Μετσοβο ειναι περιπου στα 1000 μετρα ενω τα σπιτια με το μεγαλυτερο υψομετρο ειναι περιπου στα 1240 μετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mείναμε με τη συννεφια....το Σάββατο τώρα και μετά υπομονή λίγες μέρες....ισως να ειναι απο τις γλυκυτερες αναμονές!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Συνηθισμενη περιπτωση που στο μισο Μετσοβο μπορει να χιονιζει ενω το αλλο μισο θα βρεχει.Τα σπιτια με το πιο χαμηλο υψομετρο στο Μετσοβο ειναι περιπου στα 1000 μετρα ενω τα σπιτια με το μεγαλυτερο υψομετρο ειναι περιπου στα 1240 μετρα.

Ας ειχα ενα σπιτι στο μετσοβο και ας ηταν στα παρακατιανα😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, teo_73 είπε:

Συμβαίνουν και αυτά...Στάσιμος σχεδόν έχει ρίξει και γω δε ξέρω πόσο νερό μέσα στον Σαρωνικό αφηνοντας ανεπηρέαστους έως τώρα τους σταθμούς πλην Αίγινας.Αν συνέχιζε τη ρότα του θα βρεχομασταν ήδη.Οσο περνάει η ώρα θα λιγοστεύουν και οι ελπίδες.

Βρέχει Ελευσίνα αλλά όχι από αυτόν τον πυρήνα.

Εδω Ασπροπυργο στην γεφυρα..χαμπαρι δε πηρα..Ουτε ψιχαλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι και πριν λίγο ψιχάλιζε στη Ρόδο αλλά ήδη πια ο ήλιος κάνει σιγά σιγά την εμφάνισή του.  Γυρω στα 30 χιλιοστά για σήμερα και storm total Διδούς στα 130 χιλιοστά! (στην πόλη πάντα).  Θα έχουμε πάντως κι άλλα νερά αύριο και ίσως και το Σαββατόβραδο.  Επιπλέον από χθες νιώθεις και πιο έντονα ψύχρα.  14.5 βαθμοί τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, freeze είπε:

Σταυρό Θεσσαλονίκης ασταμάτητη βροχή .... πολύ καιρό είχαμε να δούμε πολυημερη διαταραχή .... 

Παλιές εποχές θυμίζει η διάρκεια από τη διδω. Εύοσμος συνεχίζει ποτιστικη βροχη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, brainstorm είπε:

Μέχρι και πριν λίγο ψιχάλιζε στη Ρόδο αλλά ήδη πια ο ήλιος κάνει σιγά σιγά την εμφάνισή του.  Γυρω στα 30 χιλιοστά για σήμερα και storm total Διδούς στα 130 χιλιοστά! (στην πόλη πάντα).  Θα έχουμε πάντως κι άλλα νερά αύριο και ίσως και το Σαββατόβραδο.  Επιπλέον από χθες νιώθεις και πιο έντονα ψύχρα.  14.5 βαθμοί τώρα

Το τερματισες ρε φιλαρακι παλι..Διαπρεπει η ροδος,διαπρεπουν και οι Αμπελοκηποι..Ευγε..👏

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όντως έχει φορτώσει ο καιρός!  21 τα mm μέχρι στιγμής της Διδώ.. 21 που προσωπικά τα έχω νιώσει σαν 121!!!
13,1 Η Τ. χειμωνιάτικο κρυουλάκι !

Επεξεργάστηκε από ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...