Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορει να πηγαινει προς τουρκια και περα το πολικο ψυχος αλλα δεν υπαρχει ιχνος υετου.. ξεροκρυο μονο με βαση τον χαρτη ευρωπαιου 

overview_20200203_00_150.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα, ηθικό διδαγμα εάν η πρόγνωση δεν φτασει στις 72 ώρες και να συμφωνουν όλα τα "μεγαλα" μοντελα δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ!

Εάν κάνει κάτι θα είναι την Πεμπτη βραδυ προς Παρασκευή πρωι και αυτο εάν και εφοσος δεν χειροτερεψουν κι άλλο τα τρεξιματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία πράγματα ρε παιδί μου ! Ωραία ξεκίνησε η εβδομάδα ! Χαλί μαύρο... ας ελπίσουμε να μην καεί το υπόλοιπο του Φλεβάρη αν και μάλλον αυτό φαίνεται ότι θα γίνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας τελειωσει μια και καλη τουλαχιστον αυτος ο χεινωνας....Κουρασε...Και ευχομαι ολοψυχα το καλοκαιρι καθε μερα καταιγιδες..Να καταστρεψει αυτη την πουτα...να εποχη..Να μην αφησει τιποτα ορθιο...Καταιγιδες καθε μερα...Χαλαζια και αστραποβροντα καθε μερα...Φετος δεν εχει μπανια.  Μονο ξυλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι ποτέ δεν ήταν δικό μας, δεν την "είχαμε" ούτε την Α ούτε την Β φάση και την χάσαμε. Και στις 2 περιπτωσεις Λόγο στέρησης βλέπαμε οφθαλμαπάτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Επιστρέφοντας όμως στην .....Α φάση ..καλό είναι να πούμε ότι βράδυ Πέμπτης προς Παρασκευή....μας έχει στο -7 σχεδόν. Και σε αυτές τις ώρες έχουν μία σημασία οι Τ του ευρωπαϊκού. Αν βρεθεί υετός με κάποιες αλλαγές δλδ, γιατί να μην έχουνε μια καλή χιονόπτωση σε περιοχές του λεκανοπεδίου; Εδώ που φτάσαμε, κοιταζοντας σαν χαζοί όλο αυτό το διάστημα για φάσεις κτλ, εεε ας πάρουμε έστω κάτι! Εκτός από το γνωστό που παιρνουμε συνήθως...

εγω αυριο το πρωι θα βαλω ταφοπλακα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Καλημερα, ηθικό διδαγμα εάν η πρόγνωση δεν φτασει στις 72 ώρες και να συμφωνουν όλα τα "μεγαλα" μοντελα δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ!

Εάν κάνει κάτι θα είναι την Πεμπτη βραδυ προς Παρασκευή πρωι και αυτο εάν και εφοσος δεν χειροτερεψουν κι άλλο τα τρεξιματα.

Ηθικο διδαγμα και δεν παει σε σενα γενικα το γραφω... μην ειστε ειρωνικοι οταν καποιοι σας λενε την αληθεια και απλα δεν θελετε να την ακουσετε...ηθικο διδαγμα ταση καιρου δεν ειναι τα κυρια τρεξιματα των μοντελων ταση καιρου ειναι τα ενσεμπλ των μοντελων ειναι η ταυτιση των μοντελων προς μια κατευθυνση ποια ειναι η αληθεια οτι εδω και 7 μερες ταση δν υπηρξε ποτε ουτε για καλο χιονι στα κεντροβορεια ουτε στα προσηνεμα...υπομονη γιατι μετα τις 17 18 θα εχουμε μια ευκαιρια ακομα και ισως την μεγαλυτερη του φετινου χειμωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Πάντως ακόμα έχουμε 3/2. Μέχρι τέλος Φλεβαρη, μπορεί και να έρθει ξανά ξαφνικό τέρας πάνω μας

Αστο θανασακο μου..Στην καλυτερη αντε να σκασει κανα τουβλο στο κεφαλι μας...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Εγώ πιστεύω ότι η 12ετια θα σπάσει ΦΕΤΟΣ μέχρι να βγει ο χειμώνας. Έχει ξεπεραστεί η στατιστική πλέον. Το θέμα είναι να μην το κάνει τίποτα 5-10 Μάρτη και λιώσει εν ριπή οφθαλμού

Τη στατιστικη την εσπασε ηδη ενα γενικευμενος μεγαλος ιστορικος κεντροβορειος που εχει να γινει απο το 2001....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, sakis13 said:

Ας τελειωσει μια και καλη τουλαχιστον αυτος ο χεινωνας....Κουρασε...Και ευχομαι ολοψυχα το καλοκαιρι καθε μερα καταιγιδες..Να καταστρεψει αυτη την πουτα...να εποχη..Να μην αφησει τιποτα ορθιο...Καταιγιδες καθε μερα...Χαλαζια και αστραποβροντα καθε μερα...Φετος δεν εχει μπανια.  Μονο ξυλο...

