Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να πάει έτσι και να μην έχουμε καλοκαιρία και ζέστη τουλάχιστον μέχρι και τις 20-25. Να έχουμε κρύο ει δυνατόν! Μετά τις 25/1 ας κάνει και Αλκυονίδες δε με νοιάζει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, thanasismtrk said:

ανεβαίνουν οι πιέσεις μην μου πεις ότι πάλι θα έρθει αντικυκλωνας ....

ΟΧΙ. δες πιο πανω τι μπορει να ερθει......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, notios_polos είπε:

και μια ερωτηση.υπαρχει κανεςι που τα θελει τα χιονια?..χαχαχα..το το τερματησαμε απο την ευγενεια και την συναδελφικοτητα.εμεις λεμε αφου δεν ειναι να κανει κατι καλο για 5 νιφαδες ας παει αλλου..κατω λετε αφου δεν ειναι για κατι καλο μεσα στην αθηνα λογω θερμοκρασιαν ας παει αλλου..αλλοι μπορει να λενε οτι οσο και να  φτιαξει θα κανει κατι λιγο εδω αφου αλλου μπορει να κανει πιο πολυ..κανεις που να το θελει υπαρχει?....χαχαχαχα..στο τελος θα μας μουτζωσει και θα φυγει...😋..και για να πω την δικη μου αληθεια για  3 και μονο περιοχες που θα θυσιασω αυτες τις 5 νιφαδες ειναι η αθηνα το κεντρο τα δυτικα σε δυσκολες περιοχες και η δυτικη μακεδονια γιατι την θεωρω αχιονη με την δυναμικη που εχει και γιατι δεν εχει βγαλειε δω και χρονια τους χιονιαδες που μπορει..θεσσαλια ομως οχι..σορι παιδες αλλα εχετε φαει πολυ χιονι και απ κεντροβορειους χιονιαδες και απο προσηνεμους και ειστε ακρως ευνοημενοι εδω και πολλα χρονια.οποτε ας υποψιαστω οτι στραβωνει η φαση στα 12αρια για προσηνεμα λογω θερμοκρασιων τοτε ξαναμπαινω στο παιχνιδι και δεν χαλαλιζω ουτε μια νιφαδα για θεσσαλια😋

Ναι εγω.

Μακαρι απο δω και περα στα τρεξιματα να γινει ο αυλωνας οσο πιο λεπτος γινεται. Ελπιζουμε και στην περαιτερω βελτιωση σε πραγματικες συνθηκες οπου ολοι ξερουμε (κι αρνουμαστε να δεχθουμε επειδη δεν μας συμφερει) οτι οι αυλωνες ειναι πιο αποδυναμωμενοι απο οτι τους δειχνουν στους χαρτες(ειδικα ο σκουπιδαιος που τα 2 χειροτερα στοιχεια του ανεκαθεν ειναι ο υετος και η δυναμικη των αυλωνων ως προς το παχος τους)

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, BrainA είπε:

σε τι υψομετρο εισαι santa?

220 περιπου. Κοντα στο σταθμο μετρο νομισματοκοπειο μενω (πιο ψηλα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα ενς του gfs λενε οτι στο 12αρι θα εχουμε αλλη εξελιξη πιο θετικη για πεδινα αττικης. δεν θελω σε καμια περιπτωση το κυριο να τραβηξει τα μελη. 

λιγες πιθανοτητες αλλα εχουμε φαει καμποσες καρπαζες στο 90.

παραυτα γνωμη μου ειναι οτι ο νομος θα το δει να πεφτει σχεδον παντου. θα εβγαζα εκτος τα πολυ ν-να. μακαρι να πεσουν κι εκει.

αισιοδοξο και το μνμ απο την εμυ που βαζει την αν στερεα απο 200μ και πανω χιονοπτωσεις. 

σημαντικα τα 12αρια gfs και ευρωπαικου. εκει θα εχουμε κατα 80% τελικα αποτελεσματα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Ναι εγω.

Μακαρι απο δω και περα στα τρεξιματα να γινει ο αυλωνας οσο πιο λεπτος γινεται. Ελπιζουμε και στην περαιτερω βελτιωση σε πραγματικες συνθηκες οπου ολοι ξερουμε (κι αρνουμαστε να δεχθουμε επειδη δεν μας συμφερει) οτι οι αυλωνες ειναι πιο αποδυναμωμενοι απο οτι τους δειχνουν στους χαρτες(ειδικα ο σκουπιδαιος που τα 2 χειροτερα στοιχεια του ανεκαθεν ειναι ο υετος και η δυναμικη των αυλωνων ως προς το παχος τους)

Τάσο γιατί το έυχεσαι? Τι ελπίζεις να γίνει με τον λεπτοτερο αυλώνα?

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Τάσο γιατί το έυχεσαι? Τι ελπίζεις να γίνει με τον λεπτοτερο αυλώνα?

