Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 minutes ago, Άγγελος said:

Νομίζω πως είναι το μεγαλύτερο διάστημα που έχει μεσολαβήσει στο να κάνει Χαλκίδα-Αθήνα ένα μεγάλο χιόνι! 
 

Η Αριάδνη δεν σώζει την πατρίδα!

Άγγελε πέρσι τα φώτα(ξημερώματα 7 Ιαν για να ειμαι ακριβής) δεν είδες χιόνι στη Χαλκίδα? Στη Σκιάθο έριξε 30π χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Άγγελε πέρσι τα φώτα(ξημερώματα 7 Ιαν για να ειμαι ακριβής) δεν είδες χιόνι στη Χαλκίδα? Στη Σκιάθο έριξε 30π χιονι

Φίλε μου είδαμε και στην Αριάδνη και πέρσι... απλά ήταν 5-10 πόντους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα προσπαθησω να βρω τος φωτο απο το 2008 και 2004,για καταλαβουμε τι εστι προσηνεμος κονγκας!τι αριαδνη τηλεμαχοι και κουραφεξαλα λεμε?

Κονγκας εστι κλειστος καιρος μεχρι αηδιας και να στουπιζει ανελεητα,ασαλιωτα με νιφαδες σε μεγεθος απο τασακιτο 30ποντο να το εχει για χαβαλε και τα εκχιονιστικα να μην προλαβαινουν να καθαρισουν!

Αυτα θυμαμαι και τρελαίνομαι! 

Το 2002 ημουν 21 ετων

Το 2004 ημουν 23

Και 2008 27 

Και τα θυμαμαξ σαν χθες!αντε να ερθει κατι τετοιο μηπως και ηρεμησουμε

Αισιχτηρ πια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, gthomasandros είπε:

μια χαρα δουλεια στο φορουμ κανει το παιδι....πολυ καλα κανει και ανεβαζει χαρτες το παιδι....εκφραζω προσωπικη αποψη...

Απολυτα σεβαστη η αποψη σου, αλλα και εγω εξεφρασα την γνωμη φιλε μου. Δεκτον να ανεβασουμε εναν χαρτη με εμπεριστατωμενα στοιχεια και πιθανη επαληθευση και αλλο να ψαχνουμε απο τα 100αδες υποσεναρια των μοντελων στις 300+ ωρες να βρουμε ενα που δειχνει χιονι σε καποια περιοχη. Υπαρχουν παιδια που ξερω προσωπικα και απλα παρακολουθουν χωρις να γραφουν, επειδη δεν εχουν ιδεα, και παρασυρονται και πιστευουν οτι βλεποντας εναν χαρτη που δειχνει χιονι για 15 μερες μετα αυτο θα γινει κιολας. Εδω εκτιθενται  επαγγελματιες μετεωρολόγοι.Γι'αυτο εθιξα το συγκεκριμενο θεμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζίφος συνεχίζει να μην δίνει τίποτα για 14-15, αλλά ενισχύει το προηγούμενο τουλάχιστον

 

ώπα ρε στις 132 ώρες με χιονίζει ο τζίφουλας χαχα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με λίγες αλλαγές στο 18αρι η συνέχεια του τρεξίματος θα ήταν επική για εδώ. τώρα θα δείξει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, Jimmys-snow said:

Θα προσπαθησω να βρω τος φωτο απο το 2008 και 2004,για καταλαβουμε τι εστι προσηνεμος κονγκας!τι αριαδνη τηλεμαχοι και κουραφεξαλα λεμε?

Κονγκας εστι κλειστος καιρος μεχρι αηδιας και να στουπιζει ανελεητα,ασαλιωτα με νιφαδες σε μεγεθος απο τασακιτο 30ποντο να το εχει για χαβαλε και τα εκχιονιστικα να μην προλαβαινουν να καθαρισουν!

Αυτα θυμαμαι και τρελαίνομαι! 

Το 2002 ημουν 21 ετων

Το 2004 ημουν 23

Και 2008 27 

Και τα θυμαμαξ σαν χθες!αντε να ερθει κατι τετοιο μηπως και ηρεμησουμε

Αισιχτηρ πια!!!

Συμφωνώ με τον Jimmy... 

