Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, Beach-snow NG said:

γειτονα σου λέει κι εκεινη η εντυπωσιακή προσήνεμη κακοκαιρία τότε, ξεκίνησε κάπως έτσι....μπορεί δλδ να καταλήξει προσήνεμη αλλα να έχει θάψει μεγάλο μέρος της χώρας....

ναι κι εγώ λέω ότι ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ για πεδινό χιόνι αν προσηνεμων που είναι αυτός που έγραψα δεν πληρούται εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Φυσικά. Σε οριακες καταστάσεις ακομη και Φλεβάρη του 18 χιονοπτωση κεντρο και ανατολικά τίποτα. Ευοσμο και Πολιχνη χιονοπτωση αρκετων ωρών χωρις φυσικά να πιανει. Επισης 3/1 με τη Σοφία παντού ελιωνε οτι ειχε ρίξει και Πολιχνη στρωμένα. Μιλαω πριν το μεγαλο χαμο.. διάφορα 1β+

Αλλο ενα παραδειγμα ειναι στις 4/12/19 που εδω ειχαμε βροχη και το Ωραιοκαστρο στα 250-300 m ηταν στρωμενο

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Γι αυτο διαβαζε περισσοτερο ....🤣🤣🤣

θα σου συνιστούσα το ίδιο ακριβώς ιδιαίτερα με την εξέλιξη των πραγμάτων 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διάγραμμα Β Σποράδες,τόσο κοντά αλλά κ τόσο μακριά.περσι με -9 είχε ρίξει 35π χιόνι,φέτος με -8 δύσκολα τα πράγματα..ιδωμεν..

Screenshot_2020-02-02-14-04-08-482_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

θα σου συνιστούσα το ίδιο ακριβώς ιδιαίτερα με την εξέλιξη των πραγμάτων 😂😂

Προσπαθω αλλα δυσκολο να σε φτασω δασκαλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι συγκρίσεις με οποιοδηποτε άλλο καιρικό φόρουμ δεν είναι αρεστες και καταβάλλεται κάθε προσπάθεια ώστε το κλίμα εδώ να είναι το καλύτερο δυνατό. Και σε αυτό πρέπει να συμβάλλουμε όλοι, admin και mods αρχικά και μετά τα μέλη. Όλοι πρέπει να δίνουμε το καλό παράδειγμα... 

Καλή συνέχεια παίδες.. Τα λέμε στα 12αρια.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Αλλο ενα παραδειγμα ειναι στις 4/12/19 που εδω ειχαμε βροχη και στο Ωραιοκαστρο στα 250-300 m ηταν στρωμενο

 Ενταξει εκει παιζουν μπαλα τα προάστια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, Beach-snow NG said:

Η ημιμάθεια και η αμάθεια παίρνουν σάρκα και οστά και αγκαλιάζουν την ισχυρή γνώμη και την άμετρη σοφία Δροσοπηγιώτη μου!!!

αυτοκριτικος όπως πάντα γείτονα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους παιδιά.ωραιο το 6αρι αλλά περιμένω τα 12αρια..

ΥΓ. Δεν νομιζω να έχουμε προβλήματα σοβαρά με το κλίμα στην κοινότητα μας.καταλαβαινω ότι όλοι θέλουν να χιονίσει στον τόπο τους κ κάποιες στιγμές υπερβάλλουν..καλό είναι να υπάρχει μία χαλαρότητα αλλά χωρίς υπερβολές κ προσωπικές επιθέσεις...όλοι είναι ελεύθεροι να πούνε την γνώμη τους κ την άποψη τους για τον καιρό. Αυτά από μένα να έχετε μία όμορφη κυριακη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Διάγραμμα Β Σποράδες,τόσο κοντά αλλά κ τόσο μακριά.περσι με -9 είχε ρίξει 35π χιόνι,φέτος με -8 δύσκολα τα πράγματα..ιδωμεν..

Screenshot_2020-02-02-14-04-08-482_com.android.chrome.jpg

Παίζουν ρόλο και οι άνεμοι αν είναι οριακές οι Τ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.....συγχώρα με που δεν καταλαβαίνω, τι λένε τα κομπιουτερς κι οι αριθμοί....  Το ηθικό δίδαγμα για ακόμα μια φορά..Πάντα τον πρώτο και τελευταίο λόγο θα έχει ο καιρός..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

αυτοκριτικος όπως πάντα γείτονα 😂

Εσύ απορώ γιατί πήδηξες άμεσα στο λάκκο, κατάλαβες κάτι που σε αφορούσε? Γιατί δεν έπρεπε.....αλλού τα βέλη του Αχιλλέα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Εσύ απορώ γιατί πήδηξες άμεσα στο λάκκο, κατάλαβες κάτι που σε αφορούσε? Γιατί δεν έπρεπε.....αλλού τα βέλη του Αχιλλέα....

