Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι μια τεραστιων διαστασεων ευκαιρια για εναν υπερχιονια που θα τον θυμομαστε για χρονια....για τις θερμοκρασιες δε νομιζω να υπαρχει θεμα αρει να ειμαστε στον ψυχρο τομεα και οσον το δυνατον πιο μακρια απο το θερμο...και ενα -3 πιστευω θα αρκει με την καταλληλη διαταξη απο την στιγμη που απο πανω μας θα υπαρχει πολυ περισσοτερο ψυχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως αυτή η προσμονή είναι ψυχοβγαλτικη αλλά ταυτόχρονα και μαγική.Δεν υπάρχει καλύτερο αίσθημα από το να είναι παραμονή Πρωτοχρονιάς και να ξέρεις πως υπάρχουν πιθανότητες να χιονιστεις σε λίγες μέρες.Ονειρο πραγματικά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

 To χαμηλό είναι τόσο εκτεταμένο που δε θα μείνει κανείς χωρίς υετό. Το θέλουμε πιο νοτιοανατολικά για να χιονιστουν όλα τά πεδινά, τουλάχιστον από Λαμία και βορειότερα καθότι δε δείχνει να κινείται ανατολικά, ή εναλλακτικά να τραβήξει περισσότερο ψύχος από τον αυλωνα πριν αποκοπεί.

Ουσιαστικά να βγει σχεδόν όπως το gem

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ειναι μια τεραστιων διαστασεων ευκαιρια για εναν υπερχιονια που θα τον θυμομαστε για χρονια....για τις θερμοκρασιες δε νομιζω να υπαρχει θεμα αρει να ειμαστε στον ψυχρο τομεα και οσον το δυνατον πιο μακρια απο το θερμο...και ενα -3 πιστευω θα αρκει με την καταλληλη διαταξη απο την στιγμη που απο πανω μας θα υπαρχει πολυ περισσοτερο ψυχος

σε αυτές τις Τ είμαστε τώρα όπως είναι τουλάχιστον στην αρχή,μετά ανεβαίνουν. αλλά είναι με ανατολικούς εξ ου και οι θερμοκρασίες 3-4 που δίνει. το θέμα είναι ότι αν πάει πιο ανατολικά και θα ρίξει τις Τ στα 850 και βαρδάρη θα έχουμε και όσο μένει στάσιμο το χαμηλό η θερμοκρασία θα ανέβει μεν στα 850,αλλά δεν θα μας το κάνει βροχή εδώ στα βόρεια τουλάχιστον,για κεντρική ελλάδα δεν είμαι 100% σίγουρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εγω αν και προσηνεμος,θελω κεντροβορειο...Μονος ο παιος εμεινε αδερφια..Θα πεσει κι αυτος...Δυνατη κακοκαιρια...Ευγε!!!

εγώ θα δω χιόνι η πάλι ο αδικημένος???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Για εδώ δεν έχω ελπίδες πάντως. Πως να γίνει το 0 στα 850 -7;

Για -7 δεν υπάρχει περίπτωση πλέον, το θέμα είναι να έχει τουλάχιστον ένα -4 και ένα -6 στον κάμπο+ΒΔ. Έτσι θα χιονίσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

GFSOPIT12_219_18.png

Αν μείνει κρύο θα είναι τρελά δεν νομιζω πέρσι να είχαμε τόσα χιλιοστά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Για εδώ δεν έχω ελπίδες πάντως. Πως να γίνει το 0 στα 850 -7;

Μην κολλάς στο -7, ας έρθει το χαμηλό εκεί που θέλουμε και καθόλου απίθανο να σου αρκεί και ένα -4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, g_ar είπε:

Για -7 δεν υπάρχει περίπτωση πλέον, το θέμα είναι να έχει τουλάχιστον ένα -4 και ένα -6 στον κάμπο+ΒΔ. Έτσι θα χιονίσει.

Χλαπάτσες σε εξάρσεις δηλαδή, και με θετικές. Πάμε παρακάτω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

σε αυτές τις Τ είμαστε τώρα όπως είναι τουλάχιστον στην αρχή,μετά ανεβαίνουν. αλλά είναι με ανατολικούς εξ ου και οι θερμοκρασίες 3-4 που δίνει. το θέμα είναι ότι αν πάει πιο ανατολικά και θα ρίξει τις Τ στα 850 και βαρδάρη θα έχουμε και όσο μένει στάσιμο το χαμηλό η θερμοκρασία θα ανέβει μεν στα 850,αλλά δεν θα μας το κάνει βροχή εδώ στα βόρεια τουλάχιστον,για κεντρική ελλάδα δεν είμαι 100% σίγουρος

ναι αυτο εννοω για την φαση που τα 850 ακομη και στην καταλληλη διαταξη θα αριχσουν να ανεβαινουν...με την καταληλη διαταξη μπορει να φτανει και κατω απο το -3 και απο το -2 μη σου πω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Αν μείνει κρύο θα είναι τρελά δεν νομιζω πέρσι να είχαμε τόσα χιλιοστά 

Αν ειχαμε τις καταλληλες θερμοκρασιες την αλλη εβδομαδα  το 1988 θα ηταν ενας νανουλης μπροστα του χαχα

Εχω ξενερωσει απιστευτα μπροστα στη σκεψη οτι θα χασουμε μια ιστορικη ευκαιρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εγω αν και προσηνεμος,θελω κεντροβορειο...Μονος ο παιος εμεινε αδερφια..Θα πεσει κι αυτος...Δυνατη κακοκαιρια...Ευγε!!!

Γιατι ετσι;Ολα καλα σπιτι;Παρε τηλ.αν θες να μιλησεις σε καποιον.Ολα τα προβληματα λυνονται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Gary είπε:

Χιονιζομαι εγώ τελικά η όχι?🤔

μαλλον ναι αλλα γενικα εσυ εισαι πολυ καλη μοιρα με τα 12αρια,στο οριο ειναι να σου βγαλει ιστορικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Αν ειχαμε τις καταλληλες θερμοκρασιες την αλλη εβδομαδα  το 1988 θα ηταν ενας νανουλης μπροστα του χαχα

Εχω ξενερωσει απιστευτα μπροστα στη σκεψη οτι θα χασουμε μια ιστορικη ευκαιρια

Αν πέσουν οι Τ θα πέσει και ο υετός βέβαια, δεν θα μείνει έτσι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Αν ειχαμε τις καταλληλες θερμοκρασιες την αλλη εβδομαδα  το 1988 θα ηταν ενας νανουλης μπροστα του χαχα

Εχω ξενερωσει απιστευτα μπροστα στη σκεψη οτι θα χασουμε μια ιστορικη ευκαιρια

Έχουμε ελπίδες ακόμα αν και φαίνεται με τα προς το παρόν στοιχεία να χιονιζομαστε πολύ οριακά στις 6 του μηνός και μετά μάλλον λογο του νοτια να τρώμε παλιό βροχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...