Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποπο αρκετες αποκοπες στ ασεναρια του τζιφου περιμενε τε εχει ψωμι ενα εβαλε και την ισπανια στο παιχνιδι και καν 3 4και τη  ιταλια ξανα...ο μεσος ορος ειναι πανω μας γιατι εχει 3 4  που πανε προς τουρκια και αλλα 2 στι αζερμπαιτζαν

Αρκετα καλη βελτιωση στα ανσαμπλ τζιφου για τη κεντροβορεια χωρα ...αλλα και για τη προσηνεμη

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες εχω κανει τρέλες.... μεχρι και το "ειμαστε ακόμη ζωντανοι" άκουγα το Δεκέμβρη του 2015🤣.. ε από τότε έμαθα..  πρεπει να ειμαστε συγκρατημενοι και πολύ επιφυλακτικοί μ' αυτα τα πραγματα! Ίσως γι' αυτο απέκτησα μυωπία.. στραβωθηκα με τα όσα έβλεπα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, zaraskos είπε:

Πάλι στην απέξω η Βόρεια Ελλάδα;;; Έλεος..!!

Κανείς δεν είναι από τώρα απέξω φίλε όπως κανείς δεν είναι και "μέσα". Κυριακή και βλέπουμε...Εάν είναι θρίλερ και οριακά τα πράγματα,δε θα ξέρουμε ούτε Κυριακή.Αλλα μπορεί και να ξεκαθαρίσει το θέμα από το Σάββατο.Αν ξεκαθαρίσει από τότε δε θα ναι για καλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Κανείς δεν είναι από τώρα απέξω φίλε όπως κανείς δεν είναι και "μέσα". Κυριακή και βλέπουμε...Εάν είναι θρίλερ και οριακά τα πράγματα,δε θα ξέρουμε ούτε Κυριακή.Αλλα μπορεί και να ξεκαθαρίσει το θέμα από το Σάββατο.Αν ξεκαθαρίσει από τότε δε θα ναι για καλο.

γιατι δεν θα ειναι για καλο; δεν θελουμε να ξερουμε οσο πιο δυνατον γρηγοροτερα ποσο δυνατο και εαν θα εινα ιγια εμας το ολο θεμα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω γιατί άλλα όταν αργεί πολύ το πράγμα......συνηθως δεν ειναι για καλό..... και τα ανσαμπλς του τζιφου περιεργα.....anyway. Tι ειχαμε τι χάσαμε, εδώ ψάχνουν το χιόνι οι βουνοκορφές της Πίνδου στην μακρά περίοδο ομαλότητας που διανυουμε....

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Αν δν αλλαξει κατι τις επομενες μερες θα μιλαμε για μια φωτοβολιδα 2 ημερων ..

Μας χαλαει δλδ εδω ψαχνουμε φωτοβολίδες ωρων .2ημερος χιονιας ειναι απλα τρελα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αν δν αλλαξει κατι τις επομενες μερες θα μιλαμε για μια φωτοβολιδα 2 ημερων ..

Μα παντα φωτοβολιδες ψαχναμε φιλε μου και παντα αυτες θα ψαχνουμε...

Εντυωπωσιακο το διαγραμμα της πτωσης της Τ στις 6-7/02!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sakis13 said:

Μα παντα φωτοβολιδες ψαχναμε φιλε μου και παντα αυτες θα ψαχνουμε...

Εντυωπωσιακο το διαγραμμα της πτωσης της Τ στις 6-7/02!!!

Δεν θα το λεγα κοιτωντας το ΜΟ στην Αθηνα βρε Σακαρε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολη η δουλεια πλεον ειναι τι θα γινει στα δυτικα του αζορ,που θα βγει εκει χαμηλο,ποσο ανατολικα θα σπρωξει τον Α αν βγει,ποσο θα τον βοηθησει να ριτζαρει,βορειοτερα.Αυτη τη στιγμη τα τρια μοντελα εχουν μεγαλες διαφορες στον Ατλαντικο,εξ'ου και τα διαφορετικα σεναρια.Οι πιθανοτητες ειναι ιδιες για ολους αυτη τη στιγμη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Diagramme GEFS

 

Από προηγούμενα ανσάμπλ αρκετά καλύτερα αυτά πάντως. Υπάρχουν πολλά σενάρια μέσα πάντως που επειδή ο αυλώνας σκάει πάνω μας,το χαμηλό βγαίνει κατευθείαν στο αιγαίο,το οποίο δεν το θέλουμε,ενώ σε άλλα με χοντροκομμένους αυλώνες φεύγει από πάνω μας και δεν έχουμε ούτε υετό. Θέλουμε αυλώνα δυτικά μας καθαρά,μπότα ιταλίας ή αδριατική μαξ και έπειτα να μην είναι τόσο χοντροκομμένος,τον θέλουμε πιο αδύνατο. ευτυχώς το κύριο είναι ολομόναχο ως προς αυτά τα 2 προς το παρόν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Δεν θα το λεγα κοιτωντας το ΜΟ στην Αθηνα βρε Σακαρε.....

Εννοω οτι απο τα +12 παει στο -2..Δεν εννοω οτι ο μεσος ορος δινει πεδινο χιονι...Απλα εαν ολα πανε καλα απο τα 20 αρια επιφανειας θα πεσουμε σε μονοψηφιες μεγιστες και σε πολυ χαμηλες μεγιστες υπο προυποθεσεις..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Δεν θα το λεγα κοιτωντας το ΜΟ στην Αθηνα βρε Σακαρε.....