Ενδέχεται το κακό να ολοκληρωθεί με πλημμυρικη άνοιξη, λέγεται..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαρτης ευρωπαιου νεο χιονι επομενες 5 μερες .. βλεπει 5 εκατοστα αχαρνες δυτικη αττικη + γυρω περιοχες..

screencapture-www-windy-com-el-CE-9D-CE-AD-CE-BF-CF-87-CE-B9-CF-8C-CE-BD-CE-B9-snowAccu-1580712969802.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλι καλα που δεν πηρα στα σοβαρα τα χιονια που εδινε εδω ανατολικο Αιγαιο .Ακομα και εγω ο ασχετος ειχα καταλαβει οτι θα πηγαινε τερμα ανατολικα..1 βημα μπρος 3 βηματα πισω ηταν η φαση τις προηγουμενες μερες και ετσι θα συνεχισει λογικα.Επισης ο Φλεβαρης εχει μελλον πολυ ανωτερος απο Δεκεμβρη ανεκαθεν.. τα μεγαλωματα μερας κτλ ειναι κουραφεξαλα και αποτυπωνονται στο οτι απλα ειναι 0.3 βαθμους θερμοτερος απο Γεναρη, τουλαχιστον εδω.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ούτε Α ούτε Β φαση. 

Τελικά πήραμε τη Γ τη μακρυτερη....

αυτό είπα μόλις είπα στον Σάκη χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, οι όποιες ελπίδες παραμένουν για να δούμε καμμιά νιφάδα Πέμπτη προς Παρασκευή...  τουλάχιστον θα γυρίσει προς το χειμωνιάτικο ο καιρός γιατί δεν παλεύεται η άνοιξη τον Φεβρουάριο... δεύτερη φάση δεν υπήρχε και το είχαμε γράψει από χθες...

ΥΓ εάν φτάσαμε να ανεβάζουμε μερομήνια η απελπισία έπιασε κόκκινο... (πλάκα κάνω)...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά είναι ο χειρότερος χειμώνας από το 2000+ που παρακολουθώ καιρό και μοντελακια. Ακόμα και στα "πέτρινα" χρόνια υπήρχε χειμώνας στην υπόλοιπη Ευρώπη, φέτος δεν υπάρχει πουθενά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snowzz είπε:

Προσωπικά είναι ο χειρότερος χειμώνας από το 2000+ που παρακολουθώ καιρό και μοντελακια. Ακόμα και στα "πέτρινα" χρόνια υπήρχε χειμώνας στην υπόλοιπη Ευρώπη, φέτος δεν υπάρχει πουθενά

++++

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα..!!

Ο επόμενος χειμώνας 2020-21 είναι η χρονιά της λυτρωσης για την Αθήνα! Η όλη αυτή γρουσουζιά ή ακόμη και καταρα θα σπάσει με τον γρουσουζικο κατα πολλούς αριθμό 13..... (η όλη αποδιοργάνωση θα φέρει τη νέα "ανάσταση"!!)

Φαινόταν ξεκάθαρα ότι δεν θα υπάρξει 2η φαση και ήταν πάρα πολύ δυσκολο να μας κάτσει.. γιατι εν τελη, αντι να θυμώσει ο Φλεβαρης πάλι θυμωσε ο Ατλαντικός κι αντε να τον συμμαζέψεις.. ήδη από χθες βράδυ έχω σφηρίξει λήξη... δε θα κάτσω να χαλαστω για κανένα λόγο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

Παλι καλα που δεν πηρα στα σοβαρα τα χιονια που εδινε εδω ανατολικο Αιγαιο .Ακομα και εγω ο ασχετος ειχα καταλαβει οτι θα πηγαινε τερμα ανατολικα..1 βημα μπρος 3 βηματα πισω ηταν η φαση τις προηγουμενες μερες και ετσι θα συνεχισει λογικα.Επισης ο Φλεβαρης εχει μελλον πολυ ανωτερος απο Δεκεμβρη ανεκαθεν.. τα μεγαλωματα μερας κτλ ειναι κουραφεξαλα και αποτυπωνονται στο οτι απλα ειναι 0.3 βαθμους θερμοτερος απο Γεναρη, τουλαχιστον εδω.

 

Σωστός!!..Θυμάσαι τι θαψιμο μας έδειχνε χτες την ιδια ωρα το 6αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελευταία ελπίδα τα αποψινα ραν.. πριν βάλουμε οριστικά ταφόπλακες...για άλλη μία φορά φέτος έχουμε βαρεθεί να κλαίμε τον μακαρίτη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Συμφωνα με τις δικες μου εκτιμησεις...Αναμενεται σφοδρο χιονοχαμηλο την πρωτη βδομαδα του ιουνη...Εαν ολα πανε καλα...-40 στο αιγαιο και -13 στα 850...Μεσα αυγουστου ειδα μια αγελαδα να χεζει αναποδα...Το μεγαλυτερο σημαδι.. 😋

Να το μεταφράσω κι εγώ λοιπόν... τον Ιούνη αναμένεται της καταιγίδας πανηγύρι κι ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, σύμφωνα με τις δικες μου εκτιμήσεις!

Από δω και πέρα μόνο γίδια εις τους αγρούς!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...