Όλο και κάτι περισσότερο μπορεί να δει η Θεσσαλονίκη έτσι, αν και βρίσκεται σε πολύ χειρότερη μοίρα από εδώ. Λεπτός αυλώνας σημαίνει ότι η μύτη φτάνει πιο εύκολα έστω και λίγο στο Ιόνιο, άρα πολύ πιο κοντά το χαμηλό, και άρα χιόνια. Σαν το γαλλικό ένα πράγμα που έβαλα πριν, αν και πάλι για Θεσσαλονίκη δεν έχει κάποια ιδιαίτερα καλή θέση το χαμηλό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, Santa snow said:

220 περιπου. Κοντα στο σταθμο μετρο νομισματοκοπειο μενω (πιο ψηλα)

80 μ χαμηλότερα από μένα που κι εγώ δεν περιμένω κάτι......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Όλο και κάτι περισσότερο μπορεί να δει η Θεσσαλονίκη έτσι, αν και βρίσκεται σε πολύ χειρότερη μοίρα από εδώ. Λεπτός αυλώνας σημαίνει ότι η μύτη φτάνει πιο εύκολα έστω και λίγο στο Ιόνιο, άρα πολύ πιο κοντά το χαμηλό, και άρα χιόνια. Σαν το γαλλικό ένα πράγμα που έβαλα πριν, αν και πάλι για Θεσσαλονίκη δεν έχει κάποια ιδιαίτερα καλή θέση το χαμηλό

Ευτυχως κατι τοσο ακραια αδυναμο δεν θα συμβει. Και το ξερουμε οτι οντας 2 μερες πριν, δυσκολα το αλλαζει τοσο :ρ 

και αυτο ειναι κακια . Αποψη μ. Γτ δεν θα βγαλει κατι καλο  οσο και να αλλαξει για βορεια. Αλλα θελει απλα να χαλασει για εδω.

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, Hlioupolitis98 said:

http://ziakopoulos.blogspot.com/2020/01/consigliere.html?m=1

 

 

Καραμπιχταρες. Μωρε λετε να μας κανει κατι οντως δυνατο??

Όχι. Και το Ηρων μπορεί να γράφει και με ει. Που σημαίνει κάτι άλλο βέβαια. Αφήνω στην άκρη την αγραμματοσύνη ορισμένων νεοκοπων μετεωρολόγων στην οποία αναφέρεται με την τελευταία ατακα ο τελευταίος εν ζωή της μεγάλης των παλαιών σχολής και ο νοών νοειτο 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Όχι. Και το Ηρων μπορεί να γράφει και με ει. Που σημαίνει κάτι άλλο βέβαια 

Εμμέσως λεει οτι θα αφορα Αττικοβοιωτία . Αυτο κοιταω εγω. Και πιστευω οτι περιμενει τα σημερινα 12αρια ή αυριανα 6 αρια γιανα πει αποψη ξεκαθαρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

Ευτυχως κατι τοσο ακραια αδυναμι δεν θα συμβει. Και το ξερουμε οτι οντας 2 μερες πριν, δυσκολα το αλλαζει τοσο :ρ 

και αυτο ειναι κακια . Αποψη μ. Γτ δεν θα βγαλει κατι καλο  οσο και να αλλαξει για βορεια. Αλλα θελει απλα να χαλασει για εδω.

για εδώ η βελτίωση είναι αρκετή πάντως Οδυσσέα. ένα 5 ποντο ίσως να το βάζαμε με το γαλλικό.  Για τα βόρεια συμφωνώ λίγο πολύ, αν έμενα Θεσσαλονίκη δεν θα μπορούσα να ελπίζω σε τίποτα, ακόμα και τα Γιάννενα περισσότερες πιθανότητες έχουν για πρόσκαιρη χιονόπτωση [σε περίπτωση του ευρωπαικού περισσότερο και γενικά με πιο ισχυρούς αυλώνες]

 

Τώρα δεν ξέρω, εμένα ο Τάσος μου απαγορεύει να δω τον δυτικό χιονιά πάντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Τάσο γιατί το έυχεσαι? Τι ελπίζεις να γίνει με τον λεπτοτερο αυλώνα?

Τπτ σημαντικο,αλλα καλυτερο απο το τπτ γτ θα μετακινηθει το συστημα βοριεοδυτικοτερα. Πρεπει να παμε σε σεναρια jma χθεσινα για να κανει κατι καλο εδω. Για εκεινο θελει μεγαλυτερες αλλαγες και ο χρονος δεν αφηνει περιθωρια. 

 

Κατα τα αλλα να λεγανε οτι θα χαλασει καποιοι για τους οποιους ειναι καλο θα το καταλαβαινα,αλλα και παλι δεν θα με ενοιαζε,το μονο που με ενδιαφερει σε οποιαδηποτε περιπτωση ειναι η βελτιωση για τη θεσσαλονικη

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, BrainA είπε:

80 μ χαμηλότερα από μένα που κι εγώ δεν περιμένω κάτι......