Σαν μεγαλύτερος να αναφέρω κ την επική 5ετια αρχές 90...χιονι ρε παιδια.ΧΙΟΝΙ. Παπλώματα κ τραπεζομαντηλα.σιχτ ηρια πΧια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ο τζίφος συνεχίζει να μην δίνει τίποτα για 14-15, αλλά ενισχύει το προηγούμενο τουλάχιστον

 

ώπα ρε στις 132 ώρες με χιονίζει ο τζίφουλας χαχα

Ναι περιμενε και συ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και δω κυνηγάμε μια ώρα χιονοπτωση με υγρές νιφάδες στα 400μ σαν λιγουρηδες και οι μετεωρολόγοι κάνουν μια πορδη ιστορικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmys-snow είπε:

Ναι περιμενε και συ..

μωρέ εγώ απλά την βροχούλα ψάχνω και τίποτε άλλο πλέον. καταφέραμε να δούμε 3 ώρες νιφαδόπτωση στα Γιάννενα φέτος και πετούσαμε από την χαρά. κατάντια. Βέβαια ένας Ιταλός χιονόφιλος θα νιώθει πολύ χειρότερα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

μωρέ εγώ απλά την βροχούλα ψάχνω και τίποτε άλλο πλέον. καταφέραμε να δούμε 3 ώρες νιφαδόπτωση στα Γιάννενα φέτος και πετούσαμε από την χαρά. κατάντια. Βέβαια ένας Ιταλός χιονόφιλος θα νιώθει πολύ χειρότερα

Θα βγαλει κατι στην συνεχεια ο τζιφος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Θα βγαλει κατι στην συνεχεια ο τζιφος?

δεν είμαι σίγουρος, αν και θα προσπαθήσει. ότι βγάλει θα είναι πιο μετά από το 12αρι του λογικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Dusterakos είπε:

Και δω κυνηγάμε μια ώρα χιονοπτωση με υγρές νιφάδες στα 400μ σαν λιγουρηδες και οι μετεωρολόγοι κάνουν μια πορδη ιστορικό.

Δηλ αν ερθει ενα 2004 τι θα γινει?

Δεν θα ξεχασω ποτε το 2002 την κλειστη εθνικη οδο απο την Μαλακάσα με χρι το σειριος με τα εκτονταδες εγκαταλελειμενα-θαμενα αυτοκινητα

Και μεσα στο χωριο τα leopard να βοηθουν για να παραμεινει ο δρομος ανοιχτος!!!τις ραδιοφωνικες εκπομπες να παρακαλουν οσους διαθετουν τρακτερ 4×4 να βοηθησουν στην διάνοιξη  των δρομων!

Περασμενα μεγαλεια!!!

**ειχα μια φωτο με ενα leopard με "μαχαιρι" μπροστα να καθαριζει τον κεντρικο δεομο του Αυλωνα!!!

***παω να τον π×##ξω τωρα με αυτα που θυμήθηκα! Χαχαχαχαχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Jimmys-snow είπε:

Δηλ αν ερθει ενα 2004 τι θα γινει?

Δεν θα ξεχασω ποτε το 2002 την κλειστη εθνικη οδο απο την Μαλακάσα με χρι το σειριος με τα εκτονταδες εγκαταλελειμενα-θαμενα αυτοκινητα

Και μεσα στο χωριο τα leopard να βοηθουν για να παραμεινει ο δρομος ανοιχτος!!!τις ραδιοφωνικες εκπομπες να παρακαλουν οσους διαθετουν τρακτερ 4×4 να βοηθησουν στην διάνοιξη  των δρομων!

Περασμενα μεγαλεια!!!

**ειχα μια φωτο με ενα leopard με "μαχαιρι" μπροστα να καθαριζει τον κεντρικο δεομο του Αυλωνα!!!

***παω να τον π×##ξω τωρα με αυτα που θυμήθηκα! Χαχαχαχαχα!

Φαντάζομαι τί θα έζησε τότε ο Αυλωνας!!!! 2002... Το περισσότερο χιόνι που έχω δει ποτε μου στην Χαλκίδα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmys-snow είπε:

Δηλ αν ερθει ενα 2004 τι θα γινει?

Δεν θα ξεχασω ποτε το 2002 την κλειστη εθνικη οδο απο την Μαλακάσα με χρι το σειριος με τα εκτονταδες εγκαταλελειμενα-θαμενα αυτοκινητα

Και μεσα στο χωριο τα leopard να βοηθουν για να παραμεινει ο δρομος ανοιχτος!!!τις ραδιοφωνικες εκπομπες να παρακαλουν οσους διαθετουν τρακτερ 4×4 να βοηθησουν στην διάνοιξη  των δρομων!

Περασμενα μεγαλεια!!!

**ειχα μια φωτο με ενα leopard με "μαχαιρι" μπροστα να καθαριζει τον κεντρικο δεομο του Αυλωνα!!!

***παω να τον π×##ξω τωρα με αυτα που θυμήθηκα! Χαχαχαχαχα!

Μα το 2002 ο Φλεβάρης ήταν ανοιξιάτικος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Jimmys-snow είπε:

Θα προσπαθησω να βρω τος φωτο απο το 2008 και 2004,για καταλαβουμε τι εστι προσηνεμος κονγκας!τι αριαδνη τηλεμαχοι και κουραφεξαλα λεμε?

Κονγκας εστι κλειστος καιρος μεχρι αηδιας και να στουπιζει ανελεητα,ασαλιωτα με νιφαδες σε μεγεθος απο τασακιτο 30ποντο να το εχει για χαβαλε και τα εκχιονιστικα να μην προλαβαινουν να καθαρισουν!

Αυτα θυμαμαι και τρελαίνομαι! 

Το 2002 ημουν 21 ετων

Το 2004 ημουν 23

Και 2008 27 

Και τα θυμαμαξ σαν χθες!αντε να ερθει κατι τετοιο μηπως και ηρεμησουμε

Αισιχτηρ πια!!!

Και τώρα είσαι 39!!! Καλά κάνεις και εκνευρίζεσαι (και δικαιολογημένα) απλά το λέω έτσι για να το πω. Γεννήθηκες το 1981.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Μα το 2002 ο Φλεβάρης ήταν ανοιξιάτικος.

Ας εκανε και καλοκαιρι!τι με ενοιαζε?υστερα απο αυτο το ΕΠΙΚΟ 4ΗΜΕΡΟ του Γεναρη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τελικά κατάφερε να σηκώσει τον αντικυκλώνα παρόλο που το κάνει πιο δύσκολα σε σχέση με το 12αρι. Θα κατεβάσει κάτι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Orinos είπε:

ΟΛΑ ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 200 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 300 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 400...........

ΑΚΟΡΕΣΤΕΣ ΟΘΩΜΑΝΙΚΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ....

Αυτό παρατήρησα κ γω τώρα...🥴

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Orinos said:

ΟΛΑ ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 200 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 300 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 400...........

ΑΚΟΡΕΣΤΕΣ ΟΘΩΜΑΝΙΚΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ....

https://balticlivecam.com/cameras/turkey/istanbul/istanbul-city-view/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Νομίζω πως είναι το μεγαλύτερο διάστημα που έχει μεσολαβήσει στο να κάνει Χαλκίδα-Αθήνα ένα μεγάλο χιόνι! 
 

Η Αριάδνη δεν σώζει την πατρίδα!

Αγγελε, και περυσι εμεις πηραμε την τζουρα μας. 20 ποντους σχεδον δεν το λες και λιγο για παραθαλασσια πολη! Στην Αριαδνη επισης με τραφ απο πελοποννησο χιονιστηκαμε πολυ καλα οταν η Αθηνα σταθηκε ατυχη. Το τραγικο ειναι οτι δεν εχουμε δει ουτε καν νιφαδοπτωση εφετος, πραγμα το οποιο εγω δε θυμαμαι ξανα!....εκτος κι αν εχθες τα ξημερωματα εστω και για 5 λεπτα χιονισε και δεν το ειδαμε καθως ο υπνος ηταν επιβεβλημενος λογω της αδιαφορης δορυφορικης.....Ισως για αυτον το λογο βαπτιζω τον εφετινο χειμωνα απο τους πιο αδιαφορους στο θεμα χιονοπτωσης! Χιονονερα που μας μουλιασαν ναι. Κρυο ναι. Χιονοπτωση 0!

*Στην Αριαδνη χιονιστηκαμε 2 φορες κιολας σε διαστημα 3 ημερων....1 βραδυ πετσα, 1 βραδυ κενο και το επομενο βραδυ πολυ καλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...