Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστος ο καλλιανος. Πρωτα απο ολα λεει οτι κλειδωσε μια σοβαρη διαταραχη. Περιμενει και αυτος τις εξελιξεις των μοντελων. Που και ποσο. Παρασκευη βραδυ θα ειναι ετοιμος να μιλησει για τις λεπτομερειες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι όπως το πάει ο τζιφος θα βγάλει κακοκαιρία πιο light από της Δευτερας,νομίζω πως μέχρι αύριο θα έχουμε βγάλει συμπεράσματα ,μην είμαστε όμως και δυσαρεστημένοι στην Αττική τα βουνά μας είναι γεμάτα από χιόνι,το κακο είναι η προοπτική που βγάζουν τα μοντέλα και μην ξεχνάμε πως σύμφωνα με τα μακροπρόθεσμα δεν είμαστε φαβορί για κάτι ιστορικο και η Ευρώπη επίσης δεν έχει δει σοβαρό χειμώνα ακόμα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, antinod είπε:

Γιώργο μου,γι'αυτη την κακοκαιρία έχω μιλήσει 20 μέρες πριν. Θα είναι η πιο δυνατή από αυτές που έχουμε ζήσει το τελευταίο διάστημα. Προσωπικά,τα 6αρια και 18αρια τα γράφω στα παλαιότερα των υποδημάτων μου. Όσο για το πιο είναι το πιο αξιόπιστο μοντέλο....αν δεν ξέρεις να τα 'διαβαζεις' δεν θα είναι κανένα. Επίσης μπορώ να σου πω ποιο είναι το λάθος αυτού του τρεξίματος του κυρίου....τεσπά..τα λέμε το βράδυ!

Αυτα λεει και ο καλλιανος φιλε περιμενει τις εξελιξεις, λεπτομερειες απο τα μοντελα. Δεν χανεται λεει αυτη η διαταραχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, antinod said:

Γιώργο μου,γι'αυτη την κακοκαιρία έχω μιλήσει 20 μέρες πριν. Θα είναι η πιο δυνατή από αυτές που έχουμε ζήσει το τελευταίο διάστημα. Προσωπικά,τα 6αρια και 18αρια τα γράφω στα παλαιότερα των υποδημάτων μου. Όσο για το πιο είναι το πιο αξιόπιστο μοντέλο....αν δεν ξέρεις να τα 'διαβαζεις' δεν θα είναι κανένα. Επίσης μπορώ να σου πω ποιο είναι το λάθος αυτού του τρεξίματος του κυρίου....τεσπά..τα λέμε το βράδυ!

Μάκη αν θελεις, γράψε το λάθος του μοντέλου, καλό είναι να μοιραζόμαστε τις εκτιμήσεις μας και τη γνώση μας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, isnow said:

Δεν βλέπω κάποια σοβαρή αλλαγή στα ανσαμπλς...3-4 πέτσες για κεντροβόρεια και τα υπολοιπα απο 0 εως τίποτα...

Μα ακομα δεν εχουν βγει οι επιμαχες ώρες στο meteociel τουλαχιστον......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Μα ακομα δεν εχουν βγει οι επιμαχες ώρες στο meteociel τουλαχιστον......

Στο wetterzentrale βγηκαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι εδώ ένα αρθράκι, που ίσως εξηγεί εν μέρει γιατί οι αυλώνες είναι από τα Lidl....

Quote

Weather and climate in Moscow: the hottest December since 1880, artificial snow for the Orthodox Christmas

 
 

CLIMATE AND WEATHER: we are only one third of the winter season, but, after the month of December , we can observe how this was the hottest ever in Moscow .

December ended in fact with a thermal anomaly of 6.0 ° C compared to the norm, making it the hottest ever recorded.

The average temperature for this month was in fact + 0.8 ° C, compared to the standard of -5.2 ° C.

Weather United States: a Christmas that looks like Easter, peaks of over 20 degrees

With a temperature of 7.0 ° reached on December 24, Christmas day was snowless in the Russian capital; taking advantage of minimum temperatures that have dropped below zero, finally, at the end of the month, artificial snow was produced which was brought near the Red Square , in a Christmas market, in Zaryadye Park.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Η να ρθει χιονι μεχρι τις βαρκες η τοτε να ευννοηθουν τα παιδια απο θεσσαλια και πανω ..Για δυο και δεκα νιφαδες γα...με ολη την Ελλαδα...Και φευγουν οι μερες ματαια...

