Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ''ΖΗΝΟΒΙΑ'' 27-31/12/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα μου απαντησε μετερολογος της δυτικης αττικης. Λογω χιονοσκεπους εδαφους και ΒΔ που κανει θαυματα, μπορει προσχερα να χιονισει και πολυ χαμηλα. Στην μπριζα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας αφήνω γιατί 2 μέρες είμαι αυπνος... 

Έχω μεγάλη αισιοδοξία για αύριο ειδικά από τις 7-8 το πρωί και για 12 ώρες.... Θα έχουμε εκπληξαρες άνευ προηγούμενου... 

Αντε τώρα να κοιμηθείς με τον άνεμο να μαστιγώνει τα μπαλκόνια μου..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Eμεινες αποκλεισμένος πάνω ωρέ?

4,4οC η θερμοκρασία εδώ στα μελίσσια με θυελλώδη ΒΒΑ....δεν βλέπω να βαίνουν καλώς τα πράγματα!!!

Έχουν ανοίξει το δρόμο παρά τα 25 εκ μετρημένο σχεδόν χιόνι που χει... Αλλά τώρα ρίχνει οι άλλο , κ έχει ξαναστρωσει το δρόμο, χωρίς ομως   τις χθεσινες ραγδαιοτητες!! Άρτι αφιχθεις από Γογολα, όπου συζητούσαμε με τον Αρτινη κ με νέους επισκέπτες για χιονιαδες 3 μέτρων τη δεκαετία του 90 στο χωριό!!  Έχει κ ένα υπέροχο ροζέ κρασί ο μπαγασας !!!!

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τριζει ο τοπος απο τα μπουμπουνητα!

Ασταματητη βροχη απο χθες νωρις το μεσημερι. Θαβονται τα ορεινα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ δυνατές ριπες βορια αυτή τη στιγμή  στους Αμπελόκηπους κ κρύο!!! Στη Ρόδο πάλι βλεπω έχουν ανοίξει κυριολεκτικά οι ουρανοί με ανατολικό άνεμο (προφανώς το κέντρο του χαμηλού είναι κοντά στο νησί), και με 15 χιλιοστά βροχής ήδη η νέα ημέρα (θερμοκρασία 9 βαθμοί).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει ανέβει η θερμοκρασία εδώ τις τελευταίες ώρες, κατά σχεδόν 2 βαθμούς σε σχέση με νωρίτερα.... 7.1  βαθμοί τώρα...

Ο αέρας δυναμώνει μου φαίνεται.......

Δίνει πόνο ο αέρας που και που... όταν βαράει ριπές...... άντε να δούμε αύριο τι θα δούμε.. έχει ενδιαφέρον, μια περιέργεια την έχω χεχε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Για πρώτη φορά στα χρονικά όπως αναφέρεται έστρωσε χιόνι στη Σύμη.

xionise.jpg.585505c30c4f1c4b485d101c3f4230da.jpg

https://www.zougla.gr/greece/article/zinovia-to-estrose-stin-akritiki-simi

Χαλάζι είναι, όχι χιόνι φίλε θεοδωρη, κ ξέρεις ότι δε θα μπορούσε να ναι χιόνι.... απλά κάποιοι που δεν έχουν δει ποτέ χιόνι στα νησιά μας, μπερδεύονται....

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Χαλάζι είναι, όχι χιόνι φίλε θεοδωρη, κ ξέρεις ότι δε θα μπορούσε να ναι χιόνι.... απλά κάποιοι που δεν έχουν δει ποτέ χιόνι, μπερδεύονται....

Χαχα μολις είδα τα βιντεο Σταυρο.Και μάλλον το χουν αναπαράγει πολλοί.Για μια στιγμή σκέφτηκα τι ορεινά έχει η Σύμη αλλά λέω άστο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπείτε εδώ http://kaparelli.meteoclub.gr/ και απολαύστε live σε εξέλιξη αυτή την στιγμή χιονοκαταιγίδα στο Καπαρέλλι Βοιωτίας (κάτω από την κάμερα πατήστε play για live συνθήκες)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενταση φαινομενων στη Χαλκιδα το τελευταιο 10λεπτο (οχι οτι ειχαν σταματησει καθολου...). Η δορυφορικη τουμπανιασε απ οτι βλεπω.....ευχομαι σε ολους να μην εχουμε προβληματα λογω ακραιων φαινομενων....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 18αρι δίνει αύριο μεσημέρι υψόμετρα παγοποίησης 500 μέτρα στο λεκανοπέδιο με καθαρό ΒΔ επιφανείας.

 

Λέτε να τρίβουμε τα μάτια μας τελικά αύριο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καμμένα Βούρλα....χιονιζει διπλα στη θαλασσα....πριν λιγη ωρα!!

https://www.facebook.com/groups/13490723682/permalink/10157054312573683/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...