Του αρεσει να πηδαει σε λακκους....🤣🤣🤣😜😜😜😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Αλλο ενα παραδειγμα ειναι στις 4/12/19 που εδω ειχαμε βροχη και το Ωραιοκαστρο στα 250-300 m ηταν στρωμενο

Σε οριακες καταστασεις ακομα και τα 50 μετρα διαφορα στο υψομετρο ειναι αρκετα.Μπορει να υπαρχει νερακι στα μηδεν μετρα και χιονοστρωση απο τα 50 μετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα...Ας μην αναβα εγω λαμπαδα στη Παναγια τη Χιονοβλεπουσα και θα σας ελεγα εγω μετα ποσο σκ..τα θα ηταν το 06αρι...😋Μακαρι να χιονιστουν οσο το δυνατον περισσοτερα πεδινα της χωρας γινεται...Αλλα και νησιωτικες περιοχες..Κυριως του βα Αιγαιου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα...Ας μην αναβα εγω λαμπαδα στη Παναγια τη Χιονοβλεπουσα και θα σας ελεγα εγω μετα ποσο σκ..τα θα ηταν το 06αρι...😋Μακαρι να χιονιστουν οσο το δυνατον περισσοτερα πεδινα της χωρας γινεται...Αλλα και νησιωτικες περιοχες..Κυριως του βα Αιγαιου..

Λίγοι σκεφτόμαστε έτσι, δυστυχώς.....λες και άλλες περιοχές δεν είναι Ελλάδα.....προσωπικά όλοι το ξέρουν είμαι υπερ των πανελλαδικών χιονοκαιριών και χαίρομαι όπου κι αν χιονίζει στην Ελλάδα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Λίγοι σκεφτόμαστε έτσι, δυστυχώς.....λες και άλλες περιοχές δεν είναι Ελλάδα.....προσωπικά όλοι το ξέρουν είμαι υπερ των πανελλαδικών χιονοκαιριών και χαίρομαι όπου κι αν χιονίζει στην Ελλάδα.....

η κακομοιρα η αθηνα κεντρο εχει να δει αξιοπρεπες στρωμενο χιονι απ οτο 2008 ... αυτο μας εχει λειψει... φυσικα να ριξει και αλλου και εγω ειμαι υπερ αλλα δεν γινεται καθε φορα να μην καθεται αυτο που στο τελος θα ξεχαστει κιολας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, CATHA είπε:

Πάντως η ΕΜΥ δεν την πιστεύει την χιονο-κακοκαιρία για την Αττική... copy paste η σημερινή 7μερη με την χθεσινή... λόγω παίου προφανώς...

Καμια σχεση φιλε..Απλα σκ το μαγαζι ειναι σχεδον κλειστο..Σπανια αλλαζουν την 7ημερη προγνωση μεσα στο σκ..Εκτος εαν η οποια διαταραχη σκασει δευτεροτριτο...Τωρα μαλιστα με βαρετοκαιρια 2-3 ατομα θα ειναι στον δευτερο οροφο...Και αν..Θα ασχοληθουν νομιζεις με αναεωσεις??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Σε οριακες καταστασεις ακομα και τα 50 μετρα διαφορα στο υψομετρο ειναι αρκετα.Μπορει να υπαρχει νερακι στα μηδεν μετρα και χιονοστρωση απο τα 50 μετρα.

πέρσι εδώ 3 Ιανουαρίου σε μηδενικο υψόμετρο που είναι το πλατύ το είχε στρώσει ενώ Χαλκηδόνα Θεσσαλονίκης λίγα χιλιόμετρα διάφορα και απλα πάνω  σε ύψωμα ούτε 50 μέτρα εκεί έβρεχε και μετά από αρκετές ώρες το γύρισε ενώ εκεί πιάνει και πιο πολύ ο Βαρδάρης ........ . .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως τωρα που έδειξε τον καιρό στο Σκάι είπε για τέταρτη χιόνια σε ορεινά και ημιορεινά της κεντρικής και βορειας χώρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, Beach-snow NG said:

Εσύ απορώ γιατί πήδηξες άμεσα στο λάκκο, κατάλαβες κάτι που σε αφορούσε? Γιατί δεν έπρεπε.....αλλού τα βέλη του Αχιλλέα....

μα δεν πήδηξα ρε συ Γειτονα. Προβληματισμό εξέφρασα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

η κακομοιρα η αθηνα κεντρο εχει να δει αξιοπρεπες στρωμενο χιονι απ οτο 2008 ... αυτο μας εχει λειψει... φυσικα να ριξει και αλλου και εγω ειμαι υπερ αλλα δεν γινεται καθε φορα να μην καθεται αυτο που στο τελος θα ξεχαστει κιολας 

Λάθος κάνεις....το 2010 χιόνισε, το 2011 χιόνισε και τόστρωσε λίγο, το 2012 χιόνισε λίγο και Σιβηριανά, το 2015 χιόνισε 7-8 φορές....κι άλλες τα τελευταία χρόνια και τόστρωσε κιόλας.....αυτό που ψάχνεις για παλιότερα πολικά, δεν μπορει να είναι σύγκριση στο διηνεκές....είπαμε τέτοιοι χιονιάδες έχουν επαναλειψιμότητα ως 15-20 χρόνια, όπως το είχε πει και ο μακαρίτης ο λαζάνης….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...