Τον πετσοκοψες...χαχα Παντου θα το δουμε να πεφτει βασει διαγραμματων! Το στοιχημα ειναι εστω μια πετσα χαμηλα! Ιδωμεν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, BrainA είπε:

80 μ χαμηλότερα από μένα που κι εγώ δεν περιμένω κάτι......

χαμηλες προσδοκιες - λιγοτερη απογοητευση. Το 12αρι σημερα θα ειναι το πιο σημαντικο τρεξιμο . Θεωρω οτι ο ευρωπαιος πιανει καλυτερα τις Τ στα 850 αλλα στη θεση του αυλωνα δυστυχως ο τζιφος ειναι καλυτερος. Για να δουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Στις χαλαζοπτωσεις με κόβω....... 200 έως 400 ειμαι με το.μισο πόδι εκτός. 

Οταν λεει η εμυ 200 μετρα η πεδινα, λευκη η ελευσινα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και το να το σχολιάσω εδώ είναι λίγο λάθος, η Εμυ τις κατά τόπους ισχυρές χιονοπτώσεις που τις βλέπει στην Θεσσαλία? Ούτε με το γαλλικό δεν γίνονται αυτά. Και μάλιστα λέει καν για ανατολική Θεσσαλία την παίρνει παραμάζωμα όλη 

 

Υ.Γ Γιατί Lidl και όχι Μαρινόπουλος Σκλαβενίτης κτλ? Ποτέ δεν το κατάλαβα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, BrainA said:

Όχι. Και το Ηρων μπορεί να γράφει και με ει. Που σημαίνει κάτι άλλο βέβαια. Αφήνω στην άκρη την αγραμματοσύνη ορισμένων νεοκοπων μετεωρολόγων στην οποία αναφέρεται με την τελευταία ατακα ο τελευταίος εν ζωή της μεγάλης των παλαιών σχολής και ο νοών νοειτο 

Παίδες... Άλλο ειρων κ άλλο Ηρων.... Ουδεμία σχέση. 

Αλλά το σχόλιό του στο τέλος έγραψε. Τον αγαπώ 🧡 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν και το να το σχολιάσω εδώ είναι λίγο λάθος, η Εμυ τις κατά τόπους ισχυρές χιονοπτώσεις που τις βλέπει στην Θεσσαλία? Ούτε με το γαλλικό δεν γίνονται αυτά. Και μάλιστα λέει καν για ανατολική Θεσσαλία την παίρνει παραμάζωμα όλη 

 

Υ.Γ Γιατί Lidl και όχι Μαρινόπουλος Σκλαβενίτης κτλ? Ποτέ δεν το κατάλαβα

Και μάλιστα αναφέρει και πυκνές.χαχαχα..Να δεις που ακόμα στην ΕΜΥ δεν επέτρεψαν από τις άδειες οι κανονικοί μετεωρολόγοι και δουλεύει με έκτακτο ανειδίκευτο προσωπικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, [weathermaniac] said:

Αν και το να το σχολιάσω εδώ είναι λίγο λάθος, η Εμυ τις κατά τόπους ισχυρές χιονοπτώσεις που τις βλέπει στην Θεσσαλία? Ούτε με το γαλλικό δεν γίνονται αυτά. Και μάλιστα λέει καν για ανατολική Θεσσαλία την παίρνει παραμάζωμα όλη 

 

Υ.Γ Γιατί Lidl και όχι Μαρινόπουλος Σκλαβενίτης κτλ? Ποτέ δεν το κατάλαβα

Μιχάλη μου συγγνώμη αλλά μιλάς σοβαρά τωρα? ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ η ΕΜΥ να κάνει πρόβλεψη Τυρνάβου ή Τρικάλων ή Καρδιτσας? 

Αχχχχχχ η νεολαία η σημερινή! Δεν ξέρει τι θα πει να έχεις χτίσει το 121 και το 124 και να βλέπεις αστεράκια στα Τρίκαλα την ώρα που θάβονται οι Αφιδνες...... Και να σε παίρνει ο μακαρίτης ο μπάρμπας και να σου λέει "πωρε Αποκλείσκαμε εδώ χαμ τι γενεται κι ρι πιδια? χιον χιόν?" και να θες να του βαρέσεις το ακουστικό στα μουτρα!

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Antipathitikos είπε:

Και μάλιστα αναφέρει και πυκνές.χαχαχα..Να δεις που ακόμα στην ΕΜΥ δεν επέτρεψαν από τις άδειες οι κανονικοί μετεωρολόγοι και δουλεύει με έκτακτο ανειδίκευτο προσωπικό

Ο κολλυδας εχει την επιμέλεια γραφει . 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...