εαν ο ΜΟ δεν παει τουλαχιστον -7 μεχρι δευτερα βραδυ για αθηνα δεν ειναι κατι αξιο λογου ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

o Φλεβαρης μας χρωσταει μια καλη χιονοκαιρια...δεν ξερω εαν θα ειναι προσηνεμη η κεντροβορεια παντως λογικα την επομενη εβδομαδα θα ειμαστε στην πριζα.....για να ειμαστε δικαιοι ειναι η σειρα της βορειας χωρας....αλλα επειδη τα περιθωρια θα αρχιζουν αργοτερα να στενευουν...ειναι κριμα να χαθει μια τετοια ευκαιρια....παντως στην Παρνηθα το χιονι καλα κρατει και τουλαχιστον απο τα 500+ φαινεται οτι θα ξαναμπει πολυ πραγμα...για τα πεδινα δυσκολο ακομα μιας και απεχουμε πολυ....παντως η Αττικη συνηθως με φωτοβολιδες ειδε καλο χιονι στην πορτα της....εχουμε δρομο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε πάμε για μια ωραία κακοκαιρία το επόμενο σκ. Εγώ είμαι αισιόδοξος ότι τελικά θα το δούμε σε πολλές περιοχές το χιονι! Στην τελική δεν ζητάμε και πολλά άλλα το αυτονόητο!!Έχει φτάσει Φλεβάρης και δεν το έχουμε δει ακόμα να πέφτει! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ξαναγράφω.στην ουσία σήμερα κλείδωσε η άνοδος του αζορικου και η κάθοδος Αυλώνα.μεχρι εκεί.ακονη θα έχουμε μια δυο μέρες να βρούμε τι θα κάνει ο εμποδισμος γιατί δεν είναι και ότι πιο απλό.πρικειτε για δύο εμποδισμος που θα γίνουν ένας.αφου ξεκαθαρίσει αυτό θα ασχοληθούμε με τον Αυλώνα όπου εκεί υπάρχουν ένα σωρό παράμετροι.με αυτά θέλω να πω ότι το να ψάχνουμε από τώρα χαμηλά και υετους είναι σα να ψάχνουμε ψύλλους στ άχυρα.τα λέμε στα 12αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Το ξαναγράφω.στην ουσία σήμερα κλείδωσε η άνοδος του αζορικου και η κάθοδος Αυλώνα.μεχρι εκεί.ακονη θα έχουμε μια δυο μέρες να βρούμε τι θα κάνει ο εμποδισμος γιατί δεν είναι και ότι πιο απλό.πρικειτε για δύο εμποδισμος που θα γίνουν ένας.αφου ξεκαθαρίσει αυτό θα ασχοληθούμε με τον Αυλώνα όπου εκεί υπάρχουν ένα σωρό παράμετροι.με αυτά θέλω να πω ότι το να ψάχνουμε από τώρα χαμηλά και υετους είναι σα να ψάχνουμε ψύλλους στ άχυρα.τα λέμε στα 12αρια

Νότιε Πόλε, δώσε ελπίδα στο λαό σου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπαίνω να διαβάσω . και βλέπω πολλούς να δί νετε το πρώτο λόγο στα κεντροβόρεια. ανοίγω μετά χάρτες και βλέπω μικ΄ρη ανατολίκευση σε ευρωπαικό ούκμο. φοβερό τρέξιμο απο τζίφο και μέσοι ΄όροι ανατολικά ή ιόνιο. παιδιά καλό είναι να μεταφράζουμε την πραγματικότητα. και αυτή λέει ότι μέχρι προχθές χιόνιζς Μαδρίτη και τώρα έχουμε τέρατα ή Ιόνιο ή πάνω μας. Για να το πω και πιο ξεκάθαρα αυτό που φαίνεται μέχρι στιγμής είναι ως φαβορί η ΕΛΛΑΔΑ. Ούτε Ιόνια ούτε Αιγαία ούτε Τουρκιες. Το που θα χιονίσει όμως πιο πολύ στην Ελλάδα θα το μάθουμε απο Δευτέρα. 

 

ΥΓ. Τα επιτελεία έχουν πάρει φωτιά. Ο κάπταιν Κρυονερίτης και το μαθητούδι απο την Χαλκίδα δουλεύουν με τα επιτελεία τους νυχθυμερόν για να ασπρίσει (20ποντο) το Σύνταγμα μετά απο πολλά χρόνια. Stay tuned.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ βρε παίδες δεν ενθουσιάζομαι με τον αυλωνα κ τον τρόπο που θα κατέβει, βέβαια καμία κακοκαιρία δεν είναι ίδια με την άλλη,κ ειναι πολλές ώρες ακομη μέχρι τότε.με τον τρόπο που λειτουργεί ο Άτλαντικος φέτος,θα δούμε αλλαγές μέχρι κ 2 μέρες πριν,κ μην ειναι κ μεγάλες δεν ξέρω...!είναι από τις τελευταίες μας ευκαιρίες για φέτος,ας φάει παπλαμουδα ο πιο τυχερος,αν κ κατοικώ στις Β Σποράδες,θα το πω ξανά ότι θεωρώ φαβορί τους Κεντροβορειους κ μετά ίσως ένα πασπαλισμα προσυνεμα,δεν με χαλάει ακόμη κ αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...