Δεν είναι μάταιο Σάκη, εστω κ σε αυτές τις ντεμι καταστάσεις τα βουνά της κεντρονοτιας χώρας ευνοούνται από χιόνι βλ. Παρνασσό, Ελικώνα, χελμο, Ζήρεια, Πάρνωνα κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Kαι το Jma συνεχίζει και στο 6αρι, γιατί μας το κάνει αυτό!! ακόμα πιο δυτικά!!!

J84-21.GIF?02-6

Μα γιατι ξερει ο mod του οτι πας και το κοιτας 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, tendcol είπε:

 

Ηταν πριν 11ωρες αυτο ...

Με βαση τα χθεσινα 18αρια  ..

Τωρα ? Ασωπη  .. που ελεγε και ο χατζηχρηστος.

Αν του βγει βεβαια θα ελεγε εγω τα ειπα.

Αν οχι ... η ασωπη που λεγαμε πιο πανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ORESIVIOS είπε:

Δεν είναι μάταιο Σάκη, εστω κ σε αυτές τις ντεμι καταστάσεις τα βουνά της κεντρονοτιας χώρας ευνοούνται από χιόνι βλ. Παρνασσό, Ελικώνα, χελμο, Ζήρεια, Πάρνωνα κλπ

Και "καταστρεφονται" της Βορειας Ελλαδας ( βλεπε Σελι , 3/5 πηγαδια , Καϊμακτσαλαν , Λαϊλια Σερρων)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Blacktan είπε:

Ηταν πριν 11ωρες αυτο ...

Με βαση τα χθεσινα 18αρια  ..

Τωρα ? Ασωπη  .. που ελεγε και ο χατζηχρηστος.

Αν του βγει βεβαια θα ελεγε εγω τα ειπα.

Αν οχι ... η ασωπη που λεγαμε πιο πανω

Ακριβώς..διπλωματικές τοποθετήσεις..η θα βρέξει η΄θα χιονίσει ή καλό καιρό θα κάνει..και λογικό...κανένας δεν θέλει να εκτεθεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ORESIVIOS είπε:

Δεν είναι μάταιο Σάκη, εστω κ σε αυτές τις ντεμι καταστάσεις τα βουνά της κεντρονοτιας χώρας ευνοούνται από χιόνι βλ. Παρνασσό, Ελικώνα, χελμο, Ζήρεια, Πάρνωνα κλπ

Σταυρακο μου το αναφερω με την εννοια του να δουμε επιτελους σοβαρο πεδινο χιονι...Τα βουνα και με νοτιαδες θα φορτωναν...Και ισως και παραπανω χιονι θα βαζαν σε σχεση με τωρα..Με εξαιρεση τον Ελικωνα που προανεφερες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Ακριβώς..διπλωματικές τοποθετήσεις..η θα βρέξει η΄θα χιονίσει ή καλό καιρό θα κάνει..και λογικό...κανένας δεν θέλει να εκτεθεί...

ενω εμεις εδω ε?? 5 μερες πριν .....με 1 τρεξιμο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν "κρατησουν" το βραδυ,παιος και υκμο θα χαθει αυτη η ευκαιρια.Καλη η αισιοδοξια,τονωνει το πνευμα,αλλα στο "διαβασμα" των τρεξιματων πρεπει να ειμαστε ψυχροι πραγματιστες.Οι πιθανοτητες δεν ειναι υπερ μας,οπως δεν ηταν χθες για τους βορειους και το ελεγα στον Βαγγελη.Μακαρι να βελτιωθουν τα πραγματα το βραδυ.Υπαρχουν ακομα περιθωρια να χιονιστιυμε ως χαμηλα,αλλα εχουν στενεψει πολυ οπως φαινεται και στο μ.ο που ανατολικισε κι αλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μένα τελείωσε πλέον νομίζω ότι δεν μπορεί να αλλάξει κάτι για κεντροβορεια.τωρα για προσυνεμα τι να πω μακάρι να τους κάτσει η μπίλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εφοσον επιμενει ο ιαπωνας δεν μενει παρα μονο να κλειδωσουμε τον χιονια οι κεντροβορειοι.Δεν γινεται αυτο το πραγμα,ειναι κλειδωμενος μαζι με το τζεμ εδω και 2 μερες.Τελος αυτο θα βγει.

υπηρξ παντως μια βελτιωση απο τα ενσεμπλ του τζιφου,θελει πολυ δουλεια ακομη και οριακα προλαβαινουμε μεχρι τα